17. ledna 2012: V Melbourne v Austrálii jsou ze země slyšet záhadné dunivé zvuky. Jejich zdroj je neznámý.
Domů     Vesmír a technologie
Incident v Allagashi: Uneslo čtveřici turistů UFO?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.9.2021
6.5tis
Čtveřice studentů byla unesena na palubu mimozemské lodi, foto Pixabay
564
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

V srpnu 1976 se vydávají čtyři muži na výlet, který jim změní život. Až se vrátí, už nic nebude jako dřív. Pronásledováni nočními můrami si postupně vzpomínají na únos do UFO a malé bytosti, které je zkoumaly.

Jejich příběh o nepříjemném setkání s mimozemšťany obstojí i před detektorem lži!

Čtveřice studentů byla unesena na palubu mimozemské lodi, foto Pixabay Napřed se mezi stromy objevilo podivné světlo, foto Pixabay Noční rybaření se studentům stalo osudným, foto Pixabay Únos mladíci znovu prožívají v nočních můrách, foto Pixabay

Čtveřice mladých mužů, kteří se seznámili během vysokoškolských studií umění v americkém státě Massachusetts, chtějí letní dovolenou strávit společně. V polovině srpna 1976 si dvojčata Jack a Jim Weinerovi a jejich někdejší spolužáci Chuck Rak a Charlie Foltz sbalí kufry a zamíří na dva týdny do divočiny v oblasti zvané Allagash ve státě Maine.

Je to úchvatná přírodní scenerie s řadou jezer a kanálů obklopená vrcholky mainských hor daleko od všeho ruchu. Čtveřice brzy nabude dojmu, že jsou sami široko daleko. Není to ale tak docela pravda. Poblíž nich, aniž by to možná tušili, se prochází mnoho dalších turistů a lovců.

A pak je tu ještě něco jiného. Něco, co nepochází z našeho světa. Něco, s čím se mladí muži seznámí důvěrněji, než by sami chtěli. O jejich podivné dovolené se jako o „únosu v Allagash“ bude mluvit ještě desítky let. Co přesně se tehdy odehrálo u břehů jezera Eagle?

Napřed se mezi stromy objevilo podivné světlo, foto Pixabay

ZÁBLESK… A PAK NIC

První den proběhne vše podle plánu. Ale hned druhou noc si jeden z mužů všimne podivného jasného objektu na obloze, který se objevil asi na třicet vteřin a pak zmizel. O dva dny později, přesněji v noci 20.

srpna, čtveřice vyrazí na jezero chytat ryby. Na břehu rozdělají velký oheň, který má sloužit jako maják. Té noci se záhadné světlo objeví znovu, je zářivější než ostatní hvězdy. Pak přilétne blíž a přelétne nad stromy u břehu.

Pohybuje se sem a tam a mění barvy z červené na zelenou a nakonec bělavě žlutou. Muži odhadují velikost objektu na 25 metrů v průměru. Charlie Foltz, snad z legrace, snad kvůli obavám z nedostatku jídla, který čtveřici vyhnal v noci na jezero, směrem k objektu baterkou signalizuje SOS.

Objekt tiše vyrazí k jejich lodi, což muže vyděsí a tak zběsile pádlují ke břehu, zatímco jejich loď zaplavuje oslnivé světlo. Další věc, kterou si pamatují, je, jak stojí na souši a světlo mizí. Zdá se, že se nic zvláštního nestalo.

Jenže oheň, který na břehu zapálili, už úplně vyhořel, což naznačuje, že byli pryč několik hodin! Co se mezitím stalo?

Noční rybaření se studentům stalo osudným, foto Pixabay

DĚSIVÉ NOČNÍ VIZE

V dalších dnech na poušti už podivný objekt nespatřili a když se pak se svým zážitkem svěřují rodině a blízkým, setkají se jen s nevěřícnými pohledy a proto si věc nechají pro sebe. Jenže o něco později se mužům začínají shodně zdát podivné noční můry.

V nich čtveřice sedí nahá na lavici a třese se strachy. První, komu se začnou sny zdát, je Jack Weiner. Vidí v nich bytosti s dlouhými krky a velkými hlavami. Jejich oči jsou obrovské, lesknou se jako kov a nemají oční víčka.

