Patří mezi nejvyhledávanější věštce 20. století a navštěvují ho také mnohé slavné osobnosti. Irský okultista Cheiro v tom zkrátka umí chodit. Skutečně předpověděl osudy spisovatele Marka Twaina i špionky Maty Hari? A věděl předem o zkáze Titaniku?
Cheiro se proslavil především čtením budoucnosti lidí z tvaru jejich dlaní. Tomuto starobylému umění se odborně říká chiromancie (z řeckého cheir = ruka, od toho jeho jméno Cheiro–pozn. red.). Skutečně funguje?
Slavný věštec se prý setká také s ruským mystikem Rasputinem (1869–1916), který má ve své době obrovský vliv na vládnoucí rod Romanovců. Údajně tomuto mystikovi předpoví, že „zemře v Něvě a následně skončí panování celého rodu“.
Rasputin si z jeho předpovědi nic nedělá. To však ještě netuší, jaké intriky se kolem něj odehrávají.
Kvůli jeho alkoholismu, vlivu a sexuálním výstřednostem si na něj totiž došlápnou církevní a šlechtičtí spiklenci pod vedením knížete Felixe Felixoviče Jusupova (1887–1967). Ti ho v roce 1916 zastřelí a následně vhodí do ledové Něvy.
Hned o několik měsíců později získají v Rusku moc komunisté, kteří nechají povraždit všechny členy Romanovců.
Zkušení věštci tvrdí, že naše ruka připomíná pomyslnou knihu, na které je údajně zaznamenána celá naše životní cesta. Jednotlivé dráhy a čáry prý přesně popisují, jakým směrem se náš život bude ubírat.
Britský spisovatel Oscar Wilde (1854–1900) se od Cheira dozví, že v budoucnu riskuje „obrovskou ostudu“.
Pět let před smrtí autora slavného románu Obraz Doriana Graye na něj nečekaně praskne, že udržuje tajný milostný poměr s lordem Alfredem Douglasem (1870–1945). A to přesto, že je ženatý a má děti. Takových vhledů je mnohem víc…

Jak to funguje?
„Protože rýhy v kůži se tvoří do dvacátého týdne vývoje zárodku, to znamená ve stejné době jako mozek, nervový systém a smyslové orgány, není vůbec nelogické předpokládat, že mnoho vnitřních záležitostí se projeví i navenek v kůži,“ říká jihoafrický vědec Lyall Watson (1939–2008). Skeptici ale namítají, že věštění z ruky je zcela nevědecké a nedá se mu věřit.
Podle nich věštci vynášejí pouze obecné pravdy, které vystihují prakticky každého člověka (Např.: „Snažíte se najít štěstí a lásku a to se vám také povede.“). Do jaké míry tedy můžeme věštcům věřit?
