Domů     Zázraky
Hrob australské světice prý vyléčí rakovinu i Parkinsona
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.6.2021
6.7tis
Hrob australské světice prý vyléčí rakovinu i Parkinsona
Mary MacKillop, foto N. N. / Creative Commons / volné dílo
200
SDÍLENÍ
6.7tis
ZOBRAZENÍ

Hrob první australské světice měl prý zázračnou léčivou moc dávno předtím, než byla svatořečena. Naopak jsou to právě ona zázračná uzdravení, co Vatikán přiměje oblíbenou jeptišku prohlásit za svatou. U jejího hrobu se prý vyléčili i smrtelně nemocní pacienti.

Mary MacKillop, foto N. N. / Creative Commons / volné dílo Kaple svaté Mary MacKillop v Sydney, foto Sardaka / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Veronica Hopson mohla po modlitbě brzy vstát z invalidního vozíku, foto Pixabay Třes rukou, který muže provázel, byl náhle pryč, foto Pixabay

Chronologicky první Vatikánem ověřený zázrak se u hrobu Mary MacKillop (1842–1909) odehrává v roce 1961. Tehdy 23letá Veronica Hopson je z nemocnice v Sydney propuštěna domů, aby mohla zemřít doma obklopená rodinou.

Mladá žena umírá na akutní myeloblastickou leukémii a lékaři pro ni již nemohou nic udělat. Nemocnici opouští na invalidní vozíčku na pokraji smrti. Cestou domů se však navzdory vysílení rozhodne zastavit u hrobu Mary MacKillop v kapli jí zasvěcené a pomodlit se.

A brzy poté její nemoc jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Lékaři její náhlé zotavení nedokáží pochopit a papež jej později prohlásí za zázračné. Později, ve svých 73 letech, se pak Veronica Hopson novinářům svěřuje, že od svého uzdravení u hrobu Mary MacKillop musela do nemocnice už jen při porodu.

Kaple svaté Mary MacKillop v Sydney, foto Sardaka / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

ZABERE AŽ MODLITBA

Hlavní aktérkou druhého potvrzeného zázraku se v 90. letech minulého století stává Kathleen Evans, které byla tehdy diagnostikována neoperovatelná rakovina plic a mozku, na kterou chemoterapie ani radioterapie nezabíraly.

Když se dozvěděla, že ji zbývá poslední měsíc života, začala na noční košili nosit relikvii oděvu Mary MacKillop a modlila se k ní. A její modlitby podle všeho byly vyslyšeny. K překvapení lékařů se deset měsíců poté dostavila na kontrolu, kde testy prokázaly, že její rakovina je pryč a kromě jizev na tkáni tam, kde dříve byly nádory, není po nemoci ani stopy. Uzdravila se přičiněním mrtvé jeptišky?

Veronica Hopson mohla po modlitbě brzy vstát z invalidního vozíku, foto Pixabay

PARKINSON JE PRYČ

Neméně zajímavý je i další, poměrně nedávný případ, který se odehrává 18. července 2008. Americký poutník z Kansas City, tehdy sedmačtyřicetiletý Ricky Peterson, trpí Parkinsonovou chorobou, která mu byla diagnostikována o devět let dříve.

Onoho dne padne před mramorovým sarkofágem padne na kolena a své třesoucí se ruce sepne k modlitbě při níž toužebně vyslovuje své jediné přání. „Mary, žádám tě, aby ses se mnou dnes večer modlila. Bože, nic bych si nepřál víc než nechat toho Parkinsona a třes pohřbený zde vedle Mary, pokud je to tvá vůle.

Půjdu ven a budu velebit tvé jméno,“ šeptá zoufale nemocí zkoušený muž. Po vyřčení modlitby se zvedne a o deset minut později nasedá do vlaku, aby se svou nejmladší dcerou odjel zpátky domů. Už v tuto chvíli si uvědomí, že je něco jinak.

