Skip to content

Horor v Thajsku: Napadá zdejší muže přízrak ženy?

Thajští policisté se od loňského léta zabývají útoky ženského démona, který terorizuje několik vesnic v severovýchodním Thajsku. V jednom thajském regionu ženský démon dokonce zabíjel! Jde o podivný případ masové hysterie, nebo v chudých vesnicích skutečně řádí obávaný démon?

V Thajsku je víra v bludné věčně hladové duchy poměrně rozšířená a sochy či makety domů jim určené lze najít skoro na každém rohu. Podle tradice tyto objekty slouží jako domov bludných duchů, kteří by jinak obsadili lidská obydlí.

Přesně to se mělo stát v regionu Pathum Ratchawongsa. Konkrétně tu prý řádí duch Phi-Pob, který na sebe bere ženskou podobu a živí se lidskými vnitřnostmi a masem, zatímco jejich majitelé spí.

Je to jen sugesce?

Thajská královská policie v červenci 2017 obdržela dopis s neobvyklou žádostí. Zastupitelé několika vesnic v regionu Pathum Ratchawongsa požadují zvýšenou přítomnost mužů zákona. „Dopis požaduje, aby policie prováděla pravidelné hlídky.

Chtějí nějaké uklidnění. Lidé, kteří těmto zvěstem věří, jsou skutečně vyděšení. A těch, kteří jim věří, je mnohem více než těch, co nikoliv,“ vysvětluje Adul Chaiprasithikul, šéf policejní stanice v Pathum Ratchawongsa.

Ten je přesvědčen, že hlavním viníkem paniky v obcích je právě víra v nadpřirozené bytosti. Jde skutečně jen o plané obavy pověrčivých vesničanů? Už v předchozím roce byly nahlášeny tři případy posednutí démonem Phi-Pob.

Oběti ducha prý nožem ohrožovaly svou rodinu a sousedy a donutily je svléknout se do naha.

Neméně nepříjemné chvilky připraví i pro obyvatele vesnic postižených během léta roku 2017. Zlý duch se tu údajně postará o úhyn několika kusů dobytka. Ačkoliv je thajská policie spíše skeptická, za účelem uklidnění vyděšených obyvatel zvyšuje svou viditelnou přítomnost ve vesnicích.

Netrvá dlouho a čtyři policisté vážně onemocní. Stojí za jejich nemocí právě onen démon?

Pro turisty je Thajsko rájem na zemi. Jenže tamní obyvatelé mají mnoho starostí.

Únik hledal v chrámu

Obyvatelé postižených vesnic zřejmě mají ke svému neklidu dobrý důvod. Mnozí totiž v živé paměti chovají události, k nimž došlo v přímořské provincii Čon Buri na přelomu let 2012 a 2013. Hlavním aktérem jednoho obzvlášť dramatického incidentu se stává tehdy pětačtyřicetiletý Phonsiri Janthamas. Muž pracující jako ostraha obchodního domu ve městě Pattaya se na začátku roku 2013 vydává do blízkého chrámu, aby si promluvil s duchovním. Jenže poté, co do chrámu vstoupí, se začne chovat jako smyslů zbavený.

Ničí vše kolem a vlastníma rukama rozmlátí obrovské zrcadlo. Duchovní zůstane raději v úkrytu a zavolá policii. Když muži zákona na místo dorazí, najdou běsnícího Janthamase, kterého na zemi drží několik mnichů, celého od krve a viditelně rozrušeného.

Policistům se dlouho nedaří muže uklidnit. Zdá se, že na místě naprosto zešílel. Nasadí mu proto pouta a odvezou ho na stanici, kde ho ošetří a pokusí se ho vyslechnout. Jenže toho ještě nějakou dobu není schopný.

Věci začnou dávat smysl až ve chvíli, kdy policisté najdou a vyslechnou Janthamasova mladšího spolupracovníka z ostrahy. Ten tvrdí, že muže už delší dobu pronásleduje přízrak ženy v bílých šatech, což je v asijské kultuře barva smutku.

Do chrámu se vydal právě proto, aby zde požádal o pomoc či radu. Pravděpodobně se obával o vlastní život. Janthamas nakonec začne přicházet k sobě a policistům se přizná, že přízrak se mu zjevil i v chrámu.

