Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Lze zabít pouhou myšlenkou? Američané i Rusové telepatické útoky pilně zkoumali

O využití telepatie jako bojové techniky pojednává například americký film Muži, co zírají na kozy natočený v roce 2009. Ten se opírá o skutečné události, které se kdysi odehrály na základně Fort Bragg.

Podobným výzkumům se však věnuje i další velmoc – Rusko.

Výcvik probíhal na základně Fort Bragg, foto Wikimedia Commons

Už ve 20. letech minulého století byla v Rusku psychotronika, zejména pak telepatie, považována za nově vznikající revoluční vědní obor. S příchodem světové války však musí rozjetý výzkum ustoupit do pozadí, jelikož hlavní slovo přebírá zbrojní průmysl.

Avšak parapsychologie zcela opomenuta nezůstane. Pro válečné rivaly totiž nabízí příležitost, jak získat zcela nové výhody. Vznikají tak specializované týmy, které se snaží najít využití pro nadpřirozené síly v boji.

K jednomu z nejúspěšnějších doložených experimentů ale dochází až necelých 40 let po válce. Na vojenskou základnu Fort Bragg v Severní Karolíně přijíždí Američan Guy Savelli, čerstvý mistr bojových umění.

Jeho úkolem je vycvičit speciální četu mentálních zabijáků. Sám Savelli, jak se zdá, totiž ovládá zcela mimořádnou techniku, která umožňuje uvést nepřítele do apatie, nebo mu dokonce přivodit smrt za využití minimálního fyzického úsilí.

„Jde o to, jak zablokovat duši nepřítele a zabránit mu v útoku,“ říká. Zabíjet dokáže i pouhou myšlenkou. A není zdaleka jediný! Kam až došly experimenty s telepatickým smrtelným úderem?

Guy Savelli, foto alchetron.com
SMRTELNÉ MYŠLENKY

Na základně Fort Bragg vzniká speciální komando, které má být Savellim trénováno. Zaměřují se především na techniku dim mak, tedy smrtící dotek. Její základy vycházejí z osvědčené akupunktury. Jen s tím rozdílem, že tentokrát stimulace určitých bodů neslouží k léčení nemocného, ale opačně.

Jeden z důstojníků, jehož Savelli vycvičí, pak svou nově získanou schopnost předvádí na koze. Zvíře je před něj předvedeno, důstojník zaútočí jen jemným dotekem a koza do několika hodin bez zjevné příčiny umírá.

Zasažený úder není zdaleka tak silný, aby mohl pokusnému subjektu jakkoliv uškodit. Přesto pitva prokazuje rozsáhlá vnitřní poranění, jaká dokáže způsobit třeba kulka. Sám Savelli však zachází ještě dál.

Nechá si přivést zdravou kozu a několik minut na ni upřeně hledí. Náhle se zvíře hroutí k zemi a zůstává nehybně ležet. Jeho dech i srdeční puls slábne až na hranici smrti. Pak je experiment přerušen a koza se po něm zase zotavuje.

Dokázal by ji zcela usmrtit pouhou myšlenkou? Podle všeho ano. Podobný experiment je ještě několikrát zopakován a Savelli své schopnosti předvádí i před očima mnohých vědců.

Nina Kulagina, foto eandt.theiet.org
AMERIČANÉ NEBYLI PRVNÍ

Technice smrtících myšlenek se prý věnují už o desítky let dříve Rusové. Roku 1924 na kongresu psychoneurologů předvádí jeden z nich, Dr. K. I. Platonov pozoruhodný pokus. „V hale seděla s účastníky kongresu jedna žena a živě debatovala se svým okolím.

Dr. Platonov stál ukrytý za černou tabulí a úporně se na něco soustředil. Náhle si přiložil ruku na čelo a v tu chvíli klesla žena v sále k zemi, jako by usnula. Experimentátor vyšel ze svého úkrytu a před ohromeným publikem toto ženské médium probudil, aby ho poté na dálku opět uspal,“ popisuje jeden z pokusů český záhadolog Vladimír Liška (*1955). A to není zdaleka jediný případ. Další ruský psychotronik, Jurij Kamenski, už je o poznání agresivnější. V druhé polovině 20. století se účastní celé řady experimentů s mimosmyslovými silami. Při jednom z nich si intenzivně představuje, jak druhou pokusnou osobu škrtí.

Ta po chvíli skutečně začne podléhat stavům těžké dušnosti. Mohlo jít o předem domluvené představení? Jak ale vysvětlit věhlasné pokusy s Ninou Kulaginou (1926–1990)? Ta v roce 1970 na půdě Leningradské laboratoře dokáže na dálku zastavit srdce žáby.

Některé zprávy hovoří o tom, že při jednom z pokusů na vzdálenost jednoho metru srdce malého obojživelníka za 40 vteřin doslova exploduje! Tyto experimenty dokládají, že je možné myslí působit na živý organismus a zasadit mu fatální úder.

Jak to ale vysvětlit?

Foto: eandt.theiet.org, alchetron.com, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jeho posedlost stojí rodinu nemalé peníze!
nasehvezdy.cz

Jeho posedlost stojí rodinu...

Po letech společného...
Salát s jablky
tisicereceptu.cz

Salát s jablky

Suroviny na 4–6 porcí 400 g těstovin sůl a...
Velikáni zvířecí říše – Kdo je největší?
epochaplus.cz

Velikáni zvířecí říše – Kdo je...

Éra dinosaurů na planetě Zemi již dávno...
Nenaplněná touha ničí její manželství
nasehvezdy.cz

Nenaplněná touha ničí její...

Eva Decastelo (42) v sobě...
Probudit se uprostřed vánoční pohádky ukryté v luxusním apartmá
iluxus.cz

Probudit se uprostřed vánoční...

Advent je jedním z nejkouzelnějších období celého roku...
Virtuplex pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi
epochalnisvet.cz

Virtuplex pomáhá rodinám s...

I virtuální realita může pomoci dobré věci....
Rodinné lázně doma
rezidenceonline.cz

Rodinné lázně doma

Domácí wellness centrum je sen, který lze snadno...
VŠCHT vstoupila do světa horolezců. Na světě je nový standard pro jištění i první akreditovaná laboratoř
21stoleti.cz

VŠCHT vstoupila do světa horolezců....

Technopark Kralupy Vysoké školy...
V hlavní roli jazyk aneb největší vymírání lidstva…
epochaplus.cz

V hlavní roli jazyk aneb...

Jazyk je nejen úzce provázán s identitou...
Legenda jménem Sacher
panidomu.cz

Legenda jménem Sacher

Ten zaručeně pravý dostanete v hotelu...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
Bojím se o její manželství
skutecnepribehy.cz

Bojím se o její manželství

Naše rodina byla pospolitá....