Skip to content

Kdo spáchal tři vraždy v lesech u jezera Tule v roce 1985? Mohl to být Bigfoot?

Jezero Tule v americkém Washingtonu je malé jezero obklopené zalesněnou oblastí, která je častým cílem turistů ze širokého okolí. V roce 1985 zde ale za dodnes nevyjasněných okolností zemřelo hned několik lidí.

První tělo bylo objeveno na podzim, kdy skupina turistů narazila na jedné z málo využívaných turistických tras mrtvolu Stevena Harkinse. Ukázalo se, že Steven se do oblasti také vydal na výlet, a byl už několik dní nezvěstný.

Maminka se ukrývá ve stromech

O pár měsíců později, dvanáctého prosince, našli policisté na okraji lesa dvouletou dívku jménem Crystal. Ta do lesa vyrazila na výlet se svou matkou a jejím partnerem. Když se jí policisté na rodiče zeptali, dokázala jim Crystal říct jen to, že se „maminka ukrývá ve stromech.“ Trvalo další dva měsíce, než se vyšetřovatelům podařilo matčino tělo objevit hluboko v lesích. Stejně jako Steven Harkins zemřela i dívčina matka na následky několika úderů tupým předmětem.

Podezření okamžitě padlo na jejího partnera, muže jménem Mike Riemer, který byl také nezvěstný. Trvalo dalších dvacet let, než byly v lese okolo jezera Tule nalezeny jeho ostatky. Ležely daleko od místa, kde bylo nalezeno tělo jeho partnerky. Podle poškození lebky zemřel i Riemer stejným způsobem, jako předchozí oběti. Kdo ale tedy byl skutečným pachatelem? Zatímco většina lidí se domnívala, že v lese řádil nějaký sériový vrah, jiní z vražd vinili tajemného tvora, který ze všeho nejvíce připomínal Bigfoota a v oblasti prý přežíval. Kdo však skutečně zapříčinil smrt několika lidí? To je dodnes záhadou.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články