Démoni mohou mít podle thajských legend mnoho podob.

Rudé tričko jako ochrana

Ve stejné době, kdy je ženou ve smutečních šatech pronásledován Phonsiri Janthamas, se s ženským démonem vypořádávají také vesničané z oblasti Tha Sawang, opět v severovýchodní části země. O škodlivém přízraku se rovněž začíná mluvit v polovině ledna 2013.

Tou dobou jsou už ulice zaplaveny červenými tričky. V obchodech jdou doslova na dračku. Každý touží po červeném tričku, které si posléze pověsí před svým domem. Proč? „Důvodem, proč tu věsím červené tričko, nejsou mé politické názory.

Je to proto, že se obávám bezpečí svého synovce,“ odpovídá na dotazy novinářů jeden z usedlíků. Červený oděv je totiž do té doby znám jako symbol politického hnutí odporu proti diktatuře. Jenže tentokrát jde o něco jiného.

Médium, které si postižené vesnice najaly, prohlašuje, že se staly terčem ducha vdovy, která lační po mužích. Zejména rodiny s jediným synem jsou prý nejvíce ohroženy možnou budoucí návštěvou tohoto ducha.

Zároveň také doporučuje pověsit mimo dům červené tričko, které má zlou vdovu odradit.

Červená má v Thajsku mnoho významů. Mimo odporu proti diktatuře je to třeba ochrana proti zlým duchům.

Muže si bere ve velkém!

Že nejde o pouhou pověrčivost, či uměle vytvořenou paniku, z níž jsou šamané a různá duchovní média často viněni, dokazuje série podivných úmrtí. Podle najatého média v oblasti útočí duch známý jako Lai Thai, který podobně jako duch z Pathum Ratchawongsa na své oběti útočí ve spánku.

Během jediného měsíce od prosince do ledna totiž za nevyjasněných okolností umírá nejméně deset mužů. Vesničané jejich úmrtí připisují právě na vrub neznámému ženskému přízraku. Jedna z údajných obětí zemřela ve spánku, jiný muž padl mrtev k zemi během chůze.

Podle analýz místního lékaře všichni zemřeli na respirační selhání, ačkoli mnozí z nich byli zcela zdraví a nikdy předtím nevykazovali jakékoliv život ohrožující choroby. Mohou spolu všechny případy ze severovýchodu Thajska souviset?

Foto: kuoni.co.uk, pressreader.com, static.independent.co.uk, ssl.c.photoshelter.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Řež u Hradce Králové: Staré pořádky skončily, Prusko je hegemonem
epochaplus.cz

Řež u Hradce Králové: Staré...

Píše se 3. červenec roku 1866 a více než dvouměsíční...
Benefity nepřímého osvětlení
rezidenceonline.cz

Benefity nepřímého osvětlení

Funkční osvětlení interiéru patří k nezbytnému zařízení...
Nevěru odpustila mužům vícekrát!
nasehvezdy.cz

Nevěru odpustila mužům...

Byla u zrodu Ordinace v růžové...
Češi si v době pandemie více pořizují domácí mazlíčky
iluxus.cz

Češi si v době pandemie více...

V České republice má podle průzkumu GFK doma...
Bílá Šumava zahřeje
epochanacestach.cz

Bílá Šumava zahřeje

Příroda se uložila ke...
Céčkem proti chřipce
nasehvezdy.cz

Céčkem proti chřipce

Céčko je známým bojovníkem proti chřipce a nachlazení,...
Nový Jičín: Město klobouků
epochanacestach.cz

Nový Jičín: Město klobouků

Návštěvnické centrum...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Kudlanka nábožná, strašlivý žralok ve světě hmyzu!
epochalnisvet.cz

Kudlanka nábožná, strašlivý...

Je to dokonalý predátor. Snad žádný hmyz...
Má hlídat dítě, místo toho ho chladnokrevně zabije
epochaplus.cz

Má hlídat dítě, místo toho...

Když ráno 29. února roku 2016 opouštějí Vladimír...
Kamenné labyrinty Velkého zaječího ostrova: Kdo a proč je tu před tisíci lety vytvořil?
epochalnisvet.cz

Kamenné labyrinty Velkého...

Tu největší sbírku pradávných kamenných...