9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Neobjasněné události
Lze zabít pouhou myšlenkou? Američané i Rusové telepatické útoky pilně zkoumali
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 26.12.2020
4.0tis
Vojáci se měli učit telepaticky zneškodnit nepřítele
34
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

O využití telepatie jako bojové techniky pojednává například americký film Muži, co zírají na kozy natočený v roce 2009. Ten se opírá o skutečné události, které se kdysi odehrály na základně Fort Bragg. Podobným výzkumům se však věnuje i další velmoc – Rusko.

Vojáci se měli učit telepaticky zneškodnit nepřítele Výcvik probíhal na základně Fort Bragg, foto Wikimedia Commons Guy Savelli, foto alchetron.com Nina Kulagina, foto eandt.theiet.org
Výcvik probíhal na základně Fort Bragg, foto Wikimedia Commons

Už ve 20. letech minulého století byla v Rusku psychotronika, zejména pak telepatie, považována za nově vznikající revoluční vědní obor. S příchodem světové války však musí rozjetý výzkum ustoupit do pozadí, jelikož hlavní slovo přebírá zbrojní průmysl.

Avšak parapsychologie zcela opomenuta nezůstane. Pro válečné rivaly totiž nabízí příležitost, jak získat zcela nové výhody. Vznikají tak specializované týmy, které se snaží najít využití pro nadpřirozené síly v boji.

K jednomu z nejúspěšnějších doložených experimentů ale dochází až necelých 40 let po válce. Na vojenskou základnu Fort Bragg v Severní Karolíně přijíždí Američan Guy Savelli, čerstvý mistr bojových umění.

Jeho úkolem je vycvičit speciální četu mentálních zabijáků. Sám Savelli, jak se zdá, totiž ovládá zcela mimořádnou techniku, která umožňuje uvést nepřítele do apatie, nebo mu dokonce přivodit smrt za využití minimálního fyzického úsilí.

„Jde o to, jak zablokovat duši nepřítele a zabránit mu v útoku,“ říká. Zabíjet dokáže i pouhou myšlenkou. A není zdaleka jediný! Kam až došly experimenty s telepatickým smrtelným úderem?

Guy Savelli, foto alchetron.com

SMRTELNÉ MYŠLENKY

Na základně Fort Bragg vzniká speciální komando, které má být Savellim trénováno. Zaměřují se především na techniku dim mak, tedy smrtící dotek. Její základy vycházejí z osvědčené akupunktury. Jen s tím rozdílem, že tentokrát stimulace určitých bodů neslouží k léčení nemocného, ale opačně.

Jeden z důstojníků, jehož Savelli vycvičí, pak svou nově získanou schopnost předvádí na koze. Zvíře je před něj předvedeno, důstojník zaútočí jen jemným dotekem a koza do několika hodin bez zjevné příčiny umírá.

Zasažený úder není zdaleka tak silný, aby mohl pokusnému subjektu jakkoliv uškodit. Přesto pitva prokazuje rozsáhlá vnitřní poranění, jaká dokáže způsobit třeba kulka. Sám Savelli však zachází ještě dál.

Nechá si přivést zdravou kozu a několik minut na ni upřeně hledí. Náhle se zvíře hroutí k zemi a zůstává nehybně ležet. Jeho dech i srdeční puls slábne až na hranici smrti. Pak je experiment přerušen a koza se po něm zase zotavuje.

Dokázal by ji zcela usmrtit pouhou myšlenkou? Podle všeho ano. Podobný experiment je ještě několikrát zopakován a Savelli své schopnosti předvádí i před očima mnohých vědců.

Nina Kulagina, foto eandt.theiet.org

AMERIČANÉ NEBYLI PRVNÍ

Technice smrtících myšlenek se prý věnují už o desítky let dříve Rusové. Roku 1924 na kongresu psychoneurologů předvádí jeden z nich, Dr. K. I. Platonov pozoruhodný pokus. „V hale seděla s účastníky kongresu jedna žena a živě debatovala se svým okolím.

Dr. Platonov stál ukrytý za černou tabulí a úporně se na něco soustředil. Náhle si přiložil ruku na čelo a v tu chvíli klesla žena v sále k zemi, jako by usnula. Experimentátor vyšel ze svého úkrytu a před ohromeným publikem toto ženské médium probudil, aby ho poté na dálku opět uspal,“ popisuje jeden z pokusů český záhadolog Vladimír Liška (*1955).

A to není zdaleka jediný případ. Další ruský psychotronik, Jurij Kamenski, už je o poznání agresivnější. V druhé polovině 20. století se účastní celé řady experimentů s mimosmyslovými silami.

Při jednom z nich si intenzivně představuje, jak druhou pokusnou osobu škrtí. Ta po chvíli skutečně začne podléhat stavům těžké dušnosti. Mohlo jít o předem domluvené představení? Jak ale vysvětlit věhlasné pokusy s Ninou Kulaginou (1926–1990)?

Ta v roce 1970 na půdě Leningradské laboratoře dokáže na dálku zastavit srdce žáby. Některé zprávy hovoří o tom, že při jednom z pokusů na vzdálenost jednoho metru srdce malého obojživelníka za 40 vteřin doslova exploduje!

Tyto experimenty dokládají, že je možné myslí působit na živý organismus a zasadit mu fatální úder. Jak to ale vysvětlit?

Foto: eandt.theiet.org, alchetron.com, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 8.8.2022 2.3tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.1tis
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]
od Filip Appl 5.8.2022 2.6tis
Pátrání po hypotetických, vymřelých nebo mýtických tvorech. Právě tím se zabývá tzv. kryptozoologie. Pro mnohé pseudověda plná vymyšlených příběhů a důkazů, které ve skutečnosti důkazy vůbec nejsou. Pro jiné ale důležitá disciplína, která přispívá ke snaze pochopit všechna zákoutí naší planety a čas od času dotlačí seriózní vědce k přehodnocení některých zkostnatělých názorů. Mezi největší jména […]
od Adriana Vojtíšková 4.8.2022 2.9tis
Pozorování mořských hadů jsou četná. Vyskytovat se mají nejen ve všech světových oceánech, ale také v různých historických epochách.     Pověsti a legendy, které o nich kolují, jsou pro jedny důvodem k pátrání, pro další pak objektem výsměchu. Kde ale leží pravda? Proplouvají snad skutečně vodami oceánů obrovští a nebezpeční hadi? Zprávy o mořských […]
od Eva Soukupová 3.8.2022 2.5tis
V neděli 24. července se nad britským Birminghamem objevila dvojice neznámých objektů. Vypadaly jako světelné koule a divoce manévrovaly na noční oboze. Muž, který si jich všiml jen díky náhodě, pohotově vytáhl chytrý telefon a začal nahrávat. 34letý lékař Mohamed Salama právě vynášel odpadky, když na obloze spatřil dva chaoticky a nevyzpytatelně se pohybující objekty. […]