Ilumináti, tajná společnost skrytě vládnoucí světu, je pojem známý i lidem mimo záhadologické kruhy.
Někdo z nich má spíše legraci a považuje je jen za fiktivní postavy, ale existuje i řada vlivných a známých osobností, které přísahají, že je toto společenství skutečné. Stojí za fukušimským neštěstím?
Snad nejvýrazněji bývají v posledních letech ilumináti spojováni s havárií japonské jaderné elektrárny Fukušima umístěné na východním pobřeží ostrova Honšú, k níž došlo 11. března 2011. Nejhorší den pro Japonsko od shození atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki na konci 2. světové války, nejhorší havárii jaderné elektrárny pro svět od Černobylu.
Hrdé Japonsko na kolenou, právě to má být cíl iluminátů. Země, která si nechce do ničeho nechat mluvit, dostává takto jakýsi gigantický výchovný pohlavek.
Americký učitel žijící v zemi vycházejícího slunce Howard Francis říká, že exploze Fukušimy zemi oslabila v mnoha směrech. Diplomacie, energetika, ekonomika, tam všude schytá Japonsko těžký zásah.
V oblasti je omezen rybolov, zemědělská půda znehodnocena na desítky let dopředu a celková pověst japonských potravin, oblíbených všude ve světě, také utrpí. Hodí se tohle všechno někomu do krámu?
Izrael vrací úder?
Mezi konspirátory se spekuluje také o tom, že havárie ukončí japonské snahy o nezávislost na fosilních palivech (ropa, zemní plyn, uhlí – pozn. red.). Právě obchod s těmito palivy a budování závislosti na nich má být jedním z hlavních zájmů iluminátů.
Zneklidňující teorii nahrává fakt, že se těsně po neštěstí setkává japonský císař Akihito (*1933) s americkým bankéřem a průmyslníkem Davidem Rockefellerem (1915–2017), který bývá s ilumináty často spojován. Jen špatné načasování obchodní schůzky?
Nebo se za oponou dělo něco víc? Neobvyklou alternativu toho, co se ve Fukušimě stalo, nabízí i americký novinář a bývalý analytik NSA (Národní bezpečnostní agentura – pozn. red.) Jim Stone.
V únoru 2010 prý Japonsko nabízí pomoc Íránu s obohacováním uranu, což je proces využívaný při konstrukci jaderných zbraní.
Brzy na to dostává ve Fukušimě na starost bezpečnost izraelská firma Magna BSP. Nainstaluje zde obrovské kamery a ty prý v sobě mají ukrývat malé jaderné nálože!
Zároveň se firma nabourává do počítačů a nahrává do nich virus Stuxnet, který dokáže přeprogramovat přednastavené automaty řídící továrny a získat z nich i citlivá data. „Všech dvanáct členů izraleského Magna BSP se vrací do své domoviny týden před katastrofou.
Náhoda, nebo věděli, že se to stane?“ uzavírá svou úvahu Stone. Naráží tím na otevřené nepřátelství panující mezi islámským Íránem a židovským Izraelem. Trefil to správně? Nebo zkrátka někteří lidé za vším špatným vidí USA, jiní Němce a ještě jiní Židy?