3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Mluví k vám posádka Aštara Šerana: Jde o podvod nebo mimozemskou zprávu?
Mluví k vám posádka Aštara Šerana: Jde o podvod nebo mimozemskou zprávu?
od 17.2.2022
3.1tis
Mimozemská flotila promluvila z televizí v jižní Anglii, foto Pixabay
313
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Narušení televizního signálu se, zejména před několika desítkami let, jeví jako takřka nemožné. Přesto k několika znepokojivým incidentům v minulosti dochází a jejich autoři unikají neodhalení.

Během jednoho takového útoku z televize zaznívá zpráva od údajné mimozemské flotily, která sleduje lidstvo.

Mimozemská flotila promluvila z televizí v jižní Anglii, foto Pixabay Kdo se vysílání zmocnil, není dosud známo, foto Pixabay Aštar Šeran nás zachrání, pokud se budeme chovat slušně, foto Agronopolos / Creative Commons / CC0

V sobotu 26. listopadu 1977 podvečer usedají obyvatelé venkovských regionů jižní Anglie před televizní obrazovky, aby si poslechli pravidelný souhrn zpráv na kanálu Southern Television v podání hlasatele Andrewa Gardnera (1932–1999).

reklama

Přesně v 17:10 se obraz mírně zavlní a z televizních reproduktorů se ozve hluboký bzučivý zvuk. Ten je následně nahrazen zkresleným hlasem, který v následujících šesti minutách divákům předá důležitou zprávu.

„Hovoří k vám hlas Vrillona, zástupce Aštarova galaktického velitelství. Po mnoho let jste nás vídali jako světla na obloze.

Nyní k vám promlouváme v míru a moudrosti, stejně jako jsme promluvili k vašim bratrům a sestrám na celé této vaší planetě Zemi,“ prohlašuje tajemný hlas a pokračuje:

„Přicházíme vás varovat před osudem vaší rasy a vašeho světa, abyste mohli svým bližním sdělit, jakým směrem se musíte vydat, abyste se vyhnuli katastrofě, která hrozí vašemu světu i bytostem na našich světech kolem vás.“ Skutečně k divákům přichází signál vesmírného vysílání?

Kdo se vysílání zmocnil, není dosud známo, foto Pixabay
Kdo se vysílání zmocnil, není dosud známo, foto Pixabay

SLEDUJEME VÁS

Projev mluvčího vesmírné flotily Aštara Šerana, což je údajná mimozemská bytost, o níž řada lidí již od 50. let minulého století prohlašuje, že je kontaktovala, nabádá k lásce a klidu zbraní.

reklama

Jen tak se prý lze vyhnout blížící se katastrofě a posunout se evolučně dál. „Buďte nyní v klidu a naslouchejte, protože vaše šance se již nemusí opakovat. Všechny vaše zbraně zla musí být proto teď odstraněny.

Čas konfliktů již pominul a rasa, jejíž jste součástí, může postoupit do vyšších stádií svého vývoje, pokud se k tomu prokážete jako hodní. Máte jen krátký čas, abyste se naučili žít společně v míru a dobré vůli,“ varuje hlas.

Krátce po přednesení úplného prohlášení se vysílání vrací k normálu. Později večer se Southern Television omlouvá za rušení zvuku, ale žádné vysvětlení nepodává. Od koho zpráva ve skutečnosti přišla?

Aštar Šeran nás zachrání, pokud se budeme chovat slušně, foto Agronopolos / Creative Commons / CC0
Aštar Šeran nás zachrání, pokud se budeme chovat slušně, foto Agronopolos / Creative Commons / CC0

VINÍK NEDOPADEN

Zatímco někteří diváci se skutečně domnívají, že zpráva mohla pocházet od mimozemské rasy, většina lidí včetně znalců z oboru zastává názor, že za narušením vysílání stojí příslušníci lidské rasy, nikoli té mimozemské.

reklama

Také Nezávislý úřad pro vysílání údajnou Aštarovu zprávu následně označuje za hoax. Skeptici výstižně poukazují na to, že údajný mimozemský hlas mluvil s perfektním britským přízvukem, což se u mimozemšťanů nezdá jako velmi pravděpodobné.

A ještě méně uvěřitelné je to, že by si mimozemšťané pro tak důležitou zprávu vybrali nevýraznou televizní stanici s dosahem omezeným pouze na venkov v jižní Anglii.

Sama stanice však průnik do vlastního vysílání nijak nevysvětlí a do dnešního dne není jasné, kdo je za incident vlastně zodpovědný. Téměř s naprostou jistotou však můžeme říct, že to byl člověk. Podaří se někdy zjistit kdo toho dne narušil večerní zprávy a jak to dokázal?

Foto: Creative Commons a Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 383
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.