Ruce jsou zvláštní a mají jen čtyři prsty. Tyto bytosti zkoumají Jackovu paži, zatímco Jim, Chuck a Charlie sedí na nedaleké lavičce a nejsou schopni zasáhnout. Brzy se velmi podobné sny spojené s útržky z noci na jezeře začnou zdát i ostatním.

Jde snad o vzpomínky na skutečný incident? Až v roce 1988 se Jim Werner svěří se svým zážitkem ufologovi Raymondu Fowlerovi (*1930), který mu doporučí podrobit se hypnóze. Jeho radu muži poslechnou a v hypnóze terapeutům líčí, jak prošli nepříjemným vyšetřením na mimozemské lodi.

Únos mladíci znovu prožívají v nočních můrách, foto Pixabay

VZPOMÍNKÁM VĚŘÍ

Muži v hypnóze shodně popisují místnost podobnou ordinaci veterináře. Je v ní kovový operační stůl, na němž je jeden po druhém bytostmi z jejich nočních můr podroben ponižující prohlídce, včetně odběru vzorků tělních tekutin a kůže.

Přestože skeptikové namítají, že jejich výpověď je spíše dílem přílišného sledování filmů o UFO, čtveřice si je jistá, že jejich vzpomínky jsou skutečné. Bez problémů také prošli testem na detektoru. Byli skutečně uneseni?

Této verzi věří i psychoterapeut Anthony Constantino, který čtveřici hypnóze podrobil, ačkoliv k jejich příběhu zprvu přistupoval velmi skepticky. „Poté, co jsem s těmi kluky pracoval, jsem se bál. Pořád se bojím.

Myslím, že je to pravda. Myslím, že byli označkováni, stejně jako my po prohlídce označkujeme žraloky či medvědy a poté je vypustíme zpátky,“ uzavírá.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 17.1.2022 369
METI je zkratkou pro mezinárodní neziskovou výzkumnou organizaci, která do vesmíru posílá zprávy a doufá, že na ně někdy dostane odpověď. A právě skutečnost, že jsme přes veškerou snahu nedostali z těch miliard hvězd a galaxií vůbec žádnou zpětnou vazbu, přivádí odborníky k myšlence, že tady něco nehraje… Mladá rodina se prochází po zoologické zahradě: […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 655
Asteroid o velikosti přes jeden kilometr bezpečně proletí kolem Země a vrátí se za dalších 47 let. Objekt spadá do kategorie potenciálně nebezpečných asteroidů, které by se jednou mohly srazit ze Zemí. Zatím nejblíže se však dostal na vzdálenost 1.1 milionu kilometrů. Nový filmový hit K zemi hleď! (originální název Don’t Look Up, pozn. red.) […]
od Mirek Brát 16.1.2022 550
Jedno moudré arabské přísloví říká: Všichni lidé se bojí času, jen čas se bojí pyramid. Člověk se opravdu nemůže přímo měřit s těmito kolosálními prastarými stavbami. Arabští učenci ale nepočítali se zlatými českými ručičkami a českou kreativitou. Právě český fenomén totiž uvedenou citaci poopravil do podoby: Všichni lidé se bojí času. Výrobci holicích strojků se […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.7tis
I výzkum vesmíru někdy připomíná trhání okvětních lístků kopretiny. Jen obligátní slova dětské říkačky: má či nemá rád/ráda, nahradíme otázkou: jsou, nejsou? Kdo, co? Vodní kanály na Marsu!   Všechno začalo v roce 1877, kdy se na Mars okulárem jednoduchého  dalekohledu zahleděl astronom Giovanni Schiaparelli. Následně ohlásil sousedům, pekaři, trhovcům, známým, přátelům i světové veřejnosti, […]
od Pavel Polcar 12.1.2022 3.2tis
Zpráv o zaručeném pozorování UFO neboli neidentifikovaných létajících objektů koluje po internetu velké množství. Když se vám ale podaří některý z nich natočit a následně u vás zaklepou muži v černých oblecích, je asi něco špatně. V roce 2004 pětice členů někdejší posádky amerického armádního křižníku USS Princeton tvrdila, že viděla UFO, vládní příslušníci nařídili […]