5. dubna 1994: Za nevyjasněných okolností umírá frontman Nirvany Kurt Cobain (1967–1994).
Domů     Komunikace s anděly: Můžeme si domluvit pomoc přímo z nebes?
Komunikace s anděly: Můžeme si domluvit pomoc přímo z nebes?
od 9.10.2024
3.2tis
Údajně člověka doprovázejí životem a v případě potřeby mu pomáhají. Foto: Pixabay
327
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Příběhy o nadpozemsky krásných andělech, kteří nám údajně mohou pomáhat v nesnázích, jsou známy z celého světa. Křesťané, muslimové nebo Židé o jejich existenci většinou nepochybují. 

Údajně člověka doprovázejí životem a v případě potřeby mu pomáhají. Foto: Pixabay Anděla si je nutné před sebou představit v takové podobě, ve které ho chceme nebo potřebujeme vidět. Foto: Pixabay Z andělů máme mít vždy pozitivní a povznášející pocity. Pokud by tomu tak nebylo, je prý možné, že se zjevila nějaká jiná bytost a meditaci je nutné okamžitě ukončit! Foto: Pixabay

Setkat se s nimi ale můžeme také v různých pohanských náboženstvích. Většina lidí si je představuje jako zářící okřídlené bytosti. Skutečně ale existují? A je možné s nimi nějakým způsobem navázat kontakt?

Andělé jsou v mnoha kulturách považováni za prostředníky mezi Bohem a lidmi. Údajně člověka doprovázejí životem a v případě potřeby mu pomáhají. Prý netouží po ničem jiném, než abychom byli šťastní.

Mohou nám ukazovat správnou cestu a ochraňovat nás před nebezpečím. V každodenním životě se jejich vliv může projevit například během hledání místa k parkování nebo cestou do obchodu.

Jak je možné, že někteří lidé takřka nikdy nenarazí na frontu nebo nemají problém najít volné místo na parkovišti? Je prý dost dobře možné, že je to tím, že komunikují s anděly! Tyto magické bytosti nám toho ale prý mohou nabídnout ještě mnohem víc.

Výjimkou údajně není ani uzdravení z nemoci nebo záchrana před hrozícím nebezpečím. Je to všechno pravda?

Anděla si je nutné před sebou představit v takové podobě, ve které ho chceme nebo potřebujeme vidět. Foto: Pixabay
Anděla si je nutné před sebou představit v takové podobě, ve které ho chceme nebo potřebujeme vidět. Foto: Pixabay

Důležitá je víra a přesvědčení

Kontaktovat se s anděly prý není žádná věda. „Na první seznámení bych doporučila si prostě sednout nebo lehnout, zavřít oči a zavolat na něj.

Pak ho požádat, ať vám dá nějak najevo, že tu s vámi je,“ vysvětluje česká esoterička a expertka na komunikaci s anděly Kateřina Pokorná (*1967). Anděla si je následně nutné před sebou představit v takové podobě, ve které ho chceme nebo potřebujeme vidět.

Důležité je nepřestat věřit, že se před námi skutečně objeví. Posléze se má dostavit dojem nádherného hřejivého pocitu bezpečí nebo zvláštního šimrání někde na těle. Také prý můžeme pod zavřenými víčky spatřit krásné barvy nebo světlo.

Pokud anděla uvidíme, je nutné s ním okamžitě začít komunikovat. „Nemusíte se ničeho bát. Anděl vám nikdy nemůže ublížit. Můžete jej žádat o cokoli. On ale ze své úrovně ví, co je pro nás správné a co je naše cesta.

Proto se nevztekejte, pokud vám v některé oblasti nevyhoví,“ říká Kateřina Pokorná. Z andělů máme mít vždy pozitivní a povznášející pocity. Pokud by tomu tak nebylo, je prý možné, že se zjevila nějaká jiná bytost a meditaci je nutné okamžitě ukončit!

Znovu to máme zkusit až po nějaké době a v lepší náladě. Je opravdu možné s anděly navázat spojení?

Z andělů máme mít vždy pozitivní a povznášející pocity. Pokud by tomu tak nebylo, je prý možné, že se zjevila nějaká jiná bytost a meditaci je nutné okamžitě ukončit! Foto: Pixabay
Z andělů máme mít vždy pozitivní a povznášející pocity. Pokud by tomu tak nebylo, je prý možné, že se zjevila nějaká jiná bytost a meditaci je nutné okamžitě ukončit! Foto: Pixabay

Podaří se první kontakt?

Posadíme se do pohodlné sedačky a ještě jednou si v duchu připomínáme, jak postupovat. Pak začneme zhluboka dýchat a pomalu zavřeme oči. Následně v duchu na anděly usilovně voláme a zároveň si je představujeme. Výsledek je pozitivní.

Naše mysl se zklidní a všechny negativní pocity pomalu mizí. Stále víc na anděly myslíme. V naší mysli se zanedlouho jeden z nich objeví. Jde jen o naši představu? Zdá se nám, jako bychom byli prostoupeni světlem a snažíme se s bytostí komunikovat.

Anděl nám ale neodpovídá. Proč tomu tak je? Po chvíli se pomalu začínáme vracet do reality a nakonec otevřeme oči. Mystický zážitek na nás silně zapůsobil. Proč s námi ale anděl nemluvil? „Může to mít mnoho důvodů.

Buď se ho ptáme na něco, co nemáme v tuto chvíli  vědět, nebo do čeho nám nic není, nebo to zkrátka vědět nemáme,“ vysvětluje Kateřina Pokorná. Podle ní andělé obvykle hovoří myšlenkami, nikoli reálnými hlasy.

„Později je možné slyšet je také přímo, ale nemusí to tak probíhat vždy a u každého,“ dodává Pokorná. Podaří se komunikace s nimi právě vám?  

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 2.4.2026 2.9tis
Kdesi za hradbou himálajských štítů, mimo mapy i rozum, má ležet říše, o níž se šeptá po staletí. Shambhala, tajemné království moudrosti, které se neotevírá silou, ale poznáním. Je skutečné, nebo jen odraz lidské touhy po dokonalém světě? Legenda o Shambhale patří k nejpodivuhodnějším příběhům tibetské mystiky. Vypráví o skrytém království, obklopeném neproniknutelnými horami, kde vládnou osví
od 21.3.2026 3.4tis
Chorvatský učitel hudby Frano Selak klečí na kolenou a pláče štěstím: „Opravdu já? Opravdu jsem vyhrál já? To přece není možné! Tomu nemůžu věřit!“ křičí na všechny strany.  Kolem něj se shromažďují lidé, někteří tleskají, jiní nevěřícně kroutí hlavou a snaží se pochopit, jak je možné, že právě on – muž, který tolikrát unikl smrti jen o vlásek – má nyní t
od 19.3.2026 3.2tis
Jedenáctého února 1858 jde černovlasá dívka Bernadette Soubirous (1844–1879) z jihofrancouzské  vesničky Lurdy na klestí k Massabiellské jeskyni ležící u řeky Gavy. V růžovém keři před jeskyní se jí údajně zjeví paní s růžencem v rukou. Domů se Bernadette vrátí už jako zcela jiná dívka. Vznešená madam se společně s dívkou pomodlí. Zmatená Bernadetta pak u
od 16.3.2026 3.2tis
Lokalit opředených legendami o zázračných uzdraveních, je v České republice celá řada. Do jaké míry ale tato místa opravdu pomáhají? Podle psychotroniků není sporu o tom, že se někde může kumulovat velké množství pozitivní energie. Právě tam je prý nejpravděpodobnější, že skutečně dojde k zlepšení zdravotního stavu! Snad nejznámějším léčivým m
od 13.3.2026 3.2tis
Aztécký indián Juan Diego Cuauhtlatoatzi  se 10. prosince 1531 vydává na putování ze své domovské vesnice Cuauhtitlan v centrálním Mexiku. Sotva však odsud vytáhne paty, uslyší z kopce Tepeyac líbezný zpěv.  Na jeho vrcholku spatří půvabnou dívku indiánského vzezření: „Pojď ke mně blíž. Jsem Maria,“ řekne mu zjevení. [caption id="attachment_165703" ali
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Artemis II: návrat k Měsíci a otázky, které jsme pořád nevyřešili
21stoleti.cz
Artemis II: návrat k Měsíci a otázky, které jsme pořád nevyřešili
Více než půl století po misi Apollo 17 se lidé znovu vydávají k Měsíci. Program Artemis má vrátit člověka na jeho povrch, ale než k tomu dojde, přichází testovací mise Artemis II. Ta sice nepřistane,
Řecký král Alexandr I. umírá. Kousla ho totiž opice!
epochaplus.cz
Řecký král Alexandr I. umírá. Kousla ho totiž opice!
Zní to jako černý humor z dějin. Král neumírá jako hrdina ve válce, za jeho smrt může opice. Jenže příběh Alexandra I. Řeckého není vymyšlený. Je to jeden z nejpodivnějších a zároveň nejlépe doložených momentů moderní historie, kdy drobná nehoda spustí řetězec událostí s fatálními následky. Píše se říjen 1920 a mladý král Alexandr I.
Velikonoční čepičky s oušky
panidomu.cz
Velikonoční čepičky s oušky
Pokud se vám nechce do barvení vajíček, tak je zkuste naparádit čepičkami se zaječími oušky. Háčkované Budete potřebovat: – háček 2,5 mm – bavlněnou přízi Postup Háčkujte v řadách, na začátku každé řady uháčkuje 1 řetízkové oko (ŘO). Začíná se na špičce čepičky. Čepička 1. ř.: 2 ŘO, do prvního oka 6 krátkých sloupků (KS),
Na barvách nešetřete
epochalnisvet.cz
Na barvách nešetřete
Podle odborníků děláme během malování několik chyb. Tou hlavní je, že okraje a rohy se liší od zbytku stěny. Jak tóny sladit?   Sice se traduje, že dnešní moderní barvy kocoury nedělají, ale není to tak úplně pravda. Hodně záleží na tom, jak velkou plochu malujete. Ty větší jsou na šmouhy náchylnější. Při bližším pohledu
Manželství Perkausové je znovu v ohrožení!
nasehvezdy.cz
Manželství Perkausové je znovu v ohrožení!
Eva Perkausová (32) se nikdy netajila tím, že umí doma pořádně prásknout do stolu a zjednat si pořádek. Jenže i její muž Ivan Hecko (44) je horká hlava a dohadů už je patrně příliš. Vztah jako na h
Kalkulačka jako umělecký objekt: Casio S100X-JC1-U spojuje technologii s tradicí
iluxus.cz
Kalkulačka jako umělecký objekt: Casio S100X-JC1-U spojuje technologii s tradicí
Na první pohled jde o obyčejnou kalkulačku. Model Casio S100X-JC1-U však tento stereotyp zcela bourá a posouvá jej do sféry luxusních objektů. Vznikl jako vrchol řady S100X a představuje spojení preci
Jednoduchý koktejl s ovocem
tisicereceptu.cz
Jednoduchý koktejl s ovocem
Skvělý a jednoduchý recept, který můžete vařit třeba s dětmi. Suroviny 250 g jahod 4 lžíce bílého jogurtu 100 ml mléka 1 vanilkový cukr Postup Všechny suroviny rozmixujeme a nalijeme do
Prskavkami Jakub I. oslavil svoje přežití
historyplus.cz
Prskavkami Jakub I. oslavil svoje přežití
Pokouší se zkrotit oheň. Kallinikos z Heliopole pracuje na strašlivé zbrani, která má ničit nepřátelské lodě, a to i pod vodou! Jenže jeho experimenty se trochu zvrtnou. Místo speciální tekuté „bomby“ řecký architekt vynalezne prskající směs, ze které dnes mají radost děti i jejich rodiče.   S „výbušnou hlínou“ – směsí síry, ledku a dřevěného
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Hrála jsem zlé sousedce na nervy parádní serenádu
skutecnepribehy.cz
Hrála jsem zlé sousedce na nervy parádní serenádu
Všem v paneláku dělala ze života peklo. Byla bezohledná a sobecká. Tak jsem vzala do ruky po letech housle. Jen jsme se nastěhovali do panelového domu na sídlišti, už vynadala manželovi, že zaparkoval před vchodem. Chtěl si jen z auta vystrčit krabici s nářadím. Ječela na něho jako siréna, že před vchodem je zakázáno parkovat. Jednou si počkala na
Jste jako popelnice? Srovnejte roztažený žaludek do latě!
nejsemsama.cz
Jste jako popelnice? Srovnejte roztažený žaludek do latě!
Trápí vás hlad, který nemůžete utišit? Nejdřív si dáte večeři, pak něco sladkého, a když dojdou cukrovinky, přijdou na řadu brambůrky? Zbavte se přejídání! Co způsobuje, že máte stále hlad? Je to způsobeno tím, že většina nezdravých pochutin způsobí rychlý nárůst krevního cukru a to vede k neustálému pocitu hladu. Nejhorší jsou sladkosti, tučná jídla a alkohol. Tělo funguje
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
epochanacestach.cz
Titanic v Praze: Výstava, která vás vtáhne do skutečných osudů slavné lodi
Až do 22. května 2026 se v pražském PVA EXPO PRAHA v Letňanech koná výstava Titanic – The Artifact Exhibition, která představuje stovky originálních artefaktů vyzvednutých z vraku legendární lodi. Díky autentickým exponátům a silným lidským příběhům zažijete historii Titaniku, legendárního parníku, který se v roce 1912 (15. 4. ve 2:20) potopil ke dnu Atlantiku.
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz