Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Graham Hancock hledá původ člověka na jiných planetách

„Mars je planeta zničená katastrofou. Na boku má strašlivou zející ránu (…), která působí dojmem, že byla vyrvána nějakou démonickou silou.“ Mohl být někdy na Marsu život? Graham Hancock tvrdí, že ano, a snaží se to dokázat v několika svých dílech!

Jako záhadolog ale zkoumá také mnohá další mystéria Země i vesmíru.

Léty bádání a studiem faktů o objevech podmořských ruin nabývá GRAHAM HANCOCK přesvědčení, že mýty a legendy o dávných civilizacích žijících před velkou potopou by v sobě mohly mít i zrníčko pravdy. Skutečně v dávných dobách existovala vyspělá civilizace, která podle Hancocka ke konci poslední doby ledové zmizela pod vodou?

Pokud ano, jaká vlastně byla? A měla svůj původ vůbec na Zemi? Britský novinář, spisovatel a cestovatel hledá odpověď na jednu z nejzáhadnějších otázek všech dob. Odkud se vlastně vzal člověk? Vodítko se prý nachází v souvislostech mezi vesmírem a potopeným světem.

Vydaná kniha

Z novináře záhadologem

Dětství prožívá v Indii, kde je jeho otec lékařem. Poté co na britské Durhamské univerzitě získává diplom ze sociologie (1973), rozhodne se pro povolání novináře. Téměř 10 let píše pro nejrůznější britské noviny, až začátkem 80.

let odjíždí do východní Afriky a stává se dopisovatelem novin The Economist. V té době Hancock zároveň odstartuje spisovatelskou dráhu. Svou první knihu Journey Through Pakistan (Cesta Pákistánem) vydává hned v roce 1981.

O dva roky později následuje Under Ethiopian Skies (Pod etiopskou oblohou) a problémům Afriky se Hancock věnuje i ve svých dalších knihách vydávaných v průběhu celého desetiletí. Jak se ale novinář a autor literatury faktu dostal k záhadám?

Při svém pobytu v Etiopii se doslechne o Arše úmluvy, která má být údajně ukryta právě někde tam. Zlom zřejmě nastává při pátrání po této tajemné relikvii a následným vydáním knihy Znamení a pečeť v roce 1992.

Za archou úmluvy

Nikomu se ještě nepodařilo nalézt biblickou archu úmluvy, o níž se s jistotou neví, jak přesně vypadá. Právě tato záhada Hancocka silně fascinuje, a tak se vypravuje po jejích stopách. Podle jeho teorie má být archa z původního chrámu na hoře Moriah (v Jeruzalémě) odnesena někdy v polovině 7.

století př. n. l., její stopy vedou do Egypta a odsud do Etiopie. Zde se údajně nachází dodnes. Pátrání Hancocka přivádí až do severoetiopského Axumu, do svatyně sv. Marie Sionské. Zpočátku se mu zdá, že onu mystickou skříňku obsahující desky s božími přikázáními objevil.

Posléze se ovšem dozvídá, že se jedná jen o repliku, kterých je v etiopských chrámech uchováváno hned několik. I tyto repliky jsou však velice přísně střeženy a kněží se snaží v jejich zření zabránit každému zvědavci.

„Myslím si, že v Písmu svatém je archa popsána dostatečně. Tam si o ní můžeš přečíst,“ říká Hancockovi při jeho návštěvě v roce 1991 tehdejší strážce archy GEBRA MICHAIL. Kde přesně se ale ukrývá skutečná archa?

Podle etiopských kněží je uložena na nepřístupném místě. Jediný člověk, který se k ní smí přiblížit, je prý strážce archy.

Bohové se zvířecími hlavami

Cesty do dalekých zemí přinášejí Hancockovi další a další dosud nerozluštěné záhady. Co spojuje desítky tisíc let staré jeskynní malby z Evropy, Jižní Ameriky nebo Afriky? Kdo jsou ony vyobrazované podivné postavy s lidským tělem a hlavou neexistujících zvířat?

Při výpravách do amazonských deštných pralesů se Hancock setkává s místními šamany. Ti při svých posvátných rituálech pijí nápoj zvaný ayahuasca, tedy v překladu něco jako liána duše. Tento silně halucinogenní nápoj pomáhá šamanům dosáhnout stavu rozšířeného vědomí, ve kterém se údajně setkávají se svými bohy.

Jak tito bozi podle šamanů vypadají? Mají prý lidské tělo a zvířecí hlavu. Stejně jako na pravěkých jeskynních malbách. Stejné vidiny údajně popisují i lidé, kteří se v laboratořích dobrovolně podrobí testování různých halucinogenů při výzkumu jejich vlivu na lidský mozek.

Jak je možné, že popisy spatřovaných postav se shodují a zřejmě se shodovaly i před desítkami tisíc let?

