reklama
26. června 2016: V penzionu v obci Nedamov se poprvé projevuje zdejší poltergeist.
Domů     Reportáže
Kontroverzní dokument Zeitgeist: Pohled na milníky dějin očima konspirátorů (díl 3.)
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 16.2.2021
4.9tis
Tají Amerika obrovské nesrovnalosti ve svém finančním systému? Foto: amazon.com
527
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Americký snímek Zeitgeist: The Movie vyvolává v době svého vzniku bouřlivé emoce. Od roku 2007 neustávají dohady o jeho obsahu, sdělení a šokujících faktech, kteréžto uvedená do praxe by změnila život milionům lidí.

Bohužel prakticky jen v negativním smyslu! Nechte se pozvat do světa, kde se bílé mění v černé a mírumilovný beránek v krvelačného vlka.

Tají Amerika obrovské nesrovnalosti ve svém finančním systému? Foto: amazon.com Sídlo amerického Federálního rezervního systému (FED). Foto: Wikimedia Commons Jiří X. Doležal označuje Zeitgeist za blábol. Foto: mediaguru.cz
Sídlo amerického Federálního rezervního systému (FED). Foto: Wikimedia Commons

V poslední části dokumentu, nazvané Nestarejte se o ty za oponou, tvůrce upozorňuje na to, v jakém marastu jsou údajně nuceni žít občané Spojených států amerických od počátku 20. století. Důvodem má být tzv.

vydávání dolarů s dluhem. Každý vytištěný dolar je prý totiž skrze komerční Federální rezervní systém (FED) zatížen dluhem pět centů. To v praxi znamená, že je americkému státu pouze půjčen. Od koho? O nestandardní praxi hovoří i sami vládní úředníci, kteří také poukazují na neústavnost amerického zákona o dani z příjmu.

Bývalý americký agent úřadu IRS (Vnitřní daňová agentura USA) John Turner a jeho kolegyně Sherry Jackson na kameru ochotně vypovídají o bezprecedentní mezeře v americké justici, která umožňuje nasytit privátní FED na úkor veřejných financí!

Jiří X. Doležal označuje Zeitgeist za blábol. Foto: mediaguru.cz

NEHLEDEJTE V TOM NIC RACIONÁLNÍHO

Nelegální praktiky za pomoci FEDu mohou údajně podle tvůrců filmu v konečném důsledku vyústit v policejní stát s totální kontrolou včetně hlídané redukce populace nebo implantování hlídacího čipu do těl občanů.

Závěr dokumentu však tímto extrémním pojetím zavdává ke spekulacím o důvěryhodnosti celého snímku. Kritika proto na sebe nenechá dlouho čekat. „Nebojím se říct, že je to blábol. Rovněž falická fixace. Autoři toho dokumentu mají prostě problém s autoritou, pravděpodobně se svým otcem.

Amerika je veliká, tak na ni útočí. Nehledejme v tom nic racionálního,“ říká exkluzivně pro ENIGMU český novinář PhDr. Jiří X. Doležal (*1965), který se dokumentu Zeitgeist: The Movie také dříve věnoval.

Vystihl tím snad pravou podstatu kontroverzního dokumentu? Tvůrci rozporuplného střihového dokumentu předkládají pouze subjektivní pohled na významné události v dějinách lidstva. Ukazují je v samé nahotě, o své vlastní identitě však neprozradí nic.

U filmu je dodnes znám jediný oficiální autor, mladý americký filmař Peter Joseph (*1978). Je však jasné, že jediný člověk být tvůrcem nemůže. Kdo jsou další tvůrci, nebo snad zadavatelé tohoto filmu?

A do jaké míry jsou vlastně filmová obvinění relevantní a nakolik se snaží pouze provokovat?

Zdeněk Pospíšil

Foto: amazon.com, Wikimedia Commons, mediaguru.cz
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]