reklama
5. července 1835: Profesor matematiky James Hamilton náhle sám od sebe vzplane, zvládne se však uhasit, a je zřejmě jedním z mála lidí přeživších samovznícení.
Domů     Náboženství a okultismus
Hail Satan! Ve vysílání se omylem objevily záběry z černé mše
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.2.2022
3.2tis
Do reportáže pronikly záběry z černé mše, foto Pixabay
329
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Nevyžádaný a poněkud znepokojivý obsah, který rozhodně není součástí běžného vysílání, na televizních obrazovkách překvapení Australané sledují během zpravodajské relace dne 20. srpna 2021. Reportáž je náhle přerušena záběry z černé mše.

Australská televizní stanice ABC zrovna vysílá reportáž o návrhu státu Queensland, aby zabíjení policejních koní nebo psů bylo trestným činem, to je doprovázeno živým přenosem. Kamera zrovna snímá policejního ministra Marka Ryana diskutujícího se dvěma dalšími muži, když je vysílání na několik vteřin přerušeno a nahrazeno scénou z jakéhosi satanistického rituálu.

Na záběrech je vidět stojící muž v černém hábitu a poblíž ještě několik dalších osob. V jednom rohu červeně osvětlené místnosti je vidět obrácený kříž. Muž v černém hábitu poté pozdvihne obě ruce a zvolá „Ať žije Satan!“Pak se na obrazovku vrací tvář hlasatelky Yvonne Yong. Jak se záběry satanské mše do vysílání dostaly?

Sociálními sítěmi se o incidentu šíří bizarní konspirační teorie, foto Pixabay

CESTY SATANA

Moderátorka později na sociálních sítích upřesňuje, že se nejednalo o žert, a vysvětluje, kde se vlastně nahrávka vzala. „Toho večera jsme vysílali jinou reportáž s těmito záběry,“píše Yong na Twitteru.

Inkriminovaná nahrávka zřejmě pochází z loňského živého vysílání Satanské církve v Noose, která se nedávno dostala na titulní stránky australských novin kvůli tomu, že prosazovala, aby vláda povolila satanistům vyučovat náboženství na školách.

Jak se záběry do vysílání dostaly, není známo, ale z vyjádření Yvonne Yong lze usuzovat, že došlo k nějaká technické chybě při přípravě reportáže. Místní satanistická církev na incident reagovala na Twitteru sdílením videa daného vysílání s dovětkem „Cesty Satanovy jsou nevyzpytatelné.“ Celou záležitost by tak bylo možné uzavřít jako technickou chybu, kdyby se ovšem na sociální síti TikTok nezačaly šířit podivné konspirační teorie.

Podle té nešlo v žádném případě o chybu, ale o cílenou propagaci satanismu, která se pouze jako chyba tváří. Mohlo by na takových obvinění být něco pravdy?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 4.7.2022 852
Nikde v Bibli o nich nenaleznete ani zmínku, přesto byla ve své době ortodoxní židovská sekta známá jako Esejci velmi uznávaná. Jedná se o společenství lidí, kteří měli svá vlastní pravidla a byli silně vzdělaní v astronomii, léčitelství a tajných naukách. To je však jen zlomek toho, co podle legend uměli. Boží, nebo ďáblovy děti? […]
od Dalibor Vrána 3.7.2022 1.8tis
5. srpna 2011 se dvanáctiletý Dale Ostrander ocitá na 25 minut pod hladinou ledového Pacifiku. Když ho záchranáři konečně nachází a vytahují na břeh, nedýchá a jeho srdce nebije. V nemocnici je uveden do umělého spánku, vyhlídky nejsou dobré. Předpokládá se, že mu po takové době bez kyslíku odumřel mozek. Po čtyřech dnech se ale […]
od Jiří Nechanický 2.7.2022 1.5tis
Badatelé v poslední době hledají na stranách Bible důkazy přistání UFO na Zemi. Verše první kapitoly knihy proroka Ezechiela z 6. století před naším letopočtem mluví záhadně: „Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu.“ Boží zjevení, nebo UFO? Ezechiel […]
od Jiří Nechanický 1.7.2022 771
Kniha Zjevení dráždí lidskou fantazii odedávna. Mnozí v ní spatřují reálnou vidinu přicházejícího konce pozemských časů, který proběhne divoce a nemilosrdně. Mohutný konec světa nás ale čekal podle vykladačů již mnohokrát. Kde se skrývá pravda? Zjevení Janovo neboli Janova Apokalypsa je nejslavnější a zároveň nejděsivější biblickou prorockou knihou. Její jazyk je natolik tajemný a symbolický, že […]
od Filip Appl 1.7.2022 2.4tis
Mitad del Mundo. Takový je španělský název pro střed světa a zároveň místo nacházející se asi 26 kilometrů severně od centra hlavního ekvádorského města Quita. A právě sem míří zástupy turistů, aby se prošli po čáře, která má označovat rovník. Jen pár z nich ale tuší, že skutečný střed světa leží o pár set metrů jinde. […]