Nepříjemný třes rukou, který jej nepřetržitě provázel již několik let, je najednou pryč! Vyslyšela Mary jeho modlitby? Skutečně se mohl tak rychle uzdravit?

Třes rukou, který muže provázel, byl náhle pryč, foto Pixabay

VYSVĚTLENÍ NEMÁME

Překvapený Peterson si prý své ruce prohlíží každých 30 vteřin a stále nemůže uvěřit tomu, co se mu právě děje. Zanedlouho si i Petersonova dcera všimne, že třes z jeho rukou zmizel. Oběma v tu chvíli z očí vytrysknou slzy štěstí.

Po návratu domů muž vyhledá neurology, které celých devět let navštěvuje. Žádný z nich neměl pochybnosti o tom, že muž trpí Parkinsonem, nedokáží proto pochopit, jak je možné, že se jejich pacient ze Sydney vrátil zdráv.

Parkinson je jednoduše pryč a nikdo neumí vysvětlit, jak k tomu došlo. Peterson se k hrobu Mary vrací ještě v roce 2018, deset let po svém uzdravení. Tehdy potvrzuje, že se stále těší dobrému zdraví a Parkinsona se zřejmě nadobro zbavil. Uzdravila ho modlitba v australské kapli?

reklama
Související články
od Jan Šedivý 21.10.2021 2.1tis
Poutní místa, léčivé studánky, praslovanská hradiště, posvátné stromy a svatyně.  Tam všude se můžete dočkat nevysvětlitelných událostí, zázračných vyléčení a tajemných zjevení. Svatá Hora Příbram Soška pomáhá a zázračně léčí Podle pověsti nechal kapličku postavit jistý rytíř jako dík Panně Marii za vyslyšené prosby, když jej přepadli loupežníci. Sláva původně skromné kapličky ze 13. století zazářila po jedné […]
od Adriana Vojtíšková 14.10.2021 5.4tis
Jedním z nejnovějších rostlinných objevů ze srdce Amazonie jsou bobule palmy acai. Tmavé plody připomínající borůvky obsahují mimořádné množství antioxidantů, látek přirozeně zpomalujících stárnutí organismu.     Bobule navíc mají ještě vysoký obsah vápníku, který je třeba ve srovnání s podílem tohoto prvku v mléce asi dvojnásobný. Neuvěřitelných 40 % plodu pak tvoří vláknina. Jde tedy o nutriční […]
od Adriana Vojtíšková 13.10.2021 4.2tis
Amazonská rostlinka chanca piedra je nejčastěji využívána jako silnější a v širším spektru účinnější obdoba urologického čaje. Její účinky jsou takřka zázračné…     Chanca piedra znamená v překladu lomikámen. Ale pozor, v češtině už toto pojmenování máme pro rod Saxifraga, kdežto chanca piedra, která v Evropě neroste, nese název smuteň. Nálev z chanca piedry […]
od Eva Soukupová 13.10.2021 4.3tis
Mandylion nebo též obraz z Edessy je čtvercový kus tkaniny, na kterém je viditelný obraz mužské tváře. Jde prý o první vyobrazení Ježíše Krista. Vznikl neznámým způsobem a podle legendy má zázračnou moc, která uzdravila mezopotámského krále. Mandylion údajně vzniká poté, co Abgar Ukkama, král starověkého mezopotámského regionu Osroéné, za Ježíšem vyšle malíře Ananiáše, aby […]
od Matěj Soukup 11.10.2021 4.3tis
Na divokých Havajských ostrovech plných přírodní krásy, která však ve své syrové podobě umí být smrtelně nebezpečná, má bohyně sopek Pele v mytologii neodmyslitelné místo. Avšak stejně jako platí, že probuzený vulkán často zapříčiní tragédii, také činy bohyně svírané žárlivostí mohou vést k neštěstí. Verzí příběhu o Pele existuje povícero. Podle jednoho z nich byla […]