Skip to content

Kolem Země prý obíhají trosky vesmírné lodi

Přední stránky novin zaplňuje v roce 1979 prohlášení ruských astrofyziků, kteří přišli s tvrzením, že na zemském orbitě obíhají trosky mimozemské vesmírné lodě. A jsou údajně starší než první pozemské rakety.

Sputník 1, první umělá družice ve vesmíru, foto Wikimedia Commons

Sovětský astrofyzik profesor Sergej Boshich prohlásil, že vědci poprvé spatřili trosky plovoucí asi 1996 km nad Zemí v roce 1960. Identifikovali celkem 10 kusů, z nichž dva jsou 38 metrů dlouhé. Vědci data zadali do počítače a pomocí jeho programů se pokusili vypočítat stáří vesmírného odpadu.

„Zjistili jsme, že všechny vznikly na stejném místě ve stejný den – 18. prosince 1955. Je zřejmé, že tam byl silný výbuch,“ tvrdí astrofyzik. To ale vylučuje, že by šlo o vesmírný odpad pozemského původu!

První rakety totiž byly do kosmu vypuštěny až v roce 1957, kdy byla na oběžnou dráhu Země vypuštěna sovětská družice Sputnik 1.

Alexandr Kazancev, foto aif.ru
PŮVOD NEZNÁMÝ

Známý ruský ufolog Alexandr Kazancev (1906–2002) dodává, že dva velké kusy trosek daly vědcům představu o tvaru a velikosti plavidla. „Věříme, že to bylo nejméně 60 metrů dlouhé a 30 metrů široké. Mělo malé kopule s teleskopy a antény.

” Vědci zároveň vylučují, že by mohlo jít o úlomky meteorů nebo kosmické smetí mladšího data. Odkud tedy pochází?

Foto: aif.ru, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články