Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Incident v Allagashi: Uneslo čtveřici turistů UFO?

V srpnu 1976 se vydávají čtyři muži na výlet, který jim změní život. Až se vrátí, už nic nebude jako dřív. Pronásledováni nočními můrami si postupně vzpomínají na únos do UFO a malé bytosti, které je zkoumaly.

Jejich příběh o nepříjemném setkání s mimozemšťany obstojí i před detektorem lži!

Čtveřice mladých mužů, kteří se seznámili během vysokoškolských studií umění v americkém státě Massachusetts, chtějí letní dovolenou strávit společně. V polovině srpna 1976 si dvojčata Jack a Jim Weinerovi a jejich někdejší spolužáci Chuck Rak a Charlie Foltz sbalí kufry a zamíří na dva týdny do divočiny v oblasti zvané Allagash ve státě Maine.

Je to úchvatná přírodní scenerie s řadou jezer a kanálů obklopená vrcholky mainských hor daleko od všeho ruchu. Čtveřice brzy nabude dojmu, že jsou sami široko daleko. Není to ale tak docela pravda. Poblíž nich, aniž by to možná tušili, se prochází mnoho dalších turistů a lovců.

A pak je tu ještě něco jiného. Něco, co nepochází z našeho světa. Něco, s čím se mladí muži seznámí důvěrněji, než by sami chtěli. O jejich podivné dovolené se jako o „únosu v Allagash“ bude mluvit ještě desítky let.

Co přesně se tehdy odehrálo u břehů jezera Eagle?

Napřed se mezi stromy objevilo podivné světlo, foto Pixabay

ZÁBLESK… A PAK NIC

První den proběhne vše podle plánu. Ale hned druhou noc si jeden z mužů všimne podivného jasného objektu na obloze, který se objevil asi na třicet vteřin a pak zmizel. O dva dny později, přesněji v noci 20.

srpna, čtveřice vyrazí na jezero chytat ryby. Na břehu rozdělají velký oheň, který má sloužit jako maják. Té noci se záhadné světlo objeví znovu, je zářivější než ostatní hvězdy. Pak přilétne blíž a přelétne nad stromy u břehu.

Pohybuje se sem a tam a mění barvy z červené na zelenou a nakonec bělavě žlutou. Muži odhadují velikost objektu na 25 metrů v průměru. Charlie Foltz, snad z legrace, snad kvůli obavám z nedostatku jídla, který čtveřici vyhnal v noci na jezero, směrem k objektu baterkou signalizuje SOS.

Objekt tiše vyrazí k jejich lodi, což muže vyděsí a tak zběsile pádlují ke břehu, zatímco jejich loď zaplavuje oslnivé světlo. Další věc, kterou si pamatují, je, jak stojí na souši a světlo mizí. Zdá se, že se nic zvláštního nestalo.

Jenže oheň, který na břehu zapálili, už úplně vyhořel, což naznačuje, že byli pryč několik hodin! Co se mezitím stalo?

Noční rybaření se studentům stalo osudným, foto Pixabay

DĚSIVÉ NOČNÍ VIZE

V dalších dnech na poušti už podivný objekt nespatřili a když se pak se svým zážitkem svěřují rodině a blízkým, setkají se jen s nevěřícnými pohledy a proto si věc nechají pro sebe. Jenže o něco později se mužům začínají shodně zdát podivné noční můry.

V nich čtveřice sedí nahá na lavici a třese se strachy. První, komu se začnou sny zdát, je Jack Weiner. Vidí v nich bytosti s dlouhými krky a velkými hlavami. Jejich oči jsou obrovské, lesknou se jako kov a nemají oční víčka.

Ruce jsou zvláštní a mají jen čtyři prsty. Tyto bytosti zkoumají Jackovu paži, zatímco Jim, Chuck a Charlie sedí na nedaleké lavičce a nejsou schopni zasáhnout. Brzy se velmi podobné sny spojené s útržky z noci na jezeře začnou zdát i ostatním.

Jde snad o vzpomínky na skutečný incident? Až v roce 1988 se Jim Werner svěří se svým zážitkem ufologovi Raymondu Fowlerovi (*1930), který mu doporučí podrobit se hypnóze. Jeho radu muži poslechnou a v hypnóze terapeutům líčí, jak prošli nepříjemným vyšetřením na mimozemské lodi.

Únos mladíci znovu prožívají v nočních můrách, foto Pixabay

VZPOMÍNKÁM VĚŘÍ

Muži v hypnóze shodně popisují místnost podobnou ordinaci veterináře. Je v ní kovový operační stůl, na němž je jeden po druhém bytostmi z jejich nočních můr podroben ponižující prohlídce, včetně odběru vzorků tělních tekutin a kůže.

Přestože skeptikové namítají, že jejich výpověď je spíše dílem přílišného sledování filmů o UFO, čtveřice si je jistá, že jejich vzpomínky jsou skutečné. Bez problémů také prošli testem na detektoru.

Byli skutečně uneseni? Této verzi věří i psychoterapeut Anthony Constantino, který čtveřici hypnóze podrobil, ačkoliv k jejich příběhu zprvu přistupoval velmi skepticky. „Poté, co jsem s těmi kluky pracoval, jsem se bál.

Pořád se bojím. Myslím, že je to pravda. Myslím, že byli označkováni, stejně jako my po prohlídce označkujeme žraloky či medvědy a poté je vypustíme zpátky,“ uzavírá.

Foto: Pixabay
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články az rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Proč se Plodková tolik vyhýbá svatbě?
nasehvezdy.cz

Proč se Plodková tolik...

Jsou spolu už mnoho...
Čistá a ekologická domácnost, co má styl
iluxus.cz

Čistá a ekologická...

Eko drogerie je fenomén, nad kterým prostě nemůžete zavírat...
Využití virtuální reality pro plánování a simulaci vojenských misí
epochaplus.cz

Využití virtuální reality pro...

Unikátní systém, kombinující využití virtuální...
„NEJ“ ze světa dinosaurů
epochaplus.cz

„NEJ“ ze světa dinosaurů

Dinosauři byli v historii planety Země těmi...
Trápí vás bromodóza?
panidomu.cz

Trápí vás bromodóza?

Nejde o nic jiného než o výrazný zápach nohou....
Záhada jehněčí lebky pod lidskou tváří: Pozůstatek dávného magického rituálu?
epochalnisvet.cz

Záhada jehněčí lebky pod lidskou...

Bezmála půl století si ruští archeologové...
Když chcete, na každém se najde škraloup!
skutecnepribehy.cz

Když chcete, na každém se...

S manželem jsme byli...
Chřest s holandskou omáčkou a výtečným steakem
tisicereceptu.cz

Chřest s holandskou omáčkou a...

Opravdový luxus pro sváteční příležitosti!...
Švýcarsko: Země lanovek a železnic
epochanacestach.cz

Švýcarsko: Země lanovek a...

Švýcarsko je stát...
Kanaďanka se probudila vedle meteoritu
21stoleti.cz

Kanaďanka se probudila...

„Nikdy v životě jsem se tak nebála,“ řekla Ruth...
Vertikální relaxace v koupelně
rezidenceonline.cz

Vertikální relaxace v koupelně

Tropický déšť jemně masíruje unavené tělo, smysly...
Kvůli čemu mají doma dusno?
nasehvezdy.cz

Kvůli čemu mají doma dusno?

Současná nelehká situace...