Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Incident na řece Pascagoula: Únos do UFO ověřený detektorem lži

Nemají žádné zřetelné oči a jen malou štěrbinu tam, kde by se dala očekávat ústa. Také nos a uši jsou nepatrné a tvoří je malé špičaté výčnělky. Naopak ruce vypadají poměrně děsivě, neboť jsou zakončeny čímsi, co připomíná humří klepeta.

Takto prý vypadají bytosti na palubě vesmírné lodi, do které byli uneseni dva rybáři.

Do kanceláře šerifa Freda Diamonda a jeho asistenta Glena Rydera se v noci 11. října 1973 přiřítí dva značně otřesení rybáři a mužům zákona překotně vyprávějí, že byli právě uneseni na palubu vesmírné lodi.

Jenže jsou oba podnapilí, což sice vysvětlují tak, že se své rozrušení a strach pokoušeli utopit v alkoholu, v šerifovi to však rozhodně mnoho důvěry nevzbudí a jejich výpověď přijímá se smíchem. „Nechám vás tu chvilku o samotě, abyste si mohli promluvit v soukromí,“ prohlásí šerif a z místnosti odchází.

Ani jeden z rybářů netuší, že Diamond v místnosti ukryl magnetofon a spustil nahrávání. Slibuje si od toho, že mu to pomůže usvědčit muže ze lži. Je stále přesvědčen, že se jen z opilosti pokusili vystřelit si z místních orgánů.

Jenže to, co uslyší, jeho názor přinejmenším zviklá. Že by snad mluvili pravdu?

Náčrt jednoho u únosců, foto Philip Mantle
TOHLE NÁM NIKDO NEUVĚŘÍ

K šerifovu překvapení z nahrávacího zařízení zazní neméně vystrašený hovor obou rybářů. „Vyděsilo mě to k smrti, synku. Přes tohle se v životě nepřeneseš. Ježíši Kriste, měj smilování,“ říká roztřeseným hlasem dvaačtyřicetiletý Charles Hickson (1931–2011). Jeho o 23 let mladší partner Calvin Parker Jr. (*1954) zase opakovaně prohlašuje, že musí vidět doktora a že nejspíš za okamžik přijde o rozum. Aniž by muži tušili, že jsou nahráváni, hovoří zmateně a nesouvisle.

„Moje zatracené ruce, moje ruce! Vzpomínám si, že jsem prostě zamrzl a nemohl se pohnout. Jak kdybych šlápl na chřestýše,“ drmolí Parker rozčíleně. „Nikdy jsem nic takového v životě neviděl. Tohle nám lidi neuvěří,“ přidává Hickson. Opravdovosti jejich rozhovoru uvěří i zástupce šerifa. „Byli silně rozrušení,“ vzpomíná Ryder. „Netuším, co se jim stalo. Nebyl jsem tam s nimi, ale vím, že strach nemůžete předstírat. A oni byli vystrašení.

“ Co tak traumatického se jim přihodilo?

Náčrt vesmírné lodi, na jejíž palubu byli muži uneseni, foto Jonny Dillon
HUMŘÍ KLEPETA A SLONÍ NOHY

Předtím, než rozrušená dvojice dorazila do kanceláře šerifa, oba muži rybaří na břehu řeky Pascagoula ve stejnojmenném městě na jihu amerického státu Mississippi. Když padne noc, objeví se kousek od nich asi 9 metrů dlouhý a 2,5 metru oválný objekt se dvěma modrými světly, ze kterého vystoupí tři lidem podobné bytosti vysoké asi 1,5 metru.

Nemají žádné zřetelné oči a jen malou štěrbinu tam, kde by se dala očekávat ústa. Také nos a uši jsou nepatrné a tvoří je malé špičaté výčnělky. Naopak ruce vypadají poměrně děsivě, neboť jsou zakončeny čímsi, co připomíná humří klepeta.

Jejich nohy jsou pro změnu zakončené podobně jako sloní. „Bytosti měly nohy, ale nepoužívaly je,“ tvrdí později novinářům Hickson a dodává, že se pohybovaly nelidským robotickým způsobem. To zní spíše jako popis mimozemského monstra z nízkorozpočtového filmu.

Muži ovšem na své výpovědi až do smrti trvají a navíc se na jejich stranu postaví i mnozí odborníci. Mluvili tedy pravdu?

Charles Hickson (vlevo) a Calvin Parker (vpravo), foto Jonny Dillon
PROHLÍDKA NA PALUBĚ

Rybáři jsou bytostmi nějakým způsobem paralyzováni a vzápětí plují na palubu lodi, kde jsou podrobeni detailnímu vyšetření. Hicksona prý skenuje velké mechanické oko podobné fotbalovému míči, zatímco Parkera prohlíží bytost zjevně ženského pohlaví, která se s ním pokouší telepaticky komunikovat.

Ve svých vzpomínkách mladší z mužů leží neschopný pohybu na jakémsi šikmém stole a cizí bytost mu vpichuje jehlu do spodní části penisu. A je to právě Parker, kdo se se svým zážitkem těžce vypořádá. „Je to něco, co jsem opravdu nechtěl, aby se stalo,“ prohlašuje a rozhodne se strávit zbytek života v ústraní očividně zlomený, deprimovaný a zmučený neutuchajícím zájmem badatelů i médií.

Naopak jeho starší kolega si popularity, kterou mu případ přinesl, užívá a historku od řeky s radostí každému převypráví. Vyprávění obou se rovněž shoduje v tom, že po prohlídce se najednou Hickson i Parker ocitají zpátky u řeky, po UFO není ani stopy, ale muži se stále třesou strachem.

Je možné, že prožili kolektivní halucinaci?

Calvin Parker v roce 2019, foto Wikimedia Commons
MAJÍ DŮVĚRU ODBORNÍKŮ

Navzdory tomu, že oba unesení žádají ze strany šerifa mlčenlivost a anonymitu, zprávy o události se rozkřiknou a o muže se začnou zajímat novináři i ufologové. Mezi nimi i vážený americký profesor James A. Harder a astronom českého původu Dr. Allen Hynek (1910–1986). Harder se je pokouší zhypnotizovat, ale procedura selže, neboť muži, zejména Parker, jsou příliš rozrušení a nervózní. Vědci přesto dospějí k závěru, že jsou to čestní lidé, kterým lze věřit a kteří rozhodně své zoufalství z toho, co se stalo, nepředstírají.

Jejich slova později potvrzují i další události. Hickson i Parker se pokoušejí před zájmem uprchnout a stěhují se do města vzdáleného asi 250 kilometrů od řeky Pascagoula. Parker je navíc později po nervovém zhroucení hospitalizován.

Takové chování přece nelze předstírat. Vybírá si trauma z únosu svou daň, nebo jde spíš i nadměrnou publicitu a s ní i vlnu kritiky, co dohnalo Parkera ke kolapsu?

PODLE DETEKTORU MLUVÍ PRAVDU

Oba muži pochybovačům nabízejí, že podstoupí test na detektoru lži. K tomu jsou skutečně časem vyzváni, ale protože Parker se snaží držet od celé věci dál, absolvuje ho jen Hickson. Výsledky ale hovoří jasně.

Muž nelže! Proti závěrům zkoušky ostře vystoupí americký novinář a prominentní UFO skeptik Philip J. Klass (1919–2005), který prohlašuje, že zkoušku prováděl mladý a nezkušený vyšetřovatel, a výsledek podle něj ani nezaručuje, že Hickson s Parkerem byli skutečně uneseni.

Může to prý dokazovat jen fakt, že svědek věří všemu, co říká. To ale pořád nevylučuje možnost halucinace. Toto vysvětlení vezme za své v roce 2001, kdy s významným svědectvím vystupuje poddůstojník letectva odcházející do důchodu Mike Cataldo. Ten potvrzuje, že za soumraku 11. října 1973 pozoroval se svými dvěma spolupracovníky nedaleko řeky podivný objekt. Vypadal údajně jako velká tamburína s malými blikajícími světly. Přeletěl dálnici a zmizel.

Později oné noci objekt Cataldo spatří ještě jednou. Tentokrát se pohybuje nízko nad zemí. Není důkazů o tom, že muži mluvili pravdu, více než dost?

Foto: Jonny Dillon, Wikimedia Commons, Philip Mantle, americanrivers.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články az rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chřest s holandskou omáčkou a výtečným steakem
tisicereceptu.cz

Chřest s holandskou omáčkou a...

Opravdový luxus pro sváteční příležitosti!...
Záhada jehněčí lebky pod lidskou tváří: Pozůstatek dávného magického rituálu?
epochalnisvet.cz

Záhada jehněčí lebky pod lidskou...

Bezmála půl století si ruští archeologové...
Proč se Plodková tolik vyhýbá svatbě?
nasehvezdy.cz

Proč se Plodková tolik...

Jsou spolu už mnoho...
Vertikální relaxace v koupelně
rezidenceonline.cz

Vertikální relaxace v koupelně

Tropický déšť jemně masíruje unavené tělo, smysly...
Předstírá lásku, aby vzbudila žárlivost?
nasehvezdy.cz

Předstírá lásku, aby vzbudila...

Zpěvačka Lucie Vondráčková (41) je...
Trápí vás bromodóza?
panidomu.cz

Trápí vás bromodóza?

Nejde o nic jiného než o výrazný zápach nohou....
Když chcete, na každém se najde škraloup!
skutecnepribehy.cz

Když chcete, na každém se...

S manželem jsme byli...
Švýcarsko: Země lanovek a železnic
epochanacestach.cz

Švýcarsko: Země lanovek a...

Švýcarsko je stát...
Využití virtuální reality pro plánování a simulaci vojenských misí
epochaplus.cz

Využití virtuální reality pro...

Unikátní systém, kombinující využití virtuální...
Čistá a ekologická domácnost, co má styl
iluxus.cz

Čistá a ekologická...

Eko drogerie je fenomén, nad kterým prostě nemůžete zavírat...
Mata Hari: Nejslavnější špionka, která nikdy žádné informace nedodala
epochaplus.cz

Mata Hari: Nejslavnější...

Je 15. října 1917. První světová válka trvá...
Zbořme mýtus MP3, můžete mít víc
21stoleti.cz

Zbořme mýtus MP3, můžete mít...

Máme pocit, že mezi většinovým vzorkem...