Skip to content

Je Covid-19 biologickou zbraní velmocí, nebo mocným nástrojem v rukou očkovací lobby?

Naši planetu zasáhl jako blesk z čistého nebe – virus, který zabíjí lidi bez ohledu na státní hranice, pohlaví nebo etnikum. Stále toho o této nemoci moc nevíme, a zřejmě proto vzniká mnoho konspiračních teorií.

Mohou být některé založeny na pravdě?

V historii lidstvo ochromilo několik pandemií, při kterých umíraly statisíce i miliony lidí. Ve středověku se tímto „strašákem“ stal mor, po 1. světové válce to zase byla španělská chřipka. Dnes čelíme viru s názvem Covid-19.

A i když jsou koronaviry známé již několik desítek let, tento nový typ je zatím zcela nezmapovaný. Proto se vědci z různých států světa usilovně snaží najít protilátku.

ODKUD SE VZAL?

Mnoho lidí si pokládá otázku, jak je možné, že virus nabral tolik na síle a během několika měsíců se rozšířil do celého světa. Proč se tak nestalo u nemocí SARS a MERS, které se objevily o několik let před ním?

Pátrání po vzniku této choroby je velmi složité, jelikož Covid-19 se chová velmi nepředvídatelně. A příznaky jsou většinou podobné jako u jiných, podobných onemocnění.

Covid je nepředvídatelný virus.
OPRAVDU VZNIKL V ČÍNĚ?

Všeobecně se tvrdí, že virus vznikl v čínské provincii Wu-chan. Podle studie britského genetika Petera Forstera z univerzity v Cambridgi se nákaza začala šířit už mnohem dříve, a to mezi zářím a prosincem 2019.

Důvodem, proč s tímto tvrzením Forster přišel, je skutečnost, že převážná část lidí ve Wu-chanu už v sobě měla zmutovanou verzi koronaviru. Zpravodajské služby uvádějí, že Čína měla důkazy o přenosu viru již na počátku prosince, ale zamlčovala je až do 20. ledna.

Kromě zlehčování epidemie se hovoří i tom, že Čínská národní komise ničila všechny důkazy, na začátku ledna zahladila stopy i po odebraných vzorcích koronaviru a zakázala o něm psát. V dokumentu stojí, že čínská strana rozmlouvala ostatním zemím omezení dopravy do Číny, zatímco v té samé době uzavírala jedenáctimilionový Wu-chan do karantény.

Objevují se teorie, že Čína ničila důkazy o viru.
UMĚLE VYTVOŘENÝ VIRUS?

Někteří vědci jsou přesvědčeni, že se nemůže jednat o přírodní virus, jelikož se chová velmi „nestandardně“ a je příliš odlišný od jiných. Podle imunologa Kristiana Andersena výzkumy neprokázaly, že by byl vyroben v laboratoři nebo nějak dál upravován.

Jeho struktura je prý příliš složitá na to, aby ho mohli lidé měnit. Na základě analýz se virus přeměnil do svého stavu přirozenou selekcí ve zvířatech, než se dostal až k lidem. Pravděpodobně se tak stalo přes netopýry.

Důkaz, který by potvrdil přenos z netopýra na člověka, ale stále neexistuje. Koronavirus se množí replikací své RNA, když se ale přenáší, dochází při kopírování k chybám. Nemění se jeho biochemický význam a vznikají stejné proteiny, které jsou pro funkci viru zásadní.

Podle konspirátorů ale ten pravý, smrtící účinek koronaviru selhal, jelikož na nákazu umírá méně lidí, než se očekávalo.

DÍLO MEDIÁLNÍCH MAGNÁTŮ

Někteří konspirátoři jsou přesvědčeni, že za virem stojí vysoce postavené finanční skupiny rodin Rockefellerů nebo Rothschildů, které vlastní agentury šířící oficiální zprávy. Drama s koronavirem mělo vyvolat uměle oddalovanou světovou hospodářskou krizi.

Tyto plány ale měla zmařit samotná Čína, která izolovala centra nákazy a během několika dní postavila ve Wu-chanu obrovskou nemocnici.

Ve Wu-chanu vyrostla velmi rychle nemocnice.
BIOLOGICKÁ ZBRAŇ NA ČÍNU

Teorii o tom, že se jednalo o cílený útok na Čínu, zkoumal i britský týdeník The Economist. Hlavním důvodem měla být vzkvétající čínská ekonomika. Spojené státy ale chtěly ukázat Čínu jako zaostalou zemi, kde se šíří strašlivé nemoci, a tím ji zdiskreditovat.

Navíc už od 90. let se v Číně vyvíjely biologické zbraně, a to právě poblíž města Wu-chan, kde se nachází laboratoř určená k výzkumu smrtícího patogenu. Většina odborníků ale tuto teorii vyvrací. Spojené státy navíc tvrdí, že za dezinformacemi stojí Rusko, které k tomu využívá hlavně sociální média jako Twitter, Facebook nebo Instagram.

KRADLO SE V KANADSKÉ LABORATOŘI?

Na sociálních sítích se také objevilo tvrzení, že virus ukradli Číňané z kanadské laboratoře. Opírali se o zprávu, která zmiňovala porušení bezpečnostních pravidel čínských vědců v mikrobiologické laboratoři ve Winnipegu.

