reklama
29. června 1968: Během letu z amerického Illinois do Texasu z paluby letadla za nejasných okolností mizí jeden z cestujících - Jerrold Potter.
Domů     Neobjasněné události
Mluví k vám posádka Aštara Šerana: Jde o podvod nebo mimozemskou zprávu?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.2.2022
3.1tis
Mimozemská flotila promluvila z televizí v jižní Anglii, foto Pixabay
313
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Narušení televizního signálu se, zejména před několika desítkami let, jeví jako takřka nemožné. Přesto k několika znepokojivým incidentům v minulosti dochází a jejich autoři unikají neodhalení. Během jednoho takového útoku z televize zaznívá zpráva od údajné mimozemské flotily, která sleduje lidstvo.

Mimozemská flotila promluvila z televizí v jižní Anglii, foto Pixabay Kdo se vysílání zmocnil, není dosud známo, foto Pixabay Aštar Šeran nás zachrání, pokud se budeme chovat slušně, foto Agronopolos /  Creative Commons / CC0

V sobotu 26. listopadu 1977 podvečer usedají obyvatelé venkovských regionů jižní Anglie před televizní obrazovky, aby si poslechli pravidelný souhrn zpráv na kanálu Southern Television v podání hlasatele Andrewa Gardnera (1932–1999).

Přesně v 17:10 se obraz mírně zavlní a z televizních reproduktorů se ozve hluboký bzučivý zvuk. Ten je následně nahrazen zkresleným hlasem, který v následujících šesti minutách divákům předá důležitou zprávu.

„Hovoří k vám hlas Vrillona, zástupce Aštarova galaktického velitelství. Po mnoho let jste nás vídali jako světla na obloze. Nyní k vám promlouváme v míru a moudrosti, stejně jako jsme promluvili k vašim bratrům a sestrám na celé této vaší planetě Zemi,“ prohlašuje tajemný hlas a pokračuje:

„Přicházíme vás varovat před osudem vaší rasy a vašeho světa, abyste mohli svým bližním sdělit, jakým směrem se musíte vydat, abyste se vyhnuli katastrofě, která hrozí vašemu světu i bytostem na našich světech kolem vás.“ Skutečně k divákům přichází signál vesmírného vysílání?

Kdo se vysílání zmocnil, není dosud známo, foto Pixabay

SLEDUJEME VÁS

Projev mluvčího vesmírné flotily Aštara Šerana, což je údajná mimozemská bytost, o níž řada lidí již od 50. let minulého století prohlašuje, že je kontaktovala, nabádá k lásce a klidu zbraní. Jen tak se prý lze vyhnout blížící se katastrofě a posunout se evolučně dál.

„Buďte nyní v klidu a naslouchejte, protože vaše šance se již nemusí opakovat. Všechny vaše zbraně zla musí být proto teď odstraněny. Čas konfliktů již pominul a rasa, jejíž jste součástí, může postoupit do vyšších stádií svého vývoje, pokud se k tomu prokážete jako hodní.

Máte jen krátký čas, abyste se naučili žít společně v míru a dobré vůli,“ varuje hlas. Krátce po přednesení úplného prohlášení se vysílání vrací k normálu. Později večer se Southern Television omlouvá za rušení zvuku, ale žádné vysvětlení nepodává. Od koho zpráva ve skutečnosti přišla?

Aštar Šeran nás zachrání, pokud se budeme chovat slušně, foto Agronopolos / Creative Commons / CC0

VINÍK NEDOPADEN

Zatímco někteří diváci se skutečně domnívají, že zpráva mohla pocházet od mimozemské rasy, většina lidí včetně znalců z oboru zastává názor, že za narušením vysílání stojí příslušníci lidské rasy, nikoli té mimozemské.

Také Nezávislý úřad pro vysílání údajnou Aštarovu zprávu následně označuje za hoax. Skeptici výstižně poukazují na to, že údajný mimozemský hlas mluvil s perfektním britským přízvukem, což se u mimozemšťanů nezdá jako velmi pravděpodobné.

A ještě méně uvěřitelné je to, že by si mimozemšťané pro tak důležitou zprávu vybrali nevýraznou televizní stanici s dosahem omezeným pouze na venkov v jižní Anglii. Sama stanice však průnik do vlastního vysílání nijak nevysvětlí a do dnešního dne není jasné, kdo je za incident vlastně zodpovědný.

Téměř s naprostou jistotou však můžeme říct, že to byl člověk. Podaří se někdy zjistit kdo toho dne narušil večerní zprávy a jak to dokázal?

Foto: Creative Commons a Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 437
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 851
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 1.4tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.2tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.1tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]