26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Reportáže
Kontroverzní dokument Zeitgeist: Pohled na milníky dějin očima konspirátorů (díl 3.)
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 16.2.2021
4.9tis
Tají Amerika obrovské nesrovnalosti ve svém finančním systému? Foto: amazon.com
527
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Americký snímek Zeitgeist: The Movie vyvolává v době svého vzniku bouřlivé emoce. Od roku 2007 neustávají dohady o jeho obsahu, sdělení a šokujících faktech, kteréžto uvedená do praxe by změnila život milionům lidí.

Bohužel prakticky jen v negativním smyslu! Nechte se pozvat do světa, kde se bílé mění v černé a mírumilovný beránek v krvelačného vlka.

Tají Amerika