reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Paranormální jevy
Hoaglandova anomálie: Nad Měsícem se prý vznáší křišťálový zámek
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 26.12.2020
4.9tis
Kolem Měsíce se prý vznáší něco zvláštního
651
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Před lety byla zveřejněna fotografie podivného útvaru, který připomíná vysokou členitou budovu tvořenou sklem či snad křišťálem, a tyčí se vysoko nad měsíčním povrchem. Je tento objekt pouhým klamem, jak vědci s oblibou tvrdí, nebo jde o dílo neznámých stavitelů?

Kolem Měsíce se prý vznáší něco zvláštního Fotografie „skleněného zámku“, foto tarrdaniel.com Objekt se prý vznáší nad měsíčním povrchem, foto tarrdaniel.com Richard Hoagland, foto richardchoagland.com
Fotografie „skleněného zámku“, foto tarrdaniel.com

V letech 2007 až 2009 pořádají američtí ufologové Richard Hoagland (*1945) a Ken Johnston (*1943) sérii tiskových konferencí, na kterých prohlašují, že NASA už nejméně 40 let tají informace o nálezu stop po civilizaci, která v dávných dobách obývala Měsíc.

Na podporu svých tvrzení pak překládají snímky Měsíce, na nichž jsou zachyceny zvláštní objekty. Mnohé z nich působí dojmem uměle vytvořených staveb. Nejznámější z objektů, na které upozorňují, je fotografie útvaru, jejž označují za hrad či věž.

Objekt se prý vznáší nad měsíčním povrchem, foto tarrdaniel.com

PŘEKVAPENÍ ORBITERU

Snímek takzvaného zámku pořizuje družice Lunar Orbiter, která kolem Měsíce obíhá v letech 1966–1967 a snímá jeho povrch, aby vědci mohli určit vhodné místo pro přistání první lidské posádky. Když do střediska na Zemi doputují záběry z odvrácené strany Měsíce, na které všichni zvědavě čekají, objeví se na nich i bizarní struktura.

Ze všeho nejvíc připomíná obrovský pohádkový zámek s vysokou věží. Rozměry objektu však mnohonásobně převyšují jakoukoliv budovu na Zemi. Výška útvaru je odhadována až na 5000 metrů! Ze záběru je patrná jeho složitá geometrická struktura a jeho povrch vypadá jako ze skla.

Přirozený původ objektu je to poslední, čemu by vědci po prohlédnutí detailních záběrů hodlali uvěřit. Velikost věže totiž přímo popírá zákony eroze, a to i s ohledem na odlišné podmínky panující na povrchu Měsíce.

Co je tedy tento objekt zač? A je-li umělý, kdo jej vybudoval?

Richard Hoagland, foto richardchoagland.com

NASA NĚCO TAJÍ

Nejpodivnějším rysem objektu zůstává jeho poloha. Nejde totiž o lunární stavbu jako takovou. Z fotografií je patrné, že onen zámek se ve skutečnosti vznáší nad povrchem Měsíce. Vzdálenost věže od Měsíce je odhadována na 14,5 km.

To však z křišťálového zámku činí možné vesmírné plavidlo! Není třeba připomínat, že samotné snímky Lunar Orbiteru jsou dlouhou dobu drženy v tajnosti. Nakonec se ale na veřejnost dostávají a Johnston s Hoaglandem, kteří dříve pracovali pro NASA, jejich publicitě pomáhají.

Zatímco Hoagland věž s jistotou označuje za výtvor mimozemské inteligence, která používala Měsíc jako přestupní stanici při svých cestách, Johnston doplňuje, že nejde o jedinou informaci, o jejíž utajení NASA usiluje.

O Měsíci toho prý americká vesmírná agentura ví mnohem víc, než oficiálně přiznává. To prý potvrzuje také rozhodnutí bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy (*1961), který odvolal dlouho připravovanou další misi na Měsíc s tím, že o něm víme už vše. Vědí to ale všichni, nebo jen hrstka vyvolených?

Foto: richardchoagland.com, tarrdaniel.com,
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 5.10.2022 1
Již celá řada amerických prezidentů, jejich rodin, významných hostů i služebnictva podala svědectví o záhadných zjeveních a paranormálních jevech odehrávajících se v prostorách Bílého domu. Velmi aktivní má být zejména duch Abrahama Lincolna, který údajně překvapil nahého britského premiéra Winstona Churchilla během jeho návštěvy.     Za jedné osamělé noci v roce 1946 kolem třetí […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 965
V březnu 2003 se tehdy tříletý Colton Burpo ocitá v ohrožení života. Při operaci prasklého appendixu pak opouští své tělo, sleduje chirurga, který ho operuje, a vydává se do pozoruhodných končin, kde potkává svou nikdy nenarozenou sestru. Chlapec přitom o matčině potratu neměl ani tušení. Rodina Burpových z americké Nebrasky je zrovna na cestě do […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.0tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]
od Mirek Brát 30.9.2022 2.7tis
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.9tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]