Skip to content

Jak vidí magii věda? Odpověď vás překvapí!

Každá dostatečně rozvinutá technologie je prakticky nerozeznatelná od magie. Tato slova nepronesl nikdo jiný než slavný britský vynálezce a spisovatel sci-fi Arthur C. Clarke. Jsou tedy magické rituály, nad kterými kroutíme pochybovačně hlavou, vyšší formou vědění, která je běžným lidem zatím nepřístupná? Anebo jde o naprostý výmysl a protiklad vědy?

POHLED VĚDY

Žádný mág ještě nikdy neuspěl v úsilí získat 1 000 000 dolarů, které od roku 1996 nabízí nadace amerického iluzionisty a skeptika Jamese Randiho. Vyplatí je tomu, kdo v kontrolovaných podmínkách předvede jakýkoliv magický, parapsychologický nebo astrologický výkon. Proč se to ještě nikomu nepodařilo? Randiho podmínky jsou totiž přísně vědecké, on sám se proslavil usvědčováním údajných mágů a spiritistů z podvodů. A magie pracuje na úplně jiných principech.

SNŮŠKA BLUDNÝCH PŘESVĚDČENÍ

Věda uznává jen to, co je možné opakovaně experimentálně ověřit nebo pozorovat. Každý vědec musí být schopen s potřebným vybavením kdykoliv opakovat výsledky pokusu svého kolegy. Magické teorie proto věda neuznává. Jsou to pro ni mýty, které není možné ověřit, teoreticky popsat a definovat. Magie je z vědeckého hlediska snůškou bludných přesvědčení. Lidská mysl je velice plastická, člověk si rád upravuje různé teorie, mýty, fakta a vědomosti tak, aby mu vyhovovaly. Dnes ubývá lidí věřících v boha, přesouvají se právě do oblasti magie a okultismu. V oblasti alternativní léčby hraje navíc roli strach z někdy nepříjemných vyšetření a operativních zákroků. Je daleko jednodušší a příjemnější uvěřit léčiteli s magickými schopnostmi.

POHLED MAGIE:

V pralesích střední a jižní Ameriky žijí tři druhy čarodějů. Curanderos, léčitelé. Využívají bílou magii, aby pomáhali ostatním. Pak brujos, kteří přinášejí smrt, nemoc a neštěstí. Brujos jsou vládci černé magie. Šamani pak tvoří most mezi curandery a brujy. Rozumí složitému lidskému nitru, které v sobě propojuje temnou i světlou stránku, bílou i černou magii. Každý šaman prošel, stejně jako brujo, temnými hlubinami své duše a setkal se s vlastními démony. Jeho duše byla zničena a znovu postavena na zcela jiném principu.

Curanderos jsou léčitelé, které využívají bílou magii.

BÍLÁ A ČERNÁ V HARMONII

Šaman ví, že klíčem k veškeré magii je rovnováha. Mezi dobrem a zlem, mezi černou a bílou magií. Aniž by to tušil, stejné principy vyznává stará čínská moudrost na opačném konci planety. Filosofie jin a jang popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru. Bílá a černá. Čínští mudrci se s jihoamerickými šamany, curanderos a brujos nikdy nesetkali, přitom vyznávají stejný princip harmonie, protikladů a věčného boje dobra a zla. Stejně jako legendy všech přírodních národů. Také v Africe najdeme mnoho čarodějů a léčitelů. V povodí Konga žije například kmen Teke, jehož náčelník nahlíží během magických rituálů do onoho světa. Aby k tomu měl dostatek síly, chrání ho amulet s leopardími zuby.

OSOBNOSTI ČERNÉ MAGIE

1) MAXIMILIANO HERNANDES MARTINEZ – Diktátor středoamerického Salvadoru (1882 – 1966)

Mnozí jeho podřízení věřili, že jej pronásledují duchové. Ve své rezidenci pořádal seance, věřil na neviditelné čarodějné doktory, kteří dokáží zázračně uzdravovat. Sám měl prý léčitelské schopnosti – na střeše prezidentského paláce stálo několik různobarevných lahví. Martinez věřil, že je slunce dokáže přeměnit na medicínu a léčil s nimi.

2) ADOLF HITLER – Německý diktátor (1889 – 1945)

Zabýval se okultními vědami, rituální a černou magií. Dlouhá léta toužil po ovládnutí temných sil. Pomocí drog se údajně dostával do vyšších stavů vědomí a pronikal do středověkého okultismu a rituální magie. Někteří z blízkého okruhu jeho přátel se domnívali, že do něj vstupovalo cosi nelidského. Hitler bývá často spojován se satanismem, dokonce měl mít svého strážného osobního démona.

