Hrob první australské světice měl prý zázračnou léčivou moc dávno předtím, než byla svatořečena. Naopak jsou to právě ona zázračná uzdravení, co Vatikán přiměje oblíbenou jeptišku prohlásit za svatou. U jejího hrobu se prý vyléčili i smrtelně nemocní pacienti.
Chronologicky první Vatikánem ověřený zázrak se u hrobu Mary MacKillop (1842–1909) odehrává v roce 1961. Tehdy 23letá Veronica Hopson je z nemocnice v Sydney propuštěna domů, aby mohla zemřít doma obklopená rodinou.
Mladá žena umírá na akutní myeloblastickou leukémii a lékaři pro ni již nemohou nic udělat. Nemocnici opouští na invalidní vozíčku na pokraji smrti. Cestou domů se však navzdory vysílení rozhodne zastavit u hrobu Mary MacKillop v kapli jí zasvěcené a pomodlit se.
A brzy poté její nemoc jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Lékaři její náhlé zotavení nedokáží pochopit a papež jej později prohlásí za zázračné. Později, ve svých 73 letech, se pak Veronica Hopson novinářům svěřuje, že od svého uzdravení u hrobu Mary MacKillop musela do nemocnice už jen při porodu.

ZABERE AŽ MODLITBA
Hlavní aktérkou druhého potvrzeného zázraku se v 90. letech minulého století stává Kathleen Evans, které byla tehdy diagnostikována neoperovatelná rakovina plic a mozku, na kterou chemoterapie ani radioterapie nezabíraly.
Když se dozvěděla, že ji zbývá poslední měsíc života, začala na noční košili nosit relikvii oděvu Mary MacKillop a modlila se k ní. A její modlitby podle všeho byly vyslyšeny. K překvapení lékařů se deset měsíců poté dostavila na kontrolu, kde testy prokázaly, že její rakovina je pryč a kromě jizev na tkáni tam, kde dříve byly nádory, není po nemoci ani stopy. Uzdravila se přičiněním mrtvé jeptišky?

PARKINSON JE PRYČ
Neméně zajímavý je i další, poměrně nedávný případ, který se odehrává 18. července 2008. Americký poutník z Kansas City, tehdy sedmačtyřicetiletý Ricky Peterson, trpí Parkinsonovou chorobou, která mu byla diagnostikována o devět let dříve.
Onoho dne padne před mramorovým sarkofágem padne na kolena a své třesoucí se ruce sepne k modlitbě při níž toužebně vyslovuje své jediné přání. „Mary, žádám tě, aby ses se mnou dnes večer modlila. Bože, nic bych si nepřál víc než nechat toho Parkinsona a třes pohřbený zde vedle Mary, pokud je to tvá vůle.
Půjdu ven a budu velebit tvé jméno,“ šeptá zoufale nemocí zkoušený muž. Po vyřčení modlitby se zvedne a o deset minut později nasedá do vlaku, aby se svou nejmladší dcerou odjel zpátky domů. Už v tuto chvíli si uvědomí, že je něco jinak.
Nepříjemný třes rukou, který jej nepřetržitě provázel již několik let, je najednou pryč! Vyslyšela Mary jeho modlitby? Skutečně se mohl tak rychle uzdravit?

VYSVĚTLENÍ NEMÁME
Překvapený Peterson si prý své ruce prohlíží každých 30 vteřin a stále nemůže uvěřit tomu, co se mu právě děje. Zanedlouho si i Petersonova dcera všimne, že třes z jeho rukou zmizel. Oběma v tu chvíli z očí vytrysknou slzy štěstí.
Po návratu domů muž vyhledá neurology, které celých devět let navštěvuje. Žádný z nich neměl pochybnosti o tom, že muž trpí Parkinsonem, nedokáží proto pochopit, jak je možné, že se jejich pacient ze Sydney vrátil zdráv.
Parkinson je jednoduše pryč a nikdo neumí vysvětlit, jak k tomu došlo. Peterson se k hrobu Mary vrací ještě v roce 2018, deset let po svém uzdravení. Tehdy potvrzuje, že se stále těší dobrému zdraví a Parkinsona se zřejmě nadobro zbavil. Uzdravila ho modlitba v australské kapli?