Skip to content

Vědci NASA navázali spojení s neznámou civilizací ze vzdáleného vesmíru

Obří radioteleskopy nepřetržitě naslouchající zvukům kosmu v druhé polovině března zachytily nezvykle pravidelný signál z oblasti kolem hvězdy Alnitak v mlhovině Koňská hlava. Při rozboru signálu vychází najevo, že se v něm nachází šifrovaná zpráva, kterou musela vyslat inteligentní civilizace na pokročilé technologické úrovni.

Mlhovina koňská hlava, Foto: Wikimedia Commons

Jako první signál z vesmíru zachytila portorická observatoř Arecibo pomocí největšího radioteleskopu světa s úctyhodným průměrem 305 metrů. Poté se ke stejnému místu na obloze obrátila i další zařízení po celé Zemi, s jejichž pomocí vědci mohli signálu naslouchat nepřetržitě.

Vysílání trvalo pět dnů, během kterých bylo přijato a následně dešifrováno obrovské množství informací. NASA ale stále odmítá sdělit, o jaké informace šlo. Proč? Chtějí snad vědci něco utajit? „Snažíme se nejprve vyloučit možnost podobného omylu, k jakému před lety došlo v australské observatoři Parkes,” stojí v oficiálním odůvodnění.

Zmiňovaným omylem NASA zřejmě naráží na zkoumání krátkého intenzivního signálu, který se poprvé objevil v roce 1998 a dalších 17 let mátl tamní vědce. Ti až v roce 2015 přišli na to, že zdrojem signálu je mikrovlnná trouba v observatoři.

Observatoř Parkes, Foto: Wikimedia Commons
NEMŮŽE JÍT O OMYL

Americkým novinářům se však pod podmínkou zachování anonymity podařilo získat vyjádření vysoce postaveného výzkumného pracovníka NASA, který se na dešifrování signálu podílel. Ten vypráví docela jiný příběh.

„Neznám mikrovlnku, která by dokázala produkovat tak specifický signál. Neznám ani jídlo, které by se muselo ohřívat pět dnů v kuse,” prohlašuje. Podle anonymního zdroje navíc signál přenášel jasné a srozumitelné zprávy.

„Jedna ze zpráv stručně popsala planetární systém, ze kterého odesílatelé pocházejí. Obdrželi jsme také návod na sestavení výkonnějšího mechanismu pro možnou budoucí komunikaci,” vyjmenovává vědec. Další zpráva, o níž ale panují pochybnosti, že byla dešifrována správně, uvádí, že „Elvis je v pořádku”. Skutečně se Zemí začali komunikovat mimozemšťané?

Elvis je prý v pořádku, Foto: Wikimedia Commons
ZŮSTAŇTE DOMA!

Vědec NASA také naznačil, že za vším zřejmě stojí současná situace na planetě, kterou zachvátila pandemie. Z obdržených zpráv totiž vyplývá, že zmiňovaná civilizace lidstvo pozoruje již delší dobu a nyní byla zřejmě donucena vystoupit ze stínu.

Zdroj z NASA se domnívá, že se autoři zprávy chtěli ujistit, že Země nebude v nejbližší době podnikat žádné vesmírné lety. Jedna ze zpráv doslova uvádí „seďte doma”. Že by se i obyvatelé vzdálené planety obávali nákazy?

Tato slova překvapivě potvrzuje i světoznámá francouzská ufoložka April Fondue, zaměřující se zejména na blízké setkání čtvrtého druhu. „Od vypuknutí pandemie klesl počet ohlášených únosů téměř na nulu, což je svým způsobem jeden z mála pozitivních dopadů pandemie koronaviru,” prohlašuje. Jedním dechem ale dodává, že je z postoje mimozemské rasy zklamaná. „Člověk by předpokládal, že tak vyspělá civilizace nebude jen nečinně přihlížet a pokusí se pomoci,” hřímá Fondue. Dobrou zprávou ale je, že NASA již pracuje na sestrojení mechanismu popsaného v kódovaném signálu.

Jeho pomocí pak civilizaci z Koňské hlavy hodlá požádat o dodání ochranných pomůcek a dezinfekčních gelů na ruce.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články