Skip to content

Hoaglandova anomálie: Nad Měsícem se prý vznáší křišťálový zámek

Před lety byla zveřejněna fotografie podivného útvaru, který připomíná vysokou členitou budovu tvořenou sklem či snad křišťálem, a tyčí se vysoko nad měsíčním povrchem. Je tento objekt pouhým klamem, jak vědci s oblibou tvrdí, nebo jde o dílo neznámých stavitelů?

Fotografie „skleněného zámku“, foto tarrdaniel.com

V letech 2007 až 2009 pořádají američtí ufologové Richard Hoagland (*1945) a Ken Johnston (*1943) sérii tiskových konferencí, na kterých prohlašují, že NASA už nejméně 40 let tají informace o nálezu stop po civilizaci, která v dávných dobách obývala Měsíc.

Na podporu svých tvrzení pak překládají snímky Měsíce, na nichž jsou zachyceny zvláštní objekty. Mnohé z nich působí dojmem uměle vytvořených staveb. Nejznámější z objektů, na které upozorňují, je fotografie útvaru, jejž označují za hrad či věž.

Objekt se prý vznáší nad měsíčním povrchem, foto tarrdaniel.com
PŘEKVAPENÍ ORBITERU

Snímek takzvaného zámku pořizuje družice Lunar Orbiter, která kolem Měsíce obíhá v letech 1966–1967 a snímá jeho povrch, aby vědci mohli určit vhodné místo pro přistání první lidské posádky. Když do střediska na Zemi doputují záběry z odvrácené strany Měsíce, na které všichni zvědavě čekají, objeví se na nich i bizarní struktura.

Ze všeho nejvíc připomíná obrovský pohádkový zámek s vysokou věží. Rozměry objektu však mnohonásobně převyšují jakoukoliv budovu na Zemi. Výška útvaru je odhadována až na 5000 metrů! Ze záběru je patrná jeho složitá geometrická struktura a jeho povrch vypadá jako ze skla.

Přirozený původ objektu je to poslední, čemu by vědci po prohlédnutí detailních záběrů hodlali uvěřit. Velikost věže totiž přímo popírá zákony eroze, a to i s ohledem na odlišné podmínky panující na povrchu Měsíce.

Co je tedy tento objekt zač? A je-li umělý, kdo jej vybudoval?

Richard Hoagland, foto richardchoagland.com
NASA NĚCO TAJÍ

Nejpodivnějším rysem objektu zůstává jeho poloha. Nejde totiž o lunární stavbu jako takovou. Z fotografií je patrné, že onen zámek se ve skutečnosti vznáší nad povrchem Měsíce. Vzdálenost věže od Měsíce je odhadována na 14,5 km.

To však z křišťálového zámku činí možné vesmírné plavidlo! Není třeba připomínat, že samotné snímky Lunar Orbiteru jsou dlouhou dobu drženy v tajnosti. Nakonec se ale na veřejnost dostávají a Johnston s Hoaglandem, kteří dříve pracovali pro NASA, jejich publicitě pomáhají.

Zatímco Hoagland věž s jistotou označuje za výtvor mimozemské inteligence, která používala Měsíc jako přestupní stanici při svých cestách, Johnston doplňuje, že nejde o jedinou informaci, o jejíž utajení NASA usiluje.

O Měsíci toho prý americká vesmírná agentura ví mnohem víc, než oficiálně přiznává. To prý potvrzuje také rozhodnutí bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy (*1961), který odvolal dlouho připravovanou další misi na Měsíc s tím, že o něm víme už vše.

Vědí to ale všichni, nebo jen hrstka vyvolených?

Foto: richardchoagland.com, tarrdaniel.com,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články