Drogy jako pomocníci

Jsou snad drogy skutečně jakýmsi klíčem do jiného světa nebo jiné dimenze? Hancock chce „zkušenost mimo tělo“ zažít na vlastní kůži a chce se sám setkat s bohy, od kterých údajně jihoameričtí šamani získávají své znalosti.

V Amazonii proto s místními šamany zkouší pít halucinogenní nápoj ayahuasca. V Africe na sobě zase zkouší účinky drogy iboga využívané africkými kouzelníky pro spojení s jejich mrtvými předky. Pokouší se tak najít alespoň drobné indicie při pátrání po původu lidské civilizace.

Jistým záchytným bodem by ale možná podle Hancocka mohla být teorie britského nositele Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu FRANCISE CRICKA (1916 – 2004).Tento spoluobjevitel struktury DNA tvrdí, že některé lidské molekuly DNA nepocházejí ze Země, ale byly k nám prý poslány z vesmíru od nějaké mimozemské civilizace.

Je snad třeba hledat původ člověka na jiných planetách?

Zmizela někam další planeta?

Naše sousední planeta Mars k sobě stále poutá pozornost. Mohl by snad člověk (nebo jeho předchůdce či stvořitel) pocházet právě odsud? Hancock o této planetě píše: „Mars je planeta mnoha záhad, jejíž historie se skládá jen ze samých dohadů a jejíž pravý význam ve sluneční soustavě je zatím neznámý.

Jisté je jenom to, že kdysi žila, byla bohatá na dešťové srážky, řeky, jezera a oceány a že nyní je pustá a mrtvá.“ Může mít pravdu? Co potom tuto planetu zničilo? Geograf DONALD W. PATTEN a inženýr SAMUEL R. WINDSOR ze Spojených států amerických se domnívají, že mezi Marsem a Jupiterem kdysi existovala ještě jedna malá planetka, kterou nazývají Astra.

Mars údajně svou gravitační silou působil na malou planetku, která se stále přibližovala. Nakonec měla být „roztrhána“ gravitačními a elektromagnetickými silami vedlejší planety. Po katastrofě zůstává povrch Marsu značně poškozený a posetý mnoha hlubokými krátery.

Život zde zřejmě zanikl…. Nebo se jen přestěhoval na nejbližší vhodnou planetu – na Zemi? Astra po sobě údajně zanechává jen asteroidový pás mezi Marsem a Jupiterem… Spousta astronomů sice tuto teorii planetární katastrofy odmítá, ale v roce 1978 přichází TOM VAN FLANDERN, astronom z Námořní observatoře USA ve Washingtonu D. C. s celkem přesvědčivými důkazy o skutečné existenci další planety ve sluneční soustavě.

Ta má údajně existovat ještě před pěti miliony let, a to právě mezi Marsem a Jupiterem. Co se s ní ale stalo?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Suché ponoření: Francouzi zkoumají vliv vesmíru na ženské tělo
21stoleti.cz

Suché ponoření: Francouzi...

Ruku v ruce s vývojem vesmírných technologií...
Lidé s epilepsií přestávají kvůli nemoci sportovat: Ale zbytečně
epochaplus.cz

Lidé s epilepsií přestávají...

Máte epilepsii, raději nesportujte, je to nebezpečné...
Proč komunisté přejmenovali město Zlín na Gottwaldov?
epochaplus.cz

Proč komunisté přejmenovali...

Zatímco v Sovětském svazu se v době...
Raz, dva, tři, čtyři… The Wave!
rezidenceonline.cz

Raz, dva, tři, čtyři…...

Při pohledu z ulice Mornigside ve Venice,...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Nejslavnější filmové automobily. Znáte je všechny?
epochalnisvet.cz

Nejslavnější filmové...

Hrdinové akčních filmů jsou sekáči...
LEPŠÍ.TV? Televize pro opravdové gurmány!
tisicereceptu.cz

LEPŠÍ.TV? Televize pro...

Recepty i televizní hvězdy na jednom talíři! Jako by se...
Pomluva všechno zničila
skutecnepribehy.cz

Pomluva všechno zničila

Nechápu, jak mohou být lidé...
První vodíkový vrtulník dostává obrysy
iluxus.cz

První vodíkový vrtulník...

Za duchovního otce letectví je právem...
Lupénka se vyléčit nedá, ale…
panidomu.cz

Lupénka se vyléčit nedá, ale…

Pokud máte s touto nepříjemnou nemocí...
Než prozřela, léta si lhala do kapsy
nasehvezdy.cz

Než prozřela, léta si lhala...

Traumatické dětství,...
Věří i nadále svému novému partnerovi?
nasehvezdy.cz

Věří i nadále svému novému...

Ačkoli se zdá, že někdejší...