27. listopadu 2001: S pomocí Hubbleova teleskopu je objevena první vzdálená planeta s atmosférou.
Domů     Reportáže
Jaká tajná poselství skrývají klipy Rihanny a dalších umělkyň?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 18.8.2021
6.6tis
Špitá se, že symbolická gesta v jejích klipech odkazují na ilumináty. Creative Commons
591
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Nápadný odkaz iluminátů můžeme údajně nalézt v mnoha klipech americké zpěvačky Rihanny (*1988). Už začátky její kariéry se jeví slibně. Její písně zní z rádií po celém světě a šplhají po hitparádách.

Špitá se, že symbolická gesta v jejích klipech odkazují na ilumináty. Creative Commons Je Rihanna iluminátskou princeznou? Foto: Sam Collart / Creative Commons - cc-by-2.0. Choreografii má krásnou... ale má i skrytý smysl? Foto: Lauren Fritts / Creative Commons - cc-by-2.0.

Naprostý zlom pak přichází v roce 2007. Tehdy Rihanna trhne světové žebříčky a na prvním místě se udrží rekordně dlouho. Je to poté, co vydala album s názvem Good girl gone bad (Z hodné holky zlou). V souvislosti s raketovým vzestupem hovoří Rihanna o přerodu, o novém já, které nazývá „drzým“, „funky“ a „cool“.

Její image funguje perfektně. Podle konspiračních teorií je právě toto doba, kdy se přidala na stranu iluminátů! Že by za její změnou stála tajná společnost? To se zdá přitažené za vlasy. Jenže to má být jen dílek z rozsáhlé puzzle skládačky, kterou konspirátoři skládají, aby veřejnost přesvědčili o šokující pravdě…

Choreografii má krásnou… ale má i skrytý smysl? Foto: Lauren Fritts / Creative Commons – cc-by-2.0.

PŘESTAVUJE ĎÁBLA?

V hudebních videích slavné zpěvačky Rihanny, původem z Barbadosu, se prý nachází mnoho indicií ukazujících na spojenectví s ilumináty. Prvním z nich má být bafomet. Jedná se o satanistickou modlu, již prý ilumináti uctívají.

Jeho tělo patří člověku a hlava se dvěma dlouhými ostrými rohy kozlu. Hovoří se o něm dokonce jako o symbolu mnoha tajných společností. Má se objevit v hudebním videu nejúspěšnějšího hitu z alba Good girl gone bad nazvaného Umbrella.

Zaregistrovat ho dá práci, protože tu pouze problikne. Údajně má na diváka působit na základě podprahového vnímání. Vynořit se má ve scéně, kde Rihanna tančí natřená stříbrnou barvou. V momentě, kdy poklekne uvnitř bílého trojúhelníku, skloní hlavu a ruce natáhne za sebe, představuje prý jasnou hlavu bafometa.

A opravdu – oči, tlama i rohy jsou zcela patrné. Je to pouze náhoda? Podle současného amerického dokumentaristy Lenona Honora nikoliv. Na základě rozboru záběru dokazuje, že pozice Rihanny je z anatomických důvodů neuskutečnitelná, a musela být proto upravena speciálním programem.

Další podivnou náhodou je pak samotný trojúhelník – právě pyramida je pro ilumináty typická. Z jakého důvodu je ale v klipu k písni Umbrella?

Je Rihanna iluminátskou princeznou? Foto: Sam Collart / Creative Commons – cc-by-2.0.

ILUMINÁTSKÁ PRINCEZNA?

Řada lidí je přesvědčena, že Rihanna je dokonce iluminátskou princeznou. V klipu k písni S&M se při jednom záběru na zdi mihne nápis „Rihanna – princezna iluminátů“. Je to důkaz? Podivuhodné odkazy jsou prý nalézány i v mnoha jejích dalších videích.

Ovšem není to jen ona, kdo má být spolčen s tajemnou organizací iluminátů. Další hvězdou je prý extravagantní hudebnice známá pod pseudonymem Lady Gaga (vl. jm. Stefani Joanne Angelina Germanotta, *1986).

V hudebním průmyslu působí už delší dobu, boduje však až v roce 2008, kdy vychází s písní Poker face z alba The Fame. V klipu nabitém erotikou zaujme především jedna věc: zpěvačka si prsty několikrát „zakroužkuje“ oko.

A právě to je sousto pro ty, kteří věří ve spiknutí. Symbol oka je totiž jedním z nejsilnějších znaků iluminátů! Takzvané vševidoucí oko v pyramidě má symbolizovat kontrolu nad celým světem, již prý chce organizace dosáhnout.

Proč se tento znak objevuje, zdánlivě neopodstatněně, v klipu Lady Gagy? A je jen náhoda, že právě toto video je tolik úspěšné? Co víc, stejné gesto předvádí řada dalších umělců: Beyoncé (*1981), Rihanna, Britney Spears (*1981), Christina Aguilera (*1980) a mnozí jiní. Může to mít nějaký skrytý význam?

Foto v úvodu: DoD News photo by EJ Hersom / Creative Commons - cc-by-2.0. Foto v textu Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený odejít do exilu. Po neúspěšných […]
od Eva Soukupová 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května (kolem 1:25 hodin) zachytily bezpečnostní […]
od Eva Soukupová 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]