Hitler toužil ovládnout temné síly.

3) FRANCOIS DUVALIER – Diktátor Haiti (1907 – 1971)

Prohlašoval se za voodoo kněze. Podle některých svědectví měl provádět krvavé rituály a k upevnění moci užíval zombie, oživlé mrtvoly. Na veřejnosti si Duvalier zakrýval oči černými brýlemi a mluvil zvláštním nosovým tónem, který měl připomínat astrální neviditelné bytosti Loa. Strach vzbuzovala jeho armáda Tonton Macoutes (strýčkové lidožrouti) ozbrojená mačetami a pistolemi.

4) ALEISTER CROWLEY – Britský okultista, spisovatel, filozof, astrolog a drogový experimentátor (1875 – 1947)

Tvrdil o sobě, že vykonal veškeré existující magické rituály a vyvolal všechny možné démony. Jeho snad nejslavnější magický rituál bylo vyvolání démona Choronzona, pána veškeré formy a démona chaosu, kterou provedl v saharské poušti v Alžírsku.

Po Crowleym se nazývají i tarotové karty.

5) H. P. LOVECRAFT – Americký spisovatel proslavený svými hororovými povídkami (1890 – 1937)

Ačkoliv se velmi hluboce o okultní vědy zajímal, nedokázal fakta v nich obsažená vnitřně přijmout. Z vnitřního protestu vytvořil „mýtus Cthulhu“ – unikátní systém bohů, démonů, mimozemských bytostí a dalších tvorů usilujících o nadvládu nad Zemí.

6) HELENA PETROVNA BLAVATSKÁ – Zakladatelka Theosofické společnosti (1831 – 1891)

Byla přesvědčena o existenci přírodních duchů, například elfů a víl, kteří byli vesmírnými prostředníky spojenými se základními živly – zemí, vodou, vzduchem a ohněm. Tyto bytosti se prý vyskytují v éterickém prostoru.

Madam Blavatská věřila na existenci přírodních duchů.
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak zbavit nemocnice bakterií? Zlínští vědci vědí, jak na to
21stoleti.cz

Jak zbavit nemocnice bakterií?...

Vysoce efektivní zdroj UV záření, jenž dokáže během pár...
Světelné znečištění netrápí jen astronomy!
epochaplus.cz

Světelné znečištění netrápí...

„Dvě věci naplňují mysl vždy novým a...
Bát se je zdravé!
epochalnisvet.cz

Bát se je zdravé!

Strach je jedna z nejstarších emocí. Sžíravý a nepříjemný...
3 nejslavnější královští kuchaři: Z jejich hlav pochází bešamel i crème brûlée!
epochalnisvet.cz

3 nejslavnější královští kuchaři:...

„Vynikající!“ rozplývá se Napoleon Bonaparte nad...
Řídila snad místo ní její žížala Julie?
nasehvezdy.cz

Řídila snad místo ní její...

To se zpěvačce Dagmar Patrasové (62)...
Bezpečnostní systémy, které nezklamou
rezidenceonline.cz

Bezpečnostní systémy, které...

Chytrá domácnost se bez...
Američtí vědci vyvíjejí způsob, jakým by se dala ovládat pokojová teplota v reálném čase
21stoleti.cz

Američtí vědci vyvíjejí způsob,...

Jednomu je horko, druhému zase zima. Každý člověk...
Ženu v Ontariu zatkli za předstírání čarodějnictví!
epochaplus.cz

Ženu v Ontariu zatkli za...

Ožalobu z trestného činu předstírání čarodějnictví...
Novinka ve světě cyklistiky: Vitalo Future Cycling
iluxus.cz

Novinka ve světě...

Dvojnásobný medailista z mistrovství...
Mini slaví 60 let
21stoleti.cz

Mini slaví 60 let

Letos tomu bude přesně 60 let, co brány...
Hrabě Saint Germain: Nesmrtelný génius nebo jen geniální kecal?
epochaplus.cz

Hrabě Saint Germain:...

Opravdu se osobně znal s Ježíšem i...
Jak potěšíte svojí duši?
nasehvezdy.cz

Jak potěšíte svojí duši?

Toužíte dostat se do klidu? Naučte se...