4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Incident v Allagashi: Uneslo čtveřici turistů UFO?
Incident v Allagashi: Uneslo čtveřici turistů UFO?
od 23.9.2021
6.5tis
Čtveřice studentů byla unesena na palubu mimozemské lodi, foto Pixabay
564
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

V srpnu 1976 se vydávají čtyři muži na výlet, který jim změní život. Až se vrátí, už nic nebude jako dřív. Pronásledováni nočními můrami si postupně vzpomínají na únos do UFO a malé bytosti, které je zkoumaly.

Jejich příběh o nepříjemném setkání s mimozemšťany obstojí i před detektorem lži!

Čtveřice studentů byla unesena na palubu mimozemské lodi, foto Pixabay Napřed se mezi stromy objevilo podivné světlo, foto Pixabay Noční rybaření se studentům stalo osudným, foto Pixabay Únos mladíci znovu prožívají v nočních můrách, foto Pixabay

Čtveřice mladých mužů, kteří se seznámili během vysokoškolských studií umění v americkém státě Massachusetts, chtějí letní dovolenou strávit společně.

reklama

V polovině srpna 1976 si dvojčata Jack a Jim Weinerovi a jejich někdejší spolužáci Chuck Rak a Charlie Foltz sbalí kufry a zamíří na dva týdny do divočiny v oblasti zvané Allagash ve státě Maine.

Je to úchvatná přírodní scenerie s řadou jezer a kanálů obklopená vrcholky mainských hor daleko od všeho ruchu. Čtveřice brzy nabude dojmu, že jsou sami široko daleko. Není to ale tak docela pravda.

Poblíž nich, aniž by to možná tušili, se prochází mnoho dalších turistů a lovců. A pak je tu ještě něco jiného. Něco, co nepochází z našeho světa. Něco, s čím se mladí muži seznámí důvěrněji, než by sami chtěli.

O jejich podivné dovolené se jako o „únosu v Allagash“ bude mluvit ještě desítky let. Co přesně se tehdy odehrálo u břehů jezera Eagle?

Napřed se mezi stromy objevilo podivné světlo, foto Pixabay
Napřed se mezi stromy objevilo podivné světlo, foto Pixabay

ZÁBLESK… A PAK NIC

První den proběhne vše podle plánu. Ale hned druhou noc si jeden z mužů všimne podivného jasného objektu na obloze, který se objevil asi na třicet vteřin a pak zmizel. O dva dny později, přesněji v noci 20. srpna, čtveřice vyrazí na jezero chytat ryby.

reklama

Na břehu rozdělají velký oheň, který má sloužit jako maják. Té noci se záhadné světlo objeví znovu, je zářivější než ostatní hvězdy. Pak přilétne blíž a přelétne nad stromy u břehu.

Pohybuje se sem a tam a mění barvy z červené na zelenou a nakonec bělavě žlutou. Muži odhadují velikost objektu na 25 metrů v průměru.

Charlie Foltz, snad z legrace, snad kvůli obavám z nedostatku jídla, který čtveřici vyhnal v noci na jezero, směrem k objektu baterkou signalizuje SOS. Objekt tiše vyrazí k jejich lodi, což muže vyděsí a tak zběsile pádlují ke břehu, zatímco jejich loď zaplavuje oslnivé světlo.

Další věc, kterou si pamatují, je, jak stojí na souši a světlo mizí. Zdá se, že se nic zvláštního nestalo. Jenže oheň, který na břehu zapálili, už úplně vyhořel, což naznačuje, že byli pryč několik hodin! Co se mezitím stalo?

Noční rybaření se studentům stalo osudným, foto Pixabay
Noční rybaření se studentům stalo osudným, foto Pixabay

DĚSIVÉ NOČNÍ VIZE

V dalších dnech na poušti už podivný objekt nespatřili a když se pak se svým zážitkem svěřují rodině a blízkým, setkají se jen s nevěřícnými pohledy a proto si věc nechají pro sebe. Jenže o něco později se mužům začínají shodně zdát podivné noční můry.

reklama

V nich čtveřice sedí nahá na lavici a třese se strachy. První, komu se začnou sny zdát, je Jack Weiner. Vidí v nich bytosti s dlouhými krky a velkými hlavami. Jejich oči jsou obrovské, lesknou se jako kov a nemají oční víčka.

Ruce jsou zvláštní a mají jen čtyři prsty. Tyto bytosti zkoumají Jackovu paži, zatímco Jim, Chuck a Charlie sedí na nedaleké lavičce a nejsou schopni zasáhnout. Brzy se velmi podobné sny spojené s útržky z noci na jezeře začnou zdát i ostatním.

Jde snad o vzpomínky na skutečný incident? Až v roce 1988 se Jim Werner svěří se svým zážitkem ufologovi Raymondu Fowlerovi (*1930), který mu doporučí podrobit se hypnóze.

Jeho radu muži poslechnou a v hypnóze terapeutům líčí, jak prošli nepříjemným vyšetřením na mimozemské lodi.

Únos mladíci znovu prožívají v nočních můrách, foto Pixabay
Únos mladíci znovu prožívají v nočních můrách, foto Pixabay

VZPOMÍNKÁM VĚŘÍ

Muži v hypnóze shodně popisují místnost podobnou ordinaci veterináře. Je v ní kovový operační stůl, na němž je jeden po druhém bytostmi z jejich nočních můr podroben ponižující prohlídce, včetně odběru vzorků tělních tekutin a kůže.

Přestože skeptikové namítají, že jejich výpověď je spíše dílem přílišného sledování filmů o UFO, čtveřice si je jistá, že jejich vzpomínky jsou skutečné. Bez problémů také prošli testem na detektoru. Byli skutečně uneseni?

Této verzi věří i psychoterapeut Anthony Constantino, který čtveřici hypnóze podrobil, ačkoliv k jejich příběhu zprvu přistupoval velmi skepticky. „Poté, co jsem s těmi kluky pracoval, jsem se bál. Pořád se bojím. Myslím, že je to pravda.

Myslím, že byli označkováni, stejně jako my po prohlídce označkujeme žraloky či medvědy a poté je vypustíme zpátky,“ uzavírá.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.8tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap