Domů     Paranormální jevy
Neviditelný goblin: Útočí na chlapce a nafackuje i knězi
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.11.2021
2.9tis
Chlapce z Botswany prý fackovala nadpřirozené entita, foto Pixabay
285
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Obyvatelé Botswany jsou bezmezně přesvědčeni o existenci nadpřirozených bytostí, kterým říkají tokoloshe. Víra v ně je natolik silná, že se jich bojí i místní policie. Letos v březnu z Botswany přicházejí zprávy o útocích těchto zlomyslných kreatur na malého chlapce.

Chlapce z Botswany prý fackovala nadpřirozené entita, foto Pixabay Na střechu domu začaly pršet kameny, foto Pixabay Okna v domě chlapcovy babičky byla rozbitá, foto Pixabay

K útokům mělo docházet ve vesnici Tobane ve východní části Botswany asi 20 km od města Selebi-Phikwe, kde se těží měď a nikl. Neviditelná síla, která na jedenáctiletého chlapce útočila, všechny vyděsila natolik, že ho rodina musela poslat pryč.

Vše začíná ve škole, kam hoch dochází a odkud se najednou začne vracet s tím, že ho tam fackuje kdosi neviditelný. Rodina se pochopitelně zprvu domnívá, že se jejich syn spíše stal obětí šikany svých spolužáků než jakýchsi nadpřirozených entit.

Přestanou ho tedy do školy, jenže útoky pokračují i doma. Chlapce prý cosi bije, štípe či dokonce škrtí, aniž by se v jeho blízkosti kdokoliv nacházel.

„Třeba minulou sobotu se vzbudil a křičel, že ho něco bije. Evidentně ho to bolelo, ale nic jsem neviděla,“ svěřila se lokálnímu tisku babička chlapce Mmatala Modis na začátku března.

Kdo nebo co může na nešťastného školáka útočit?

Na střechu domu začaly pršet kameny, foto Pixabay

SPRCHA KAMENŮ

Rodina se pokusí situaci vyřešit tím, že chlapce přestěhuje do jiné vesnice. Jenže útoky, i když tentokrát v jiné formě, v domě pokračují i nadále a navíc se začínají rozšiřovat i na okolí. Vzduchem začínají létat kameny dopadající na dům, sousední obydlí či projíždějící automobily.

„Poprvé se to stalo, když jsem byla kolem poledne u sousedů a uslyšela hlasitou ránu na střeše. Původně jsem si myslela, že tam mohli dospívající chlapci na lovu ptáků hodit kámen. Přiletěl však druhý kámen a společně se sousedkou jsme to šly prozkoumat,“ líčí Mmatala Modis.

Nikoho, kdo by kameny vrhal, však nenajdou. Kamenná sprcha přesto pokračuje ještě nějakou chvíli. Když vše ustane, jsou okna v domě chlapcovy babičky do jednoho rozbitá. Útočí na rodinu tokoloshe, nebo je to něco jiného?

Okna v domě chlapcovy babičky byla rozbitá, foto Pixabay

NA ÚTĚK SE DÁ I EXORCISTA

Události z Tobane se všemi svými aspekty nápadně podobají již dříve zaznamenaným případům poltergeista. V centru dění v mnoha případech stojí malé děti, na které se často neviditelný útočník zaměřuje nejvíce.

Řádění poltergeista velmi často doprovázejí právě fyzické útoky i létající kameny. V Botswaně jsou však podobné incidenty připisovány bytostem zvaným tokoloshe a nejinak je tomu i nyní.

Podle některých zpráv do domu dorazil místní kněz, aby provedl exorcismus a entitu vypudil. Dal se však na útěk poté, co neviditelná entita nafackovala i jemu. Babička napadeného chlapce ovšem tyto zprávy popírá a tvrdí, že události byly tiskem značně zveličeny.

Přiznává jen to, že si její vnuk stěžuje na neviditelné útoky a že kameny rozbily všechna okna v jejím domě. Ona sama však ze všeho viní dceru místního tradičního doktora, která prý po vesnici roznáší nenávistné lži o rodině.

Jak by ale tato dívka mohla fackovat chlapce spícího domě či kamenovat obydlí jeho babičky, aniž by byla spatřena?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.5tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.7tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.0tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]