reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Paranormální jevy
Neviditelný goblin: Útočí na chlapce a nafackuje i knězi
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.11.2021
2.9tis
Chlapce z Botswany prý fackovala nadpřirozené entita, foto Pixabay
285
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Obyvatelé Botswany jsou bezmezně přesvědčeni o existenci nadpřirozených bytostí, kterým říkají tokoloshe. Víra v ně je natolik silná, že se jich bojí i místní policie. Letos v březnu z Botswany přicházejí zprávy o útocích těchto zlomyslných kreatur na malého chlapce.

Chlapce z Botswany prý fackovala nadpřirozené entita, foto Pixabay Na střechu domu začaly pršet kameny, foto Pixabay Okna v domě chlapcovy babičky byla rozbitá, foto Pixabay

K útokům mělo docházet ve vesnici Tobane ve východní části Botswany asi 20 km od města Selebi-Phikwe, kde se těží měď a nikl. Neviditelná síla, která na jedenáctiletého chlapce útočila, všechny vyděsila natolik, že ho rodina musela poslat pryč.

Vše začíná ve škole, kam hoch dochází a odkud se najednou začne vracet s tím, že ho tam fackuje kdosi neviditelný. Rodina se pochopitelně zprvu domnívá, že se jejich syn spíše stal obětí šikany svých spolužáků než jakýchsi nadpřirozených entit.

Přestanou ho tedy do školy, jenže útoky pokračují i doma. Chlapce prý cosi bije, štípe či dokonce škrtí, aniž by se v jeho blízkosti kdokoliv nacházel.

„Třeba minulou sobotu se vzbudil a křičel, že ho něco bije. Evidentně ho to bolelo, ale nic jsem neviděla,“ svěřila se lokálnímu tisku babička chlapce Mmatala Modis na začátku března.

Kdo nebo co může na nešťastného školáka útočit?

Na střechu domu začaly pršet kameny, foto Pixabay

SPRCHA KAMENŮ

Rodina se pokusí situaci vyřešit tím, že chlapce přestěhuje do jiné vesnice. Jenže útoky, i když tentokrát v jiné formě, v domě pokračují i nadále a navíc se začínají rozšiřovat i na okolí. Vzduchem začínají létat kameny dopadající na dům, sousední obydlí či projíždějící automobily.

„Poprvé se to stalo, když jsem byla kolem poledne u sousedů a uslyšela hlasitou ránu na střeše. Původně jsem si myslela, že tam mohli dospívající chlapci na lovu ptáků hodit kámen. Přiletěl však druhý kámen a společně se sousedkou jsme to šly prozkoumat,“ líčí Mmatala Modis.

Nikoho, kdo by kameny vrhal, však nenajdou. Kamenná sprcha přesto pokračuje ještě nějakou chvíli. Když vše ustane, jsou okna v domě chlapcovy babičky do jednoho rozbitá. Útočí na rodinu tokoloshe, nebo je to něco jiného?

Okna v domě chlapcovy babičky byla rozbitá, foto Pixabay

NA ÚTĚK SE DÁ I EXORCISTA

Události z Tobane se všemi svými aspekty nápadně podobají již dříve zaznamenaným případům poltergeista. V centru dění v mnoha případech stojí malé děti, na které se často neviditelný útočník zaměřuje nejvíce.

Řádění poltergeista velmi často doprovázejí právě fyzické útoky i létající kameny. V Botswaně jsou však podobné incidenty připisovány bytostem zvaným tokoloshe a nejinak je tomu i nyní.

Podle některých zpráv do domu dorazil místní kněz, aby provedl exorcismus a entitu vypudil. Dal se však na útěk poté, co neviditelná entita nafackovala i jemu. Babička napadeného chlapce ovšem tyto zprávy popírá a tvrdí, že události byly tiskem značně zveličeny.

Přiznává jen to, že si její vnuk stěžuje na neviditelné útoky a že kameny rozbily všechna okna v jejím domě. Ona sama však ze všeho viní dceru místního tradičního doktora, která prý po vesnici roznáší nenávistné lži o rodině.

Jak by ale tato dívka mohla fackovat chlapce spícího domě či kamenovat obydlí jeho babičky, aniž by byla spatřena?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 16
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 2.6tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]