20. ledna 1996: V jižní části brazilské oblasti Minas Gerais pozorují farmáři August a Enrica Rodriguesovi neznámý objekt, který záhadně zmizí.
Domů     Reportáže
Jaká tajná poselství skrývají klipy Rihanny a dalších umělkyň?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 18.8.2021
6.6tis
Špitá se, že symbolická gesta v jejích klipech odkazují na ilumináty. Creative Commons
591
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Nápadný odkaz iluminátů můžeme údajně nalézt v mnoha klipech americké zpěvačky Rihanny (*1988). Už začátky její kariéry se jeví slibně. Její písně zní z rádií po celém světě a šplhají po hitparádách.

Špitá se, že symbolická gesta v jejích klipech odkazují na ilumináty. Creative Commons Je Rihanna iluminátskou princeznou? Foto: Sam Collart / Creative Commons - cc-by-2.0. Choreografii má krásnou... ale má i skrytý smysl? Foto: Lauren Fritts / Creative Commons - cc-by-2.0.

Naprostý zlom pak přichází v roce 2007. Tehdy Rihanna trhne světové žebříčky a na prvním místě se udrží rekordně dlouho. Je to poté, co vydala album s názvem Good girl gone bad (Z hodné holky zlou). V souvislosti s raketovým vzestupem hovoří Rihanna o přerodu, o novém já, které nazývá „drzým“, „funky“ a „cool“.

Její image funguje perfektně. Podle konspiračních teorií je právě toto doba, kdy se přidala na stranu iluminátů! Že by za její změnou stála tajná společnost? To se zdá přitažené za vlasy. Jenže to má být jen dílek z rozsáhlé puzzle skládačky, kterou konspirátoři skládají, aby veřejnost přesvědčili o šokující pravdě…

Choreografii má krásnou… ale má i skrytý smysl? Foto: Lauren Fritts / Creative Commons – cc-by-2.0.

PŘESTAVUJE ĎÁBLA?

V hudebních videích slavné zpěvačky Rihanny, původem z Barbadosu, se prý nachází mnoho indicií ukazujících na spojenectví s ilumináty. Prvním z nich má být bafomet. Jedná se o satanistickou modlu, již prý ilumináti uctívají.

Jeho tělo patří člověku a hlava se dvěma dlouhými ostrými rohy kozlu. Hovoří se o něm dokonce jako o symbolu mnoha tajných společností. Má se objevit v hudebním videu nejúspěšnějšího hitu z alba Good girl gone bad nazvaného Umbrella.

Zaregistrovat ho dá práci, protože tu pouze problikne. Údajně má na diváka působit na základě podprahového vnímání. Vynořit se má ve scéně, kde Rihanna tančí natřená stříbrnou barvou. V momentě, kdy poklekne uvnitř bílého trojúhelníku, skloní hlavu a ruce natáhne za sebe, představuje prý jasnou hlavu bafometa.

A opravdu – oči, tlama i rohy jsou zcela patrné. Je to pouze náhoda? Podle současného amerického dokumentaristy Lenona Honora nikoliv. Na základě rozboru záběru dokazuje, že pozice Rihanny je z anatomických důvodů neuskutečnitelná, a musela být proto upravena speciálním programem.

Další podivnou náhodou je pak samotný trojúhelník – právě pyramida je pro ilumináty typická. Z jakého důvodu je ale v klipu k písni Umbrella?

Je Rihanna iluminátskou princeznou? Foto: Sam Collart / Creative Commons – cc-by-2.0.

ILUMINÁTSKÁ PRINCEZNA?

Řada lidí je přesvědčena, že Rihanna je dokonce iluminátskou princeznou. V klipu k písni S&M se při jednom záběru na zdi mihne nápis „Rihanna – princezna iluminátů“. Je to důkaz? Podivuhodné odkazy jsou prý nalézány i v mnoha jejích dalších videích.

Ovšem není to jen ona, kdo má být spolčen s tajemnou organizací iluminátů. Další hvězdou je prý extravagantní hudebnice známá pod pseudonymem Lady Gaga (vl. jm. Stefani Joanne Angelina Germanotta, *1986).

V hudebním průmyslu působí už delší dobu, boduje však až v roce 2008, kdy vychází s písní Poker face z alba The Fame. V klipu nabitém erotikou zaujme především jedna věc: zpěvačka si prsty několikrát „zakroužkuje“ oko.

A právě to je sousto pro ty, kteří věří ve spiknutí. Symbol oka je totiž jedním z nejsilnějších znaků iluminátů! Takzvané vševidoucí oko v pyramidě má symbolizovat kontrolu nad celým světem, již prý chce organizace dosáhnout.

Proč se tento znak objevuje, zdánlivě neopodstatněně, v klipu Lady Gagy? A je jen náhoda, že právě toto video je tolik úspěšné? Co víc, stejné gesto předvádí řada dalších umělců: Beyoncé (*1981), Rihanna, Britney Spears (*1981), Christina Aguilera (*1980) a mnozí jiní. Může to mít nějaký skrytý význam?

Foto v úvodu: DoD News photo by EJ Hersom / Creative Commons - cc-by-2.0. Foto v textu Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 18.10.2021 7.9tis
Na světě existuje jen malé množství náboženských relikvií spojených s islámem či jeho zakladatelem. Jednou z nich je plášť, který měl údajně prorok Mohamed na sobě, když se jedné noci setkal s anděli a Bohem. Pravost pláště je však důvodně zpochybňována.     V muslimském světě existuje pouze malá hrstka náboženských artefaktů. Jde o přísně […]
od Matěj Soukup 17.10.2021 5.2tis
Ačkoliv nejznámějším místem, kde se ztrácejí lidé, letadla i lodě, je bezesporu bermudský trojúhelník, nejsevernější výspa americké pevniny, Aljaška, má také své tajuplné místo. V oblasti mezi městy Barrow, Anchorage a Juneau, která pokrývá celý Aljašský poloostrov, nápadně často mizí turisté i místní. Oblast začala přitahovat pozornost veřejnosti v říjnu 1972, kdy malé soukromé letadlo […]
od Mirek Brát 14.10.2021 5.6tis
Začátek konce napoleonské éry se začal odpočítávat u Moskvy v roce 1812. Na počátku ruského tažení čítala francouzská armáda téměř 700 000 mužů. Domů se jich vrátí pouhá desetina. A někteří z nich brzy zemřou za záhadných okolností!   Je září roku 1812. Před branami Moskvy usilovně přemýšlí „malý velký muž“, který dovedl obrovskou mnohonárodnostní armádu až sem, […]
od Matěj Soukup 11.10.2021 4.8tis
Jedna z nejvíce seismologicky aktivních oblastí na naší planetě se nachází u pobřeží Japonska. Téměř každoročně jsou Japonci svědky několika desítek silnějších zemětřesení. To vůbec nejničivější v posledním desetiletí zlikvidovalo spolu s následnou vlnou tsunami jadernou elektrárnu Fukušima. Hrozící ekologickou katastrofu se jen tak tak podařilo odvrátit. Ačkoliv dnes víme, že zemětřesení způsobují posuny a […]
od Matěj Soukup 9.10.2021 5.0tis
Když se pětice mladých mužů vracela z basketbalového zápasu na Kalifornské státní univerzitě, určitě ještě netušili, že je to jejich poslední cesta. Čtyři z nich za záhadných okolností zahynuli. Pátého se nikdy nepodařilo najít, je však také pokládán za mrtvého. Pětice se vracela v noci 24. února 1978 z utkání na univerzitě do města Yuba […]