Skip to content

Hry, které změnily scénu hororového herního světa

Tento článek je reklamním sdělením

Pokud se rádi bojíte a jste fanoušci hororů v jakékoliv podobě, neměly by vám uniknout herní pecky, které právě tento žánr vyznávají. Jaké jsou kultovní hry, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách?

The Evil Within 2
První díl téhle hororovky od otce herní série Resident Evil Šindžiho Mikamiho byl jeho návratem k hororovému hernímu světu. Nu, moc se nepovedl, zato druhý díl studia Tango Gameworks pod taktovkou Johna Johansona je atmosféricky skvěle zvládnutá hra, na jejímž konci se dostanete k poměrně propracovanému psychologickému hororu.

A jaký je děj? Hra příběhově navazuje na první díl. V novince detektiv Sebastian Castellanos opouští policejní sbor po událostech v Beacon Mental Hospital, tedy nemocnici pro duševně choré, která byla ústředním místem dění v prvním díle. Sebastian se snaží více vypátrat o organizaci Mobius a zařízení STEM. Stále je ale pronásledován smrtí své dcery a zmizením své ženy. Poté, co se mu do cesty připlete bývalá kolegyně Julie Kidman, která pracuje právě pro organizaci Mobius, se Sebastian dozvídá, že jeho dcera nezemřela, jak se domníval, ale nachází se nyní ve smrtelném nebezpečí. Hlavní hrdina se tedy pouští do útrob zařízení STEM, aby svou dceru zachránil.

Hra si rozhodně nehraje na průměrnou lekačku, ale vsází na poměrně tíživou atmosféru, která nedala ani tolik prostoru pro vylepšování zbraní, crafting nebo levelování postavy, což neznamená, že byste byli o tyhle mechanismy úplně ochuzeni. The Evil Within 2 prostě jen vsází na skvělou atmosféru, dobře propracovaná monstra, dobrou hudbu a příběh, což je v hororu to nejpodstatnější.

Resident Evil 7: Biohazard
Nejznámější série, jež etablovala žánr hororu, ho sama na chvíli opustila, a sedmý díl se k němu zase vrací, jen trochu z jiné strany. A to doslova. Jako první díl série používá pohled z první osoby, a navíc si tuhle hororovku můžete zahrát i ve virtuální realitě PlayStation VR.

Příběh se odehrává na jihu Ameriky, konkrétně v Louisianě, kam přijíždí hlavní hrdina Ethan Winters. Doufá, že ve městě Dulvey nalezne svou manželku Miu, která je tou dobu už prohlášena za mrtvou. Vydá se k rozpadlému sídlu rodiny Bakerových, kteří rozhodně nevypadají, jako běžná jihoamerická rodina. Byli infikování jakýmsi virem, ale proč a jak se to stalo, nevíte. V každém případě jsou to skvělí nepřátelé, kteří ve vás budí strach i hrůzu.

To všechno doplňuje skvělé ozvučení, takže když si k hernímu notebooku nebo PlayStationu připojíte slušná sluchátka nebo reproduktory, bude o strach jednoznačně postaráno.

Outlast 2
Tři roky uplynuly od vydání prvního dílu a v roce 2017 přichází Outlast 2, jež vás vhodí do příběhu dvou investigativních novinářů, jež jsou na cestě do Arizony. Tady byla v jedné z osad nalezena oběšená patnáctiletá dívka, která byla těhotná. Rozhodně se ale neoběsila sama.

Hned v úvodu prožijete s jedním z reportérů děsivou nehodu vrtulníku, při které ztratí vědomí. Po probuzení zjišťuje, že jeho kolega zmizel, a jeho navíc okradli. Začne tedy pátrat, co se vlastně stalo, a cesta ho přivede do blízké vesnice, kterou obývají dvě sekty. Jedna chce najít a zabít ženu, jež má na svět přivést Antikrista, druhá jí chce naopak pomoci. Tou ženou není nikdo jiný, než manželka jednoho z hlavních hrdinů. Hlavní téma se točí kolem zmíněných sekt a psychického pomatení mysli.

Hra skvěle zvládá strašidelné prostředí, tíživou atmosféru, nečekané zvraty a vše dotváří poměrně dobrý příběh.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Volvo XC60 B5: Elektrizující diesel ve světě čistoty
21stoleti.cz

Volvo XC60 B5: Elektrizující...

Volvo chce do roku 2025 v porovnání s...
Tvarohovo-polentový koláč
nasehvezdy.cz

Tvarohovo-polentový koláč

Netradiční koláč nešetří bohatou...
PROJEKT FORTITUDE Kde udělal Hitler chybu?
epochalnisvet.cz

PROJEKT FORTITUDE Kde...

V oblasti Pas-De-Calais je kanál La Manche...
Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji
epochanacestach.cz

Za toulkami po Zlaté stezce v...

Místy téměř nedotčená...
Nová série Medikomiksů vysvětluje dětem, co to jsou vážné nemoci
21stoleti.cz

Nová série Medikomiksů...

Po kreslených příbězích o hemofilii a lymfomu vznikl ve...
„Influenceři“ historie: Newton s Ježíšem?
epochaplus.cz

„Influenceři“...

Největší influenceři nebo také...
Lahodná galetka s broskvemi
nasehvezdy.cz

Lahodná galetka s broskvemi

Byla vaše úroda broskví letos úspěšná?...
Jak se žije v “Tatře“ posádce Tatry kolem světa 2?
iluxus.cz

Jak se žije v “Tatře“...

TATRA KOLEM SVĚTA, ojedinělá výprava, která navázala...
Spojené arabské emiráty míří k Marsu
epochalnisvet.cz

Spojené arabské emiráty...

Nosná raketa H-IIA úspěšně odstartovala z...
Opavští Přemyslovci: Schopní diplomati, vrah a černá ovce
epochaplus.cz

Opavští Přemyslovci: Schopní...

Papež Alexandr IV. uznává v říjnu roku 1260 nemanželské děti...
Přepych hodný amerického prezidenta
rezidenceonline.cz

Přepych hodný amerického...

Vůbec není těžké si představit, jak se po...