26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Náboženství a okultismus
Hematit: Obrana proti stihomamu i nemocem krve
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 16.11.2021
2.9tis
Z čistě zdravotního hlediska je hematit obzvláště účinný jako alternativní doplněk léčby při rozličných nemocech krve. Má podporovat tvorbu červených krvinek. Foto: Wikipedia Loves Art photo pool / CC BY-SA 2.5
285
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Patří mezi kameny, které zaujmou na první pohled. Může za to jeho výrazný ocelově šedý lesk, s nímž se u něj nejčastěji setkáme. Ten je způsoben vysokým podílem železa v kameni – tvoří jej téměř ze 70 procent.

Z čistě zdravotního hlediska je hematit obzvláště účinný jako alternativní doplněk léčby při rozličných nemocech krve. Má podporovat tvorbu červených krvinek. Foto: Wikipedia Loves Art photo pool / CC BY-SA 2.5 Účinky má  i ve formě šperku. Foto: Pixabay Hematit pod elektronovým mikroskopem Foto: 	SecretDisc /CC BY-SA 3.0

Hematit se ovšem vyskytuje také v červenohnědé barvě. Od této barevné formy získal i svůj název, který má kořeny v řeckém výrazu hématítés, tedy krvavý kámen.

Z pohledu esoteriky je hematit především kamenem pevnosti a síly. Hodí se proto pro slabé povahy se sklonem k chybným rozhodnutím. V tomto typu lidí zároveň rozvíjí žádoucí spolehlivost a důslednost. Právě jeho podpora vnitřní síly může být mimo jiné nápomocná v boji proti přetrvávajícím zlozvykům, jako je třeba přejídání.

Tento zářivý pomocník do kapsy údajně dokáže, v dobrém slova smyslu, uzemnit přehnaně rozvolněnou lidskou mysl a ochránit člověka před nebezpečnými stihomamy a přílišným fantazírováním. Jako ochrana má ale fungovat i pro naši auru, hypotetický energetický obal našeho fyzického těla.

Od ní prý, podobně jako křišťál, odráží negativní energie a vrací je zpět k jejich zdroji. Tímto působením pak hematit pozitivně ovlivňuje harmonii pocitů a celkovou pohodu člověka.

Účinky má i ve formě šperku. Foto: Pixabay

UŽ ŽÁDNÉ PROBDĚLÉ NOCI

Hematit se dobře uplatňuje také při potížích s nespavostí. Pro tento účel je ideální kombinovat jej s ametystem a růženínem. Tyto minerály spolu vytvářejí silné trio pro vaše klidné spaní. Pomáhá také odstraňovat poruchy koncentrace, zahání strach a doporučuje se na zlepšení paměti.

Vhodný je i v případě potřeby zvýšení sebevědomí a s ním spojeným překonáním přehnané plachosti.

Z čistě zdravotního hlediska je hematit obzvláště účinný jako alternativní doplněk léčby při rozličných nemocech krve. Má podporovat tvorbu červených krvinek. Pomáhá také hojit rány, celkově regenerovat organismus a posiluje vnitřní orgány.

Vnitřně užívaná krystalová voda z hematitu může pozitivně ovlivňovat funkci ledvin. Připravíme si ji jednoduše vložením kamene do chladné vody, kde jej ponecháme přes noc. Ráno si pak na lačný žaludek dáme skleničku tohoto elixíru.

Ledvinám prý hematit ulevuje i zevně. Ideální je pro tyto účely jeho pravidelné přikládání do oblasti spodní části zad.

Hematit pod elektronovým mikroskopem Foto: SecretDisc /CC BY-SA 3.0

ZRCADLO I OCHRÁNCE PANEN

V dávné minulosti se leštěné kusy tmavého hematitu používaly jako jednoduché zrcadlo. Povrch kamene totiž výborně odráží světlo. Pro jeho lesklý povrch a vysoké energetické vibrace je tento kámen využíván také jako alternativa známé křišťálové koule.

I v něm lze prý spatřit budoucnost. Hematit prokazatelně znali již staří Babyloňané, pro něž představoval kámen štěstí a úspěchu. V dalekém Orientu zastával hematit hlavně úlohu talismanu mladých dívek, které jej nosily jako ochranu před muži se špatnými úmysly.

Egypťané zase vkládali tento kámen mrtvým pod hlavu, protože věřili, že jim ulehčí přechod na druhý břeh.

Očista hematitu není nijak složitá. Pro průběžné odstraňování každodenních negativních energií postačí opláchnout jej pod tekoucí vodou.

Důkladné „vybití“ kamene se pak provádí jeho delším ponecháním, obvykle přes noc, ve stojaté vodě. Nabíjení probíhá na přímém slunečním světle. Hematit je zajímavý i svou výjimečnou schopností sebeobnovy.

Zkuste se schválně soustředit na škrábance na jeho povrchu a uvidíte, že časem samovolně mizí.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.5.2022 814
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.2tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 1.9tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.3tis
Podle některých svědectví italské světec Pio z Pietrelciny levitoval a měl také schopnosti jasnozřivosti a bilokace, která mu umožňovala být na dvou místech zároveň. Nejvíce kněze proslavila jeho stigmata. Krvácení z ran Kristových se u něj objevuje dlouhých 40 let a vysvětlit ho nedokáží ani zarytí skeptikové. Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), vlastním […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.7tis
Ježíš Kristus je bezesporu jednou z nejdůležitějších osobností posledních dvou tisíciletí. Historici se přou, zda vůbec existoval a snaží se odkrýt i důvody jeho konání. Byl opravdu tím Mesiášem, kterého Židé toužebně očekávali? Odkud se Ježíš vzal, kdo byl a jaké mysterium jej obklopuje? Modlí se k němu miliony lidí. Zřejmě neexistuje člověk, který by o něm alespoň […]