29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Zázraky
Hrob australské světice prý vyléčí rakovinu i Parkinsona
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.6.2021
6.7tis
Mary MacKillop, foto N. N. / Creative Commons / volné dílo
200
SDÍLENÍ
6.7tis
ZOBRAZENÍ

Hrob první australské světice měl prý zázračnou léčivou moc dávno předtím, než byla svatořečena. Naopak jsou to právě ona zázračná uzdravení, co Vatikán přiměje oblíbenou jeptišku prohlásit za svatou. U jejího hrobu se prý vyléčili i smrtelně nemocní pacienti.

Mary MacKillop, foto N. N. / Creative Commons / volné dílo Kaple svaté Mary MacKillop v Sydney, foto Sardaka / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Veronica Hopson mohla po modlitbě brzy vstát z invalidního vozíku, foto Pixabay Třes rukou, který muže provázel, byl náhle pryč, foto Pixabay

Chronologicky první Vatikánem ověřený zázrak se u hrobu Mary MacKillop (1842–1909) odehrává v roce 1961. Tehdy 23letá Veronica Hopson je z nemocnice v Sydney propuštěna domů, aby mohla zemřít doma obklopená rodinou.

Mladá žena umírá na akutní myeloblastickou leukémii a lékaři pro ni již nemohou nic udělat. Nemocnici opouští na invalidní vozíčku na pokraji smrti. Cestou domů se však navzdory vysílení rozhodne zastavit u hrobu Mary MacKillop v kapli jí zasvěcené a pomodlit se.

A brzy poté její nemoc jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Lékaři její náhlé zotavení nedokáží pochopit a papež jej později prohlásí za zázračné. Později, ve svých 73 letech, se pak Veronica Hopson novinářům svěřuje, že od svého uzdravení u hrobu Mary MacKillop musela do nemocnice už jen při porodu.

Kaple svaté Mary MacKillop v Sydney, foto Sardaka / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

ZABERE AŽ MODLITBA

Hlavní aktérkou druhého potvrzeného zázraku se v 90. letech minulého století stává Kathleen Evans, které byla tehdy diagnostikována neoperovatelná rakovina plic a mozku, na kterou chemoterapie ani radioterapie nezabíraly.

Když se dozvěděla, že ji zbývá poslední měsíc života, začala na noční košili nosit relikvii oděvu Mary MacKillop a modlila se k ní. A její modlitby podle všeho byly vyslyšeny. K překvapení lékařů se deset měsíců poté dostavila na kontrolu, kde testy prokázaly, že její rakovina je pryč a kromě jizev na tkáni tam, kde dříve byly nádory, není po nemoci ani stopy. Uzdravila se přičiněním mrtvé jeptišky?

Veronica Hopson mohla po modlitbě brzy vstát z invalidního vozíku, foto Pixabay

PARKINSON JE PRYČ

Neméně zajímavý je i další, poměrně nedávný případ, který se odehrává 18. července 2008. Americký poutník z Kansas City, tehdy sedmačtyřicetiletý Ricky Peterson, trpí Parkinsonovou chorobou, která mu byla diagnostikována o devět let dříve.

Onoho dne padne před mramorovým sarkofágem padne na kolena a své třesoucí se ruce sepne k modlitbě při níž toužebně vyslovuje své jediné přání. „Mary, žádám tě, aby ses se mnou dnes večer modlila. Bože, nic bych si nepřál víc než nechat toho Parkinsona a třes pohřbený zde vedle Mary, pokud je to tvá vůle.

Půjdu ven a budu velebit tvé jméno,“ šeptá zoufale nemocí zkoušený muž. Po vyřčení modlitby se zvedne a o deset minut později nasedá do vlaku, aby se svou nejmladší dcerou odjel zpátky domů. Už v tuto chvíli si uvědomí, že je něco jinak.

Nepříjemný třes rukou, který jej nepřetržitě provázel již několik let, je najednou pryč! Vyslyšela Mary jeho modlitby? Skutečně se mohl tak rychle uzdravit?

Třes rukou, který muže provázel, byl náhle pryč, foto Pixabay

VYSVĚTLENÍ NEMÁME

Překvapený Peterson si prý své ruce prohlíží každých 30 vteřin a stále nemůže uvěřit tomu, co se mu právě děje. Zanedlouho si i Petersonova dcera všimne, že třes z jeho rukou zmizel. Oběma v tu chvíli z očí vytrysknou slzy štěstí.

Po návratu domů muž vyhledá neurology, které celých devět let navštěvuje. Žádný z nich neměl pochybnosti o tom, že muž trpí Parkinsonem, nedokáží proto pochopit, jak je možné, že se jejich pacient ze Sydney vrátil zdráv.

Parkinson je jednoduše pryč a nikdo neumí vysvětlit, jak k tomu došlo. Peterson se k hrobu Mary vrací ještě v roce 2018, deset let po svém uzdravení. Tehdy potvrzuje, že se stále těší dobrému zdraví a Parkinsona se zřejmě nadobro zbavil. Uzdravila ho modlitba v australské kapli?

Foto v úvodu: . N.N. / Creative Commons / volné dílo, fota v textu Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.11.2022 1.2tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a praporec sv. Vojtěcha. Pokud […]
od Mirek Brát 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název Tatry […]
od Lucie Kubešová 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH INDIÁNŮ Vždyť […]
od Adriana Vojtíšková 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí říše […]
od Mirek Brát 16.11.2022 2.8tis
V Holešově v okrese Kroměříž existovala v minulosti významná židovská náboženská komunita. Její připomínkou je i v současnosti objekt tamní synagogy. Je spojen se jménem rabína Šacha, který zde působil v sedmnáctém století. Rabín Šach se dostal do Holešova až z pobaltské Litvy. Na Moravě pak působil pět let až do své předčasné smrti, která jej […]