Skip to content

Hry, které změnily scénu hororového herního světa

Tento článek je reklamním sdělením

Pokud se rádi bojíte a jste fanoušci hororů v jakékoliv podobě, neměly by vám uniknout herní pecky, které právě tento žánr vyznávají. Jaké jsou kultovní hry, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách?

The Evil Within 2
První díl téhle hororovky od otce herní série Resident Evil Šindžiho Mikamiho byl jeho návratem k hororovému hernímu světu. Nu, moc se nepovedl, zato druhý díl studia Tango Gameworks pod taktovkou Johna Johansona je atmosféricky skvěle zvládnutá hra, na jejímž konci se dostanete k poměrně propracovanému psychologickému hororu.

A jaký je děj? Hra příběhově navazuje na první díl. V novince detektiv Sebastian Castellanos opouští policejní sbor po událostech v Beacon Mental Hospital, tedy nemocnici pro duševně choré, která byla ústředním místem dění v prvním díle. Sebastian se snaží více vypátrat o organizaci Mobius a zařízení STEM. Stále je ale pronásledován smrtí své dcery a zmizením své ženy. Poté, co se mu do cesty připlete bývalá kolegyně Julie Kidman, která pracuje právě pro organizaci Mobius, se Sebastian dozvídá, že jeho dcera nezemřela, jak se domníval, ale nachází se nyní ve smrtelném nebezpečí. Hlavní hrdina se tedy pouští do útrob zařízení STEM, aby svou dceru zachránil.

Hra si rozhodně nehraje na průměrnou lekačku, ale vsází na poměrně tíživou atmosféru, která nedala ani tolik prostoru pro vylepšování zbraní, crafting nebo levelování postavy, což neznamená, že byste byli o tyhle mechanismy úplně ochuzeni. The Evil Within 2 prostě jen vsází na skvělou atmosféru, dobře propracovaná monstra, dobrou hudbu a příběh, což je v hororu to nejpodstatnější.

Resident Evil 7: Biohazard
Nejznámější série, jež etablovala žánr hororu, ho sama na chvíli opustila, a sedmý díl se k němu zase vrací, jen trochu z jiné strany. A to doslova. Jako první díl série používá pohled z první osoby, a navíc si tuhle hororovku můžete zahrát i ve virtuální realitě PlayStation VR.

Příběh se odehrává na jihu Ameriky, konkrétně v Louisianě, kam přijíždí hlavní hrdina Ethan Winters. Doufá, že ve městě Dulvey nalezne svou manželku Miu, která je tou dobu už prohlášena za mrtvou. Vydá se k rozpadlému sídlu rodiny Bakerových, kteří rozhodně nevypadají, jako běžná jihoamerická rodina. Byli infikování jakýmsi virem, ale proč a jak se to stalo, nevíte. V každém případě jsou to skvělí nepřátelé, kteří ve vás budí strach i hrůzu.

To všechno doplňuje skvělé ozvučení, takže když si k hernímu notebooku nebo PlayStationu připojíte slušná sluchátka nebo reproduktory, bude o strach jednoznačně postaráno.

Outlast 2
Tři roky uplynuly od vydání prvního dílu a v roce 2017 přichází Outlast 2, jež vás vhodí do příběhu dvou investigativních novinářů, jež jsou na cestě do Arizony. Tady byla v jedné z osad nalezena oběšená patnáctiletá dívka, která byla těhotná. Rozhodně se ale neoběsila sama.

Hned v úvodu prožijete s jedním z reportérů děsivou nehodu vrtulníku, při které ztratí vědomí. Po probuzení zjišťuje, že jeho kolega zmizel, a jeho navíc okradli. Začne tedy pátrat, co se vlastně stalo, a cesta ho přivede do blízké vesnice, kterou obývají dvě sekty. Jedna chce najít a zabít ženu, jež má na svět přivést Antikrista, druhá jí chce naopak pomoci. Tou ženou není nikdo jiný, než manželka jednoho z hlavních hrdinů. Hlavní téma se točí kolem zmíněných sekt a psychického pomatení mysli.

Hra skvěle zvládá strašidelné prostředí, tíživou atmosféru, nečekané zvraty a vše dotváří poměrně dobrý příběh.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Překonali spolu nevěru i ztrátu dcery Michalky
nasehvezdy.cz

Překonali spolu nevěru i...

Jen těžko bychom v českém showbyznysu hledali...
Pletky s ďáblem: České hvězdy stříbrného plátna, které spolupracovaly s nacisty!
epochalnisvet.cz

Pletky s ďáblem: České hvězdy...

Byli slavní, krásní a obdivovaní. Herci byli...
Děti s epilepsií: Jaké jsou jejich sny?
epochaplus.cz

Děti s epilepsií: Jaké jsou...

„Můj největší sen“ – obrázky na toto téma...
Nepopulární práci v archivu FBI zastanou noví roboti
21stoleti.cz

Nepopulární práci v archivu...

Archiv virginského Federálního úřadu pro...
Brdy: Mládě mezi chráněnými krajinnými oblastmi
epochanacestach.cz

Brdy: Mládě mezi chráněnými...

Naše nejmladší chráněná...
Dolní Morava a Mamutův vodní park
epochanacestach.cz

Dolní Morava a Mamutův...

V Dolní Moravě najdete...
Očkování dětí neodkládejte, shodují se lékaři
21stoleti.cz

Očkování dětí neodkládejte,...

Pohlavním stykem i dotyky – těmito způsoby se lze...
Naštvaný na svět. Co ho tak vytočilo?
nasehvezdy.cz

Naštvaný na svět. Co ho tak...

Není to dlouho, co Zdeněk Pohlreich (63)...
Zrychlit a ušetřit čas s kufry Montblanc x Pirelli
iluxus.cz

Zrychlit a ušetřit čas s...

Spolupráce poháněná dokonalostí,...
Poslední z Wrightova stolu
rezidenceonline.cz

Poslední z Wrightova stolu

Návrh domova pro manžele...
Čínská lochneska: Jde o draka, nebo vzácného krokodýla?
epochalnisvet.cz

Čínská lochneska: Jde o draka,...

Oči postaršího čínského vesničana se rozšíří...
Kolik životů stála v Čechách osmihodinová pracovní doba?
epochaplus.cz

Kolik životů stála v Čechách...

Před továrnou v severočeském Svárově se shromažďují dělníci. Přišlo jich 2000. Třebaže jsou klidní, policie a...