3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Indonéský hypermarket Yogya: Komu patří přízračné ohořelé prsty?
Indonéský hypermarket Yogya: Komu patří přízračné ohořelé prsty?
od 31.10.2022
2.6tis
Co se děje v hypermarketu Yogya? FOTO: Unsplash
269
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Jak by se vám líbilo pracovat na místě, kde každé ráno uklízečka na zemi vidí ležet ohořelé dětské prstíky? Pro starou Indonésanku jako kdyby to byla ta nejnormálnější věc na světě. Nevěří, že jsou skutečné.

Podle ní patří duchům tragické minulosti hypermarketu Yogya a každý tady ví, že ty je lepší ničím neprovokovat. Nebo by se vám mohly sevřít kolem krku…

Co se děje v hypermarketu Yogya? FOTO: Unsplash Hypermarket Yogya, kde došlo k velké tragédii. FOTO: Unsplash

Hodně ponurou minulost za sebou má indonéský hypermarket Yogya Department Store, tyčící se na východním předměstí Jakarty ve čtvrti Klender. Roku 1998 Indonésii na dva týdny sevřou pouliční nepokoje způsobené ekonomickou krizí v Asii.

reklama

Lidé rabují obchody jako zběsilí, Yogya Department Store někdo i úmyslně zapálí. Tragickým výsledkem je 486 obětí, ušlapaných a uhořelých. Po rekonstrukci je budova znovuotevřena v roce 2000, ale už není jako dřív.

Divných historek tu zaměstnanci zažívají spoustu. Uklízeč Oca Lesmana (*1985) říká: „Lidi tady někdy upadají do zvláštního transu.

Slýchám tu i divné zvuky, jako kdyby do sebe narážely stoly nebo se rozbíjelo sklo.“ Na duchy věří, ale nebojí se, protože ho dle jeho slov chrání Bůh.

Hypermarket Yogya, kde došlo k velké tragédii. FOTO: Unsplash
Hypermarket Yogya, kde došlo k velké tragédii. FOTO: Unsplash

Nadpřirozeno je všude

Hodně bizarní svědectví přidává Evi (*1980), prodavačka z parfumerie:

„Jednou jsem v zadní uličce viděla ohořelé dětské prsty, a uklízečka na ně prý naráží každé ráno!“ Abud (*1978), zdejší pracovník ostrahy, rovněž slyšel o zákaznících propadajících do transu a vypráví, co viděl jeho kamarád:

reklama

„Pozoroval ženu táhnoucí nákup a dítě. Oba se pohybovali velice zvláštní chůzí. Když k nim přišel, žena na něj začala křičet, že čeká na manžela. A pak náhle zmizela…“ Jde o pozůstatek hrůzného požáru?

Na druhou stranu najdete v Yogye i dlouholeté zaměstnance, kteří se nikdy s ničím zvláštním nesetkali. Čí tvrzení mají blíž realitě?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 917
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.4tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly