Domů     Náboženství a okultismus
Hematit: Obrana proti stihomamu i nemocem krve
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 16.11.2021
2.9tis
Z čistě zdravotního hlediska je hematit obzvláště účinný jako alternativní doplněk léčby při rozličných nemocech krve. Má podporovat tvorbu červených krvinek. Foto: Wikipedia Loves Art photo pool / CC BY-SA 2.5
285
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Patří mezi kameny, které zaujmou na první pohled. Může za to jeho výrazný ocelově šedý lesk, s nímž se u něj nejčastěji setkáme. Ten je způsoben vysokým podílem železa v kameni – tvoří jej téměř ze 70 procent.

Z čistě zdravotního hlediska je hematit obzvláště účinný jako alternativní doplněk léčby při rozličných nemocech krve. Má podporovat tvorbu červených krvinek. Foto: Wikipedia Loves Art photo pool / CC BY-SA 2.5 Účinky má  i ve formě šperku. Foto: Pixabay Hematit pod elektronovým mikroskopem Foto: 	SecretDisc /CC BY-SA 3.0

Hematit se ovšem vyskytuje také v červenohnědé barvě. Od této barevné formy získal i svůj název, který má kořeny v řeckém výrazu hématítés, tedy krvavý kámen.

Z pohledu esoteriky je hematit především kamenem pevnosti a síly. Hodí se proto pro slabé povahy se sklonem k chybným rozhodnutím. V tomto typu lidí zároveň rozvíjí žádoucí spolehlivost a důslednost. Právě jeho podpora vnitřní síly může být mimo jiné nápomocná v boji proti přetrvávajícím zlozvykům, jako je třeba přejídání.

Tento zářivý pomocník do kapsy údajně dokáže, v dobrém slova smyslu, uzemnit přehnaně rozvolněnou lidskou mysl a ochránit člověka před nebezpečnými stihomamy a přílišným fantazírováním. Jako ochrana má ale fungovat i pro naši auru, hypotetický energetický obal našeho fyzického těla.

Od ní prý, podobně jako křišťál, odráží negativní energie a vrací je zpět k jejich zdroji. Tímto působením pak hematit pozitivně ovlivňuje harmonii pocitů a celkovou pohodu člověka.

Účinky má i ve formě šperku. Foto: Pixabay

UŽ ŽÁDNÉ PROBDĚLÉ NOCI

Hematit se dobře uplatňuje také při potížích s nespavostí. Pro tento účel je ideální kombinovat jej s ametystem a růženínem. Tyto minerály spolu vytvářejí silné trio pro vaše klidné spaní. Pomáhá také odstraňovat poruchy koncentrace, zahání strach a doporučuje se na zlepšení paměti.

Vhodný je i v případě potřeby zvýšení sebevědomí a s ním spojeným překonáním přehnané plachosti.

Z čistě zdravotního hlediska je hematit obzvláště účinný jako alternativní doplněk léčby při rozličných nemocech krve. Má podporovat tvorbu červených krvinek. Pomáhá také hojit rány, celkově regenerovat organismus a posiluje vnitřní orgány.

Vnitřně užívaná krystalová voda z hematitu může pozitivně ovlivňovat funkci ledvin. Připravíme si ji jednoduše vložením kamene do chladné vody, kde jej ponecháme přes noc. Ráno si pak na lačný žaludek dáme skleničku tohoto elixíru.

Ledvinám prý hematit ulevuje i zevně. Ideální je pro tyto účely jeho pravidelné přikládání do oblasti spodní části zad.

Hematit pod elektronovým mikroskopem Foto: SecretDisc /CC BY-SA 3.0

ZRCADLO I OCHRÁNCE PANEN

V dávné minulosti se leštěné kusy tmavého hematitu používaly jako jednoduché zrcadlo. Povrch kamene totiž výborně odráží světlo. Pro jeho lesklý povrch a vysoké energetické vibrace je tento kámen využíván také jako alternativa známé křišťálové koule.

I v něm lze prý spatřit budoucnost. Hematit prokazatelně znali již staří Babyloňané, pro něž představoval kámen štěstí a úspěchu. V dalekém Orientu zastával hematit hlavně úlohu talismanu mladých dívek, které jej nosily jako ochranu před muži se špatnými úmysly.

Egypťané zase vkládali tento kámen mrtvým pod hlavu, protože věřili, že jim ulehčí přechod na druhý břeh.

Očista hematitu není nijak složitá. Pro průběžné odstraňování každodenních negativních energií postačí opláchnout jej pod tekoucí vodou.

Důkladné „vybití“ kamene se pak provádí jeho delším ponecháním, obvykle přes noc, ve stojaté vodě. Nabíjení probíhá na přímém slunečním světle. Hematit je zajímavý i svou výjimečnou schopností sebeobnovy.

Zkuste se schválně soustředit na škrábance na jeho povrchu a uvidíte, že časem samovolně mizí.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 26.11.2021 2.9tis
Na to, jestli se zemřelí dokážou za určitých okolností vrátit v nějaké podobě na krátkou chvíli zpět mezi živé, má každý z nás vlastní názor. Někteří věří, že pokud takového navrátilce ze záhrobí nepřivítáme jako živého, mohlo by to mít ošklivé následky. V Asii proto při tradičním svátku lidé své zemřelé členy rodiny uvítají, jako […]
od Eva Soukupová 22.11.2021 2.6tis
Hlavní aktérkou příběhu je Clara de Bugny (1471–1514). Už od dětství je dívka neobyčejně oddána bohu, vede skromný život a straní se všemu světskému.     Dnes, kdy již známe mnoho podobných případů, zřejmě již nikoho nepřekvapí, že se právě u Clary časem začala objevovat stigmata. Pro tehdejší společnost však šlo o znamení, s nímž […]
od Filip Appl 21.11.2021 1.5tis
K zázračným uzdravením dochází podle církevních představitelů poměrně často. Někdy proběhnou zcela mimo pozornost veřejnosti i církve samotné, jindy se z nich ale stanou poměrně podrobně sledované případy. Tak tomu bylo i v roce 2002, kdy měla přímluva u blahoslavené ženy pomoci muži s rakovinou. Jak přesně k tomu došlo? Když v říjnu roku 2002 Španěl Antonio J. Sedano Madrid zjistil, […]
od Matěj Soukup 18.11.2021 1.8tis
Okolo 10. století našeho letopočtu vládli na severu Evropy v dnešní Skandinávii už několik století Vikingové, kteří prosluli jako obávaní nájezdníci a válečníci. Zároveň však v úctě k bohům i ke svým druhům, kteří padli v boji, vztyčovali kameny s runovým písmem. Na každého, kdo by se odvážil tyto kameny poškodit, prý čeká hrozivá smrt. […]
od Mirek Brát 17.11.2021 1.8tis
Legenda o „Věčném Židovi“ je srovnatelná s mytologickými příběhy, v jejichž středu může být například ithacký král Odysseus nebo hrdina Prometheus, který daroval lidem oheň. Přesto se zdá, že legenda o „Věčném Židovi“ může mít i reálné kořeny. „Věčný Žid“ jmenovaný nejčastěji jako Ahasver, má být jeden z židovských obyvatel, kteří se posmívali Ježíšovi, když byl v dubnu roku […]