Tyto obavy se objevily už v minulosti. Jedním z konspirátorů je i bývalý zaměstnanec izraelských tajných služeb Dany Shoham. Stejně jako v jiných případech, ani pro tato tvrzení neexistují žádné důkazy.

Podle Danyho Shohama byl virus ukraden z kanadské laboratoře.
JAK ROZŠÍŘIT OČKOVÁNÍ

Některé teorie viní za rozšíření viru velké farmaceutické společnosti, jejichž cílem má být kampaň pro očkovací byznys. To by mohl být nástroj pro kontrolu společnosti, kdy v rámci vakcinace budou do těla vpraveny jedovaté látky či např.

nanočipy, které budou následně sloužit k elektronické identifikaci obyvatel.

V HLAVNÍ ROLI BILL GATES

Kontrola skrze očkování je spojená s miliardářem a zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem. Proč zrovna s ním? On sám totiž v jednom z rozhovoru varoval před příchodem pandemie a věnoval na obrovské částky na vývoj vakcíny.

Podle serveru Livemint věnoval Gates na boj s koronavirem 250 milionů dolarů, přičemž jeho nadace utratila za poslední 20 let miliardy dolarů na vylepšení zdravotnického systému. Neexistuje ale jediný důkaz o tom, že by vakcína existovala nebo že by chtěl Gates sledovat pohyb lidí.

On sám to ostře popřel.

Bill Gates se pandemie velmi obával.
JAK SOUVISÍ S NEMOCÍ 5G SÍŤ?

Ve Velké Británii vznikla poměrně silná konspirace, která se zabývá souvislostí mezi koronavirem a mobilní technologií 5G. Došlo kvůli tomu dokonce k nepokojům po celé Británii, kdy vandalové ničili vysílače.

Podle některých totiž tato síť oslabuje imunitní systém a virus nějakým způsobem využívá vln 5G sítě, aby vnikal do těl obětí. Spekulace vznikla na základě toho, že Čína spustila 5G síť loni v listopadu, tedy souběžně se vznikem nákazy.

NEJEN PRO POČÍTAČE

Tato síť 5. generace ale nebude sloužit pouze pro připojení počítačů a mobilů. Využívat se bude i v dopravě, virtuální realitě, sportu nebo v oblasti zdravotnictví. Jak ale někteří tvrdí, síť může být pro zdraví nebezpečná a koronavirus měl zakrýt onemocnění s ní související.

Na této teorii staví i lékař Thomas Cowan, který tvrdí, že africké země nebyly pandemií tak ovlivněny, jelikož tam není rozšířená 5G síť.

5G síť je podle některých velmi nebezpečná.
PŘEDTUCHA SPISOVATELE

Během pandemie se hodně mluvilo o knize Oči temnoty, kterou napsal americký spisovatel thrillerů Dean Koontz. V knize z roku 1981 se píše o epidemii ve Wu-chanu, z níž se koronavirus rozletěl do světa.

V románu ji nazval látkou Wuhan 400. Na rozdíl od koronaviru ale ve fiktivní knize virus zasahoval mozkovou tkáň a zabíjel se 100% účinností. I když se realita od fikce v některých bodech liší, podobnost situace je až zarážející a děsivá.

Foto: Shutterstock.com, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Proč tak šetří na své manželce?
nasehvezdy.cz

Proč tak šetří na své...

Nedávno se nechal slyšet, že vyrostl relativně v...
Tajemství izolepy: Proč funguje jako rentgen?
epochaplus.cz

Tajemství izolepy: Proč...

Pokud vám zrovna nedošla, určitě ji máte...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Těšínsko plné kontrastů
epochanacestach.cz

Těšínsko plné kontrastů

A už jste slyšeli o...
Zámek Hradec nad Moravicí: České Slezsko
epochanacestach.cz

Zámek Hradec nad Moravicí:...

Pokud jste milovníky...
Ďábelská věznice v Gloucesteru. Řádí tam duch slavného vraha?
epochalnisvet.cz

Ďábelská věznice v Gloucesteru....

V anglickém Gloucesteru se nachází věznice, kterou mnozí...
V-3: Superdělo s hlavní dlouhou 130 metrů!
epochaplus.cz

V-3: Superdělo s hlavní...

Země se zachvěje a vzápětí vyplivne kovový...
Moderní současnost v historickém rámu
rezidenceonline.cz

Moderní současnost v...

Citlivá práce s letitými detaily a původním vybavením se...
Pohřeb britské panovnice Viktorie: Rakev s královnou málem převrátili splašení koně
epochalnisvet.cz

Pohřeb britské panovnice Viktorie:...

Smuteční procesí se zastaví, aby mohly být...
Ovládněte terén s novým Polarisem
iluxus.cz

Ovládněte terén s novým...

Skvělá obratnost v terénu a nekonečný...
LAMAX Sounder2: Bomba hudebního světa
21stoleti.cz

LAMAX Sounder2: Bomba...

Píšete nám různé dopisy. Mezi ně patří i...
Co potřebují suché vlasy
nasehvezdy.cz

Co potřebují suché vlasy

Jsou vaše vlasy suché, polámané, třepí se...