Skip to content

Hry, které změnily scénu hororového herního světa

Tento článek je reklamním sdělením

Pokud se rádi bojíte a jste fanoušci hororů v jakékoliv podobě, neměly by vám uniknout herní pecky, které právě tento žánr vyznávají. Jaké jsou kultovní hry, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách?

The Evil Within 2
První díl téhle hororovky od otce herní série Resident Evil Šindžiho Mikamiho byl jeho návratem k hororovému hernímu světu. Nu, moc se nepovedl, zato druhý díl studia Tango Gameworks pod taktovkou Johna Johansona je atmosféricky skvěle zvládnutá hra, na jejímž konci se dostanete k poměrně propracovanému psychologickému hororu.

A jaký je děj? Hra příběhově navazuje na první díl. V novince detektiv Sebastian Castellanos opouští policejní sbor po událostech v Beacon Mental Hospital, tedy nemocnici pro duševně choré, která byla ústředním místem dění v prvním díle. Sebastian se snaží více vypátrat o organizaci Mobius a zařízení STEM. Stále je ale pronásledován smrtí své dcery a zmizením své ženy. Poté, co se mu do cesty připlete bývalá kolegyně Julie Kidman, která pracuje právě pro organizaci Mobius, se Sebastian dozvídá, že jeho dcera nezemřela, jak se domníval, ale nachází se nyní ve smrtelném nebezpečí. Hlavní hrdina se tedy pouští do útrob zařízení STEM, aby svou dceru zachránil.

Hra si rozhodně nehraje na průměrnou lekačku, ale vsází na poměrně tíživou atmosféru, která nedala ani tolik prostoru pro vylepšování zbraní, crafting nebo levelování postavy, což neznamená, že byste byli o tyhle mechanismy úplně ochuzeni. The Evil Within 2 prostě jen vsází na skvělou atmosféru, dobře propracovaná monstra, dobrou hudbu a příběh, což je v hororu to nejpodstatnější.

Resident Evil 7: Biohazard
Nejznámější série, jež etablovala žánr hororu, ho sama na chvíli opustila, a sedmý díl se k němu zase vrací, jen trochu z jiné strany. A to doslova. Jako první díl série používá pohled z první osoby, a navíc si tuhle hororovku můžete zahrát i ve virtuální realitě PlayStation VR.

Příběh se odehrává na jihu Ameriky, konkrétně v Louisianě, kam přijíždí hlavní hrdina Ethan Winters. Doufá, že ve městě Dulvey nalezne svou manželku Miu, která je tou dobu už prohlášena za mrtvou. Vydá se k rozpadlému sídlu rodiny Bakerových, kteří rozhodně nevypadají, jako běžná jihoamerická rodina. Byli infikování jakýmsi virem, ale proč a jak se to stalo, nevíte. V každém případě jsou to skvělí nepřátelé, kteří ve vás budí strach i hrůzu.

To všechno doplňuje skvělé ozvučení, takže když si k hernímu notebooku nebo PlayStationu připojíte slušná sluchátka nebo reproduktory, bude o strach jednoznačně postaráno.

Outlast 2
Tři roky uplynuly od vydání prvního dílu a v roce 2017 přichází Outlast 2, jež vás vhodí do příběhu dvou investigativních novinářů, jež jsou na cestě do Arizony. Tady byla v jedné z osad nalezena oběšená patnáctiletá dívka, která byla těhotná. Rozhodně se ale neoběsila sama.

Hned v úvodu prožijete s jedním z reportérů děsivou nehodu vrtulníku, při které ztratí vědomí. Po probuzení zjišťuje, že jeho kolega zmizel, a jeho navíc okradli. Začne tedy pátrat, co se vlastně stalo, a cesta ho přivede do blízké vesnice, kterou obývají dvě sekty. Jedna chce najít a zabít ženu, jež má na svět přivést Antikrista, druhá jí chce naopak pomoci. Tou ženou není nikdo jiný, než manželka jednoho z hlavních hrdinů. Hlavní téma se točí kolem zmíněných sekt a psychického pomatení mysli.

Hra skvěle zvládá strašidelné prostředí, tíživou atmosféru, nečekané zvraty a vše dotváří poměrně dobrý příběh.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Další články z rubriky historie Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak rychle se pohybujeme, když jen sedíme?
epochaplus.cz

Jak rychle se pohybujeme,...

Každý člověk na světě vykazuje denně...
Nadčasové stěny v obýváku
rezidenceonline.cz

Nadčasové stěny v obýváku

Vzdušný interiér patří v oblasti bytového designu k...
Vztahy v době pandemie
21stoleti.cz

Vztahy v době pandemie

Více než rok trvající pandemie prověřila kvalitu...
Utajili s Matonohou překvapivý rozvod?
nasehvezdy.cz

Utajili s Matonohou...

Zdálo se, že se Lucie...
Sennheiser zahájil prodej špičkových mikrofonů pro nezávislé tvůrce
iluxus.cz

Sennheiser zahájil prodej...

Sennheiser zahájil prodej nových kondenzátorových...
Marie Antoinetta sklízela za svoje extravagance kritiku
epochaplus.cz

Marie Antoinetta sklízela...

Francouzská královna Marie Antoinetta sotva projde...
Čeští zoologové zmapovali šíření hlodavců z Asie do Evropy. Pomohly jim genetické stopy z doby ledové.
21stoleti.cz

Čeští zoologové zmapovali...

Mezinárodní tým vedený Pavlem Stopkou z...
Festival vína VOC Znojmo místo května v září
epochanacestach.cz

Festival vína VOC Znojmo místo...

Festival vína VOC Znojmo...
Město duchů San Zhi: Leží na něm temná kletba?
epochalnisvet.cz

Město duchů San Zhi: Leží na...

Výstavba futuristického města se zastavila, co tam...
Má jediné přání! Splní se jí to, po čem tak touží?
nasehvezdy.cz

Má jediné přání! Splní se jí...

Nikdy nebyla tak nešťastná,...
Záhadná hora Krudum: Bloudí zde duše mrtvých horníků?
epochanacestach.cz

Záhadná hora Krudum: Bloudí zde...

V chráněné krajinné...
Preference hýlů rudých
epochalnisvet.cz

Preference hýlů rudých

Čeští odborníci z Ústavu biologie obratlovců AV ČR se...