reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Vesmír a technologie
Vědci NASA navázali spojení s neznámou civilizací ze vzdáleného vesmíru
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 1.4.2020
4.2tis
Radioteleskop Arecibo, Foto: Wikimedia Commons
591
SDÍLENÍ
4.2tis
ZOBRAZENÍ

Obří radioteleskopy nepřetržitě naslouchající zvukům kosmu v druhé polovině března zachytily nezvykle pravidelný signál z oblasti kolem hvězdy Alnitak v mlhovině Koňská hlava. Při rozboru signálu vychází najevo, že se v něm nachází šifrovaná zpráva, kterou musela vyslat inteligentní civilizace na pokročilé technologické úrovni.

Radioteleskop Arecibo, Foto: Wikimedia Commons Radioteleskop Arecibo, Foto: Wikimedia Commons Observatoř Parkes, Foto: Wikimedia Commons Elvis je prý v pořádku, Foto: Wikimedia Commons
Mlhovina koňská hlava, Foto: Wikimedia Commons

Jako první signál z vesmíru zachytila portorická observatoř Arecibo pomocí největšího radioteleskopu světa s úctyhodným průměrem 305 metrů. Poté se ke stejnému místu na obloze obrátila i další zařízení po celé Zemi, s jejichž pomocí vědci mohli signálu naslouchat nepřetržitě.

Vysílání trvalo pět dnů, během kterých bylo přijato a následně dešifrováno obrovské množství informací. NASA ale stále odmítá sdělit, o jaké informace šlo. Proč? Chtějí snad vědci něco utajit? „Snažíme se nejprve vyloučit možnost podobného omylu, k jakému před lety došlo v australské observatoři Parkes,” stojí v oficiálním odůvodnění.

Zmiňovaným omylem NASA zřejmě naráží na zkoumání krátkého intenzivního signálu, který se poprvé objevil v roce 1998 a dalších 17 let mátl tamní vědce. Ti až v roce 2015 přišli na to, že zdrojem signálu je mikrovlnná trouba v observatoři.

Observatoř Parkes, Foto: Wikimedia Commons

NEMŮŽE JÍT O OMYL

Americkým novinářům se však pod podmínkou zachování anonymity podařilo získat vyjádření vysoce postaveného výzkumného pracovníka NASA, který se na dešifrování signálu podílel. Ten vypráví docela jiný příběh.

„Neznám mikrovlnku, která by dokázala produkovat tak specifický signál. Neznám ani jídlo, které by se muselo ohřívat pět dnů v kuse,” prohlašuje. Podle anonymního zdroje navíc signál přenášel jasné a srozumitelné zprávy.

„Jedna ze zpráv stručně popsala planetární systém, ze kterého odesílatelé pocházejí. Obdrželi jsme také návod na sestavení výkonnějšího mechanismu pro možnou budoucí komunikaci,” vyjmenovává vědec. Další zpráva, o níž ale panují pochybnosti, že byla dešifrována správně, uvádí, že „Elvis je v pořádku”. Skutečně se Zemí začali komunikovat mimozemšťané?

Elvis je prý v pořádku, Foto: Wikimedia Commons

ZŮSTAŇTE DOMA!

Vědec NASA také naznačil, že za vším zřejmě stojí současná situace na planetě, kterou zachvátila pandemie. Z obdržených zpráv totiž vyplývá, že zmiňovaná civilizace lidstvo pozoruje již delší dobu a nyní byla zřejmě donucena vystoupit ze stínu.

Zdroj z NASA se domnívá, že se autoři zprávy chtěli ujistit, že Země nebude v nejbližší době podnikat žádné vesmírné lety. Jedna ze zpráv doslova uvádí „seďte doma”. Že by se i obyvatelé vzdálené planety obávali nákazy?

Tato slova překvapivě potvrzuje i světoznámá francouzská ufoložka April Fondue, zaměřující se zejména na blízké setkání čtvrtého druhu. „Od vypuknutí pandemie klesl počet ohlášených únosů téměř na nulu, což je svým způsobem jeden z mála pozitivních dopadů pandemie koronaviru,” prohlašuje.

Jedním dechem ale dodává, že je z postoje mimozemské rasy zklamaná. „Člověk by předpokládal, že tak vyspělá civilizace nebude jen nečinně přihlížet a pokusí se pomoci,” hřímá Fondue. Dobrou zprávou ale je, že NASA již pracuje na sestrojení mechanismu popsaného v kódovaném signálu.

Jeho pomocí pak civilizaci z Koňské hlavy hodlá požádat o dodání ochranných pomůcek a dezinfekčních gelů na ruce.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 4.10.2022 800
V červenci 1952 ve Washingtonu dochází k sérii pozorování neidentifikovaných létajících objektů. UFO pozorují nejen svědkové na zemi, ale také zaměstnanci letiště na svých radarech a piloti letadel ve vzduchu. Incident se pokoušela vysvětlit celá řada vědců, ale původ objektů zůstává dodnes nejasný.   Je letní noc 19. července 1952 a pomalu se blíží půlnoc. […]
od Mirek Brát 2.10.2022 1.6tis
Epsilon není jen písmeno řecké abecedy, ale údajně i název tajné organizace sdružující prominentní osobnosti z Řecka minulého i současného. Organizace Epsilon má tak svoje pevné místo v konspiračních teoriích a moderním řeckém folkloru. Názory souznící se světonázorem členů Epsilonu jsou souhrně nazývány epsilonismus. Členové tohoto elitního klubu se pak mohou označit za epsilonisty. Byl Aristoteles mimozemšťan? […]
od Mirek Brát 1.10.2022 2.8tis
Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku života na naší planetě, je dozajista zajímavá hypotéza takzvané panspermie. Ta tvrdí, že první život na Zemi se objevil v podobě mikroorganismů pocházejících z vesmíru. Jak myslíte, že je tato hypotéza stará? Už téměř dva a půl tisíce let! První úvahy na téma zanesení života na Zemi z vesmíru proslovil […]
od Mirek Brát 29.9.2022 3.0tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 2.8tis
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]