3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Konspirační teorie Fukušima: Je havárie důsledkem mocenských bojů?
Konspirační teorie Fukušima: Je havárie důsledkem mocenských bojů?
od 13.11.2022
2.1tis
Elektrárna po zemětřesení a tsunami, foto Digital Globe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
233
SDÍLENÍ
2.1tis
ZOBRAZENÍ

AUTOR: EVA SOUKUPOVÁ

V roce 2011 zasáhlo pobřeží Japonska zemětřesení následované ničivými vlnami. Došlo také k poškození elektrárny Fukušima, což záhy vyústilo v rozsáhlou jadernou havárii. Podle konspiračních teoretiků však havárii nezpůsobilo zemětřesení. Byla prý způsobena záměrně.

Elektrárna po zemětřesení a tsunami, foto Digital Globe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 V historii jde teprve o druhý případ jaderné události označený nejvyšším stupněm, foto IAEA Imagebank / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Podezření konspiračních teoretiků padlo i na ilumináty, foto Pixabay

Rekordní, téměř 40metrové vlny dorazí k japonskému pobřeží po mimořádně silném zemětřesení v pátek 11. března 2011. Následky jsou katastrofické, tsunami srovnají se zemí rozsáhlé pobřežní oblasti a připraví o život 30 tisíc obyvatel.

reklama

Jako by toho nebylo málo, problémy hlásí také jaderná elektrárna Fukušima na východním pobřeží ostrova Honšú. Přírodní katastrofa paradoxně připravila Fukušimu o veškeré zdroje elektrické energie, přístroje nefungují a elektrárna se zcela vymyká kontrole. Následně dochází k úniku radioaktivního materiálu a několika explozím.

V historii jde teprve o druhý případ označený na mezinárodní stupnici jaderných událostí nejvyšším stupněm sedm.

Tím prvním je havárie Černobylu, která je mírou úniku radioaktivních látek a následným zamořením srovnatelná s tím, co se právě děje kolem Fukušimy.

Howard Francis, Američan vyučující na japonské škole dokonce prohlašuje, že japonská havárie je 33krát horší než ta v Pripjati. A tvrdí také, že ji nezpůsobilo zemětřesení, ale byla vyvolána záměrně!

V historii jde teprve o druhý případ jaderné události označený nejvyšším stupněm, foto IAEA Imagebank / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
V historii jde teprve o druhý případ jaderné události označený nejvyšším stupněm, foto IAEA Imagebank / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Přivést Japonsko na mizinu

„Já vidím Fukušimu jako pomalého zabijáka Japonska, který pracuje na dvou hlavních frontách. Za prvé má radiace zmrzačit populaci,“ vysvětluje Francis.

reklama

„Za druhé náklady na opravu budou dosahovat 10 bilionů dolarů (asi 241 bilionů korun – pozn. red.), to je cena, která by mohla přivést Japonsko k bankrotu hned několikrát.“ Proč by ale někdo chtěl technologickou mocnost zruinovat?

K tomu má tento konspirační teoretik také své vysvětlení, a tím jsou ilumináti.

Japonci jsou patrioti, a ač se to na první pohled nezdá, jde o poměrně uzavřenou zemi, která se světu příliš neotevírá a odmítá se rovněž podvolit tlakům jakési tajné globální vlády. Ničivé zemětřesení a tsunami jsou prý uměle vyvolány právě tímto spolkem.

Podporu svých slov Francis vidí v setkání japonského císaře Akihita (*1933) s americkým ropným magnátem Davidem Rockfellerem (*1915) záhy po katastrofě. Právě Rockfeller je přitom s ilumináty často spojován.

Podezření konspiračních teoretiků padlo i na ilumináty, foto Pixabay
Podezření konspiračních teoretiků padlo i na ilumináty, foto Pixabay

Jde o průmyslový boj?

Umírněnější verzi příběhu vypráví novinář Jim Stone, podle kterého kdosi využil neštěstí, aby na Fukušimu zaútočil. Když srovnává fotografie exploze reaktoru č. 3 a fotografie testu nukleárních zbraní, všimne si zarážející podoby.

reklama

Zároveň upozorňuje, že oblasti kolem Fukušimy jsou výrazně méně postiženy rozbouřeným mořem, což budí dojem, že šlo o přesně mířený zásah. Jeho účelem mohlo být nejen oslabení moci Japonska, ale také oslabení jaderné energie, která je nebezpečně na vzestupu.

Japonci plánují rozšíření Fukušimy tak, aby do roku 2030 tvořila jaderná energie 50 procent z celkového množství vyrobené elektrické energie, což by zemi pomohlo zbavit se závislosti na fosilních palivech. Po havárii se však stane přesný opak.

Nyní je jaderná energie pouze na 10 procent, zatímco podíl energie z fosilních paliv se vyšplhal na 85 procent. To pro změnu vrhá stín podezření na energetická lobby. Mohla být Fukušima cílem útoku někoho, kdo si nepřál úspěch jaderné energie?

Foto: Pixabay a CC
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.2tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap