5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Horor spánkové paralýzy: Noční můry, nebo skuteční démoni?
Horor spánkové paralýzy: Noční můry, nebo skuteční démoni?
od 19.7.2022
2.8tis
Jaké bytosti se zjevují ve stavu spánkové paralýzy? FOTO: Unsplash
282
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Stephen P. z anglického Manchesteru popisuje spánkovou paralýzu jako pocit, který přirovnává k elektrickému šoku. Ví, že když se to stane, bude mít v noci návštěvu. Probudí se, nemůže se hýbat a cítí kolem sebe statickou elektřinu. Pak přicházejí „oni“…

Jaké bytosti se zjevují ve stavu spánkové paralýzy? FOTO: Unsplash Mohl Stephen zažít astrální cestování? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Obklopují jeho postel a dotýkají se ho. V naprosté strnulosti si Stephen údajně musí vše nechat líbit. Dvě postavy přirovnává k oživlým stínům, které člověk vrhá za slunečného dne. Akorát že jsou zhmotnělé v prostoru.

reklama

Nejhorší z nich je prý třetí návštěvník, který jako kdyby měl zbylé dva na povel. Je to muž v klobouku, autoritativní a hrozivá bytost, která Stephena děsí víc než cokoliv jiného. Stephen přitom není žádný strašpytel.

Pracuje jako potápěč, několikrát se během hloubkových ponorů ocitl na pokraji smrti a jen tak s ním něco nehne. „Ale proti tomu, co se mi děje 1-2x týdně během spánkové paralýzy, to nic není,“ říká. Nemožnost pohybu, temné bytosti, fyzický kontakt.

Nejen jeho zkušenosti připomínají situace lidí, kteří tvrdí, že byli uneseni mimozemšťany nebo že za nimi mimozemšťané chodí a zkoumají je. Jsou tedy i pro ně tato blízká setkání jen důsledkem paralýzy, nebo jde o blízká setkání úplně jiného druhu?

Mohl Stephen zažít astrální cestování? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Mohl Stephen zažít astrální cestování? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Pomozte mi!

V současnosti máme o spánkové paralýze mnohem větší povědomí. Dříve si však lidé, které trýznila, mysleli, že jsou v tom sami.

reklama

Neznali nikoho dalšího s podobným problémem, okolí je nechápalo, doktoři dávali nefunkční rady o změně jídelníčku, životního stylu, odbourávání stresu apod. Nic nepomáhá, nikdo jim nevěří.

Jediný důkaz, který oběti o spánkové paralýze mají, je jejich vlastní hrůza. Zaručená pomoc neexistuje. Stephen vzpomíná na svůj nejhorší zážitek. Tehdy usíná večer vedle přítelkyně, později se probírá a cítí se naprosto strašně.

V pokoji je ponurá atmosféra, skličující. Stephen vnímá přítomnost něčeho zlého. Zvedá se z postele, a když se podívá na svojí přítelkyni, zjistí, že jeho tělo leží stále vedle ní. Slyší svůj těžký dech, přesně jak to mívá při paralýze.

V rohu místnosti stojí tři postavy. Opět muž v klobouku a jeho dva stínoví poskoci. Stínomuži se na Stephena okamžitě vrhají a začínají ho bít! Začíná zoufalý zápas. „Rád bych řekl, že jsem vyhrál, že to byl ušlechtilý boj. Ale nebylo to tak,“ říká Stephen.

reklama

Po chvíli se stínomuži stahují za postavu v klobouku a Stephen v hlavě slyší hlas, který mu říká: „Vrať se do postele.“ Všímá si dlouhého stříbrného vlákna vedoucího zpět k jeho tělu v posteli, tak se tam rozbíhá a skáče zpět! Pak se probudí.

Co to bylo za hlas a za světlo, které ho dovedlo k probuzení z hrozného snu? A může existovat spojitost mezi spánkovou paralýzou a astrálním cestováním, které se Stephenovu nejhoršímu stavu hodně podobá?

Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 290
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.2tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.6tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 3.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím