28. května 858 př. n. l.: Zatmění Slunce chápané jako zlé znamení přerušuje bitvu v dlouholeté válce mezi Lýdií a Médskou říší a vede k uzavření příměří.
Domů     Zázraky
Hrob australské světice prý vyléčí rakovinu i Parkinsona
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.6.2021
6.7tis
Mary MacKillop, foto N. N. / Creative Commons / volné dílo
200
SDÍLENÍ
6.7tis
ZOBRAZENÍ

Hrob první australské světice měl prý zázračnou léčivou moc dávno předtím, než byla svatořečena. Naopak jsou to právě ona zázračná uzdravení, co Vatikán přiměje oblíbenou jeptišku prohlásit za svatou. U jejího hrobu se prý vyléčili i smrtelně nemocní pacienti.

Mary MacKillop, foto N. N. / Creative Commons / volné dílo Kaple svaté Mary MacKillop v Sydney, foto Sardaka / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Veronica Hopson mohla po modlitbě brzy vstát z invalidního vozíku, foto Pixabay Třes rukou, který muže provázel, byl náhle pryč, foto Pixabay

Chronologicky první Vatikánem ověřený zázrak se u hrobu Mary MacKillop (1842–1909) odehrává v roce 1961. Tehdy 23letá Veronica Hopson je z nemocnice v Sydney propuštěna domů, aby mohla zemřít doma obklopená rodinou.

Mladá žena umírá na akutní myeloblastickou leukémii a lékaři pro ni již nemohou nic udělat. Nemocnici opouští na invalidní vozíčku na pokraji smrti. Cestou domů se však navzdory vysílení rozhodne zastavit u hrobu Mary MacKillop v kapli jí zasvěcené a pomodlit se.

A brzy poté její nemoc jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Lékaři její náhlé zotavení nedokáží pochopit a papež jej později prohlásí za zázračné. Později, ve svých 73 letech, se pak Veronica Hopson novinářům svěřuje, že od svého uzdravení u hrobu Mary MacKillop musela do nemocnice už jen při porodu.

Kaple svaté Mary MacKillop v Sydney, foto Sardaka / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

ZABERE AŽ MODLITBA

Hlavní aktérkou druhého potvrzeného zázraku se v 90. letech minulého století stává Kathleen Evans, které byla tehdy diagnostikována neoperovatelná rakovina plic a mozku, na kterou chemoterapie ani radioterapie nezabíraly.

Když se dozvěděla, že ji zbývá poslední měsíc života, začala na noční košili nosit relikvii oděvu Mary MacKillop a modlila se k ní. A její modlitby podle všeho byly vyslyšeny. K překvapení lékařů se deset měsíců poté dostavila na kontrolu, kde testy prokázaly, že její rakovina je pryč a kromě jizev na tkáni tam, kde dříve byly nádory, není po nemoci ani stopy. Uzdravila se přičiněním mrtvé jeptišky?

Veronica Hopson mohla po modlitbě brzy vstát z invalidního vozíku, foto Pixabay

PARKINSON JE PRYČ

Neméně zajímavý je i další, poměrně nedávný případ, který se odehrává 18. července 2008. Americký poutník z Kansas City, tehdy sedmačtyřicetiletý Ricky Peterson, trpí Parkinsonovou chorobou, která mu byla diagnostikována o devět let dříve.

Onoho dne padne před mramorovým sarkofágem padne na kolena a své třesoucí se ruce sepne k modlitbě při níž toužebně vyslovuje své jediné přání. „Mary, žádám tě, aby ses se mnou dnes večer modlila. Bože, nic bych si nepřál víc než nechat toho Parkinsona a třes pohřbený zde vedle Mary, pokud je to tvá vůle.

Půjdu ven a budu velebit tvé jméno,“ šeptá zoufale nemocí zkoušený muž. Po vyřčení modlitby se zvedne a o deset minut později nasedá do vlaku, aby se svou nejmladší dcerou odjel zpátky domů. Už v tuto chvíli si uvědomí, že je něco jinak.

Nepříjemný třes rukou, který jej nepřetržitě provázel již několik let, je najednou pryč! Vyslyšela Mary jeho modlitby? Skutečně se mohl tak rychle uzdravit?

Třes rukou, který muže provázel, byl náhle pryč, foto Pixabay

VYSVĚTLENÍ NEMÁME

Překvapený Peterson si prý své ruce prohlíží každých 30 vteřin a stále nemůže uvěřit tomu, co se mu právě děje. Zanedlouho si i Petersonova dcera všimne, že třes z jeho rukou zmizel. Oběma v tu chvíli z očí vytrysknou slzy štěstí.

Po návratu domů muž vyhledá neurology, které celých devět let navštěvuje. Žádný z nich neměl pochybnosti o tom, že muž trpí Parkinsonem, nedokáží proto pochopit, jak je možné, že se jejich pacient ze Sydney vrátil zdráv.

Parkinson je jednoduše pryč a nikdo neumí vysvětlit, jak k tomu došlo. Peterson se k hrobu Mary vrací ještě v roce 2018, deset let po svém uzdravení. Tehdy potvrzuje, že se stále těší dobrému zdraví a Parkinsona se zřejmě nadobro zbavil. Uzdravila ho modlitba v australské kapli?

Foto v úvodu: . N.N. / Creative Commons / volné dílo, fota v textu Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.7tis
11. září 2001 dochází v USA k teroristickým útokům, při nichž zemře 3000 lidí. Mohlo jich být ale mnohem víc, někteří ovšem unikli smrti jako zázrakem. Něco ten den bylo v jejich životě jinak, a proto tu dnes mohou ještě být. Holly Winter chce spolu s nejlepší kamarádkou překvapit jejich společného kamaráda pracujícího ve věži […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit. Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Dalibor Vrána 17.5.2022 1.8tis
Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše. Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]