Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Horor v Thajsku: Napadá zdejší muže přízrak ženy?

Thajští policisté se od loňského léta zabývají útoky ženského démona, který terorizuje několik vesnic v severovýchodním Thajsku. V jednom thajském regionu ženský démon dokonce zabíjel! Jde o podivný případ masové hysterie, nebo v chudých vesnicích skutečně řádí obávaný démon?

V Thajsku je víra v bludné věčně hladové duchy poměrně rozšířená a sochy či makety domů jim určené lze najít skoro na každém rohu. Podle tradice tyto objekty slouží jako domov bludných duchů, kteří by jinak obsadili lidská obydlí.

Přesně to se mělo stát v regionu Pathum Ratchawongsa. Konkrétně tu prý řádí duch Phi-Pob, který na sebe bere ženskou podobu a živí se lidskými vnitřnostmi a masem, zatímco jejich majitelé spí.

Je to jen sugesce?

Thajská královská policie v červenci 2017 obdržela dopis s neobvyklou žádostí. Zastupitelé několika vesnic v regionu Pathum Ratchawongsa požadují zvýšenou přítomnost mužů zákona. „Dopis požaduje, aby policie prováděla pravidelné hlídky.

Chtějí nějaké uklidnění. Lidé, kteří těmto zvěstem věří, jsou skutečně vyděšení. A těch, kteří jim věří, je mnohem více než těch, co nikoliv,“ vysvětluje Adul Chaiprasithikul, šéf policejní stanice v Pathum Ratchawongsa.

Ten je přesvědčen, že hlavním viníkem paniky v obcích je právě víra v nadpřirozené bytosti. Jde skutečně jen o plané obavy pověrčivých vesničanů? Už v předchozím roce byly nahlášeny tři případy posednutí démonem Phi-Pob.

Oběti ducha prý nožem ohrožovaly svou rodinu a sousedy a donutily je svléknout se do naha.

Neméně nepříjemné chvilky připraví i pro obyvatele vesnic postižených během léta roku 2017. Zlý duch se tu údajně postará o úhyn několika kusů dobytka. Ačkoliv je thajská policie spíše skeptická, za účelem uklidnění vyděšených obyvatel zvyšuje svou viditelnou přítomnost ve vesnicích.

Netrvá dlouho a čtyři policisté vážně onemocní. Stojí za jejich nemocí právě onen démon?

Pro turisty je Thajsko rájem na zemi. Jenže tamní obyvatelé mají mnoho starostí.

Únik hledal v chrámu

Obyvatelé postižených vesnic zřejmě mají ke svému neklidu dobrý důvod. Mnozí totiž v živé paměti chovají události, k nimž došlo v přímořské provincii Čon Buri na přelomu let 2012 a 2013. Hlavním aktérem jednoho obzvlášť dramatického incidentu se stává tehdy pětačtyřicetiletý Phonsiri Janthamas. Muž pracující jako ostraha obchodního domu ve městě Pattaya se na začátku roku 2013 vydává do blízkého chrámu, aby si promluvil s duchovním. Jenže poté, co do chrámu vstoupí, se začne chovat jako smyslů zbavený.

Ničí vše kolem a vlastníma rukama rozmlátí obrovské zrcadlo. Duchovní zůstane raději v úkrytu a zavolá policii. Když muži zákona na místo dorazí, najdou běsnícího Janthamase, kterého na zemi drží několik mnichů, celého od krve a viditelně rozrušeného.

Policistům se dlouho nedaří muže uklidnit. Zdá se, že na místě naprosto zešílel. Nasadí mu proto pouta a odvezou ho na stanici, kde ho ošetří a pokusí se ho vyslechnout. Jenže toho ještě nějakou dobu není schopný.

Věci začnou dávat smysl až ve chvíli, kdy policisté najdou a vyslechnou Janthamasova mladšího spolupracovníka z ostrahy. Ten tvrdí, že muže už delší dobu pronásleduje přízrak ženy v bílých šatech, což je v asijské kultuře barva smutku.

Do chrámu se vydal právě proto, aby zde požádal o pomoc či radu. Pravděpodobně se obával o vlastní život. Janthamas nakonec začne přicházet k sobě a policistům se přizná, že přízrak se mu zjevil i v chrámu.

Démoni mohou mít podle thajských legend mnoho podob.

Rudé tričko jako ochrana

Ve stejné době, kdy je ženou ve smutečních šatech pronásledován Phonsiri Janthamas, se s ženským démonem vypořádávají také vesničané z oblasti Tha Sawang, opět v severovýchodní části země. O škodlivém přízraku se rovněž začíná mluvit v polovině ledna 2013.

Tou dobou jsou už ulice zaplaveny červenými tričky. V obchodech jdou doslova na dračku. Každý touží po červeném tričku, které si posléze pověsí před svým domem. Proč? „Důvodem, proč tu věsím červené tričko, nejsou mé politické názory.

Je to proto, že se obávám bezpečí svého synovce,“ odpovídá na dotazy novinářů jeden z usedlíků. Červený oděv je totiž do té doby znám jako symbol politického hnutí odporu proti diktatuře. Jenže tentokrát jde o něco jiného.

Médium, které si postižené vesnice najaly, prohlašuje, že se staly terčem ducha vdovy, která lační po mužích. Zejména rodiny s jediným synem jsou prý nejvíce ohroženy možnou budoucí návštěvou tohoto ducha.

Zároveň také doporučuje pověsit mimo dům červené tričko, které má zlou vdovu odradit.

Červená má v Thajsku mnoho významů. Mimo odporu proti diktatuře je to třeba ochrana proti zlým duchům.

Muže si bere ve velkém!

Že nejde o pouhou pověrčivost, či uměle vytvořenou paniku, z níž jsou šamané a různá duchovní média často viněni, dokazuje série podivných úmrtí. Podle najatého média v oblasti útočí duch známý jako Lai Thai, který podobně jako duch z Pathum Ratchawongsa na své oběti útočí ve spánku.

Během jediného měsíce od prosince do ledna totiž za nevyjasněných okolností umírá nejméně deset mužů. Vesničané jejich úmrtí připisují právě na vrub neznámému ženskému přízraku. Jedna z údajných obětí zemřela ve spánku, jiný muž padl mrtev k zemi během chůze.

Podle analýz místního lékaře všichni zemřeli na respirační selhání, ačkoli mnozí z nich byli zcela zdraví a nikdy předtím nevykazovali jakékoliv život ohrožující choroby. Mohou spolu všechny případy ze severovýchodu Thajska souviset?

Foto: kuoni.co.uk, pressreader.com, static.independent.co.uk, ssl.c.photoshelter.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Křehký citronový koláč
tisicereceptu.cz

Křehký citronový koláč

Citronová náplň koláče je tak...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a vodopádů střežící vstup do Čech
epochanacestach.cz

Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a...

Ústí nad Labem má...
Vstřícnost k Čechům se nevyplácí: Jméno historika přibili na šibenici
epochaplus.cz

Vstřícnost k Čechům se...

Německý historik Johann Ehrenfried Zschackwitz...
Dvaadvacet rad k nalezení lásky
panidomu.cz

Dvaadvacet rad k nalezení...

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme!...
Moje vnučka rozchod neunesla
skutecnepribehy.cz

Moje vnučka rozchod neunesla

Ambice rodičů mohou být...
Doba chytrých veverek a padajících vlasů. Co jste netušili o podzimu?
epochaplus.cz

Doba chytrých veverek a...

Někdo ho miluje, někdo nesnáší. O období, kdy...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Přestává zvládat svoji velkou rodinu
nasehvezdy.cz

Přestává zvládat svoji...

Až příliš dlouho je...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochalnisvet.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...