7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Hoia-Baciu: Les jako z pohádky, příběhy jak z hororu!
Hoia-Baciu: Les jako z pohádky, příběhy jak z hororu!
od 17.10.2022
2.0tis
Les Hoia Baciu. FOTO: Miclaus George / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
206
SDÍLENÍ
2.0tis
ZOBRAZENÍ

Transylvánie. Část Rumunska, která je domovem legendárního hraběte Drákuly, dala světu ještě jeden námět pro tvůrce krváků budících nás po nocích ze spaní. Les, kde se ztrácí lidé, zjevují podivné stíny a neidentifikovatelné objekty na obloze. Stromy tu rostou zkřivené všem fyzikálním a přírodním zákonům navzdory. 

Les Hoia Baciu. FOTO: Miclaus George / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Hoia Baciu. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Hoia-Baciu se pyšní titulem nejděsivější les na světě. Mezi místními už zlidověla povídání o pastýři, jenž uvnitř zmizel i se svými více než 200 ovcemi. Nebo příběh pětileté holčičky, která zabloudila mezi zdejšími bizarně vzrostlými stromy.

reklama

Prý odtud našla cestu ven až po pěti letech a nezestárla při tom ani o den! Někteří návštěvníci tvrdí, že se jim zde podivně ztrácí čas a že jim přestává fungovat elektronika. Jiní zažívají silnou nevolnost, bolesti hlavy.

Mají pocit, že je někdo sleduje a často vyjdou zpět do civilizace s nevysvětlitelnými zhmožděninami či popáleninami.

Právě kvůli podobným příhodám je Hoia-Baciu vyhledáván lovci nadpřirozena z celého světa, ale stejně tak i obyčejnými turisty nebo, v horším případě, podivíny, kteří chtějí kontaktovat zdejší údajnou temnou energii… Zkrátka, pokud jde o záhady, nabízí tenhle transylvánský les opravdu pestré menu!

Hoia Baciu. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Hoia Baciu. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Pronásledovaní nejen stíny

Rumunský biolog Alexandru Sift je legendami kolujícími o bájném Hoia-Baciu přitahován. Proto do něj v roce 1953 pořádá několik výprav. Zcela sám prochází s fotoaparátem odlehlým územím, provázen jen bušením svého srdce a zrychlujícím dechem.

reklama

Brzy si všímá, že se zdá, jako kdyby ho sledovaly zvláštní stíny. Pořizuje fotografie a po jejich vyvolání se nestačí divit – povedlo se mu zachytit i nějaká světla a objekty na obloze, které tam naživo určitě neviděl.

Sift věří, že vše může mít racionální vysvětlení, že tu může být spojitost se světelnými či magnetickými jevy. Ve svých snahách neustává a v 70. letech se k němu přidává další odborník na přírodní vědy, chemik Adrian Patrut.

I on má na fotkách tajemné stíny či postavy, a na nebi objekty roztodivných tvarů, od koulí až k pyramidám! Celoživotní snaha obou expertů je ale ve finále kýmsi sabotována.

Po Siftově smrti roku 1993 Patrut tvrdí, že se do domu jeho přítele vloupali cizí muži a odnesli odtud všechny dokumenty a fotografie, které nalezly. Proč? Byla snad dvojice na stopě něčemu opravdu zásadnímu?

Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 1.4tis
Říká se, že děti jsou mnohem vnímavější vůči nehmatatelným a nezřídka nadpřirozeným fenoménům. To prý platí zejména v případě duchů či jiných neviditelných entit, na jejichž přítomnost ratolesti často zcela nevzrušeně upozorňují. Mají děti skutečně schopnost vidět věci, které očím dospělých unikají?   Ruby a imaginární kamarádka: Zobrazuje dětská kresba ducha těhotné dívky? Americká here
od 6.12.2022 2.1tis
Úsek dálnice D1 nazývaný u Devíti křížů u obce Domašov asi 20 kilometrů od Brna je podle mnohých motoristů i místních obyvatel doslova prokletý. Za časté nehody údajně může duch mrtvé nevěsty, který se zjevuje uprostřed vozovky. Je to přehledný úsek, vozovka je na rozdíl od mnoha jiných míst v Česku v dobrém stavu, a přesto jde o úsek častých nehod, z nic
od 6.12.2022 2.4tis
Při čtení a bádání o záhadách se setkáváme s celou řadou odborných termínů, které jsou dnes již pevně spjaty se světem nadpřirozena. Všichni je známe, víme, co znamenají. Víte ale, kdo s nimi přišel jako první? A že jde o lidi, jejichž příběhy jsou mnohdy stejně tajemné, jako paranormální jevy, kterými se zabývali? ENIGMA vám představí ty nezajímavější z nich!   Vincent Gaddis: BERMUDSKÝ
od 5.12.2022 2.6tis
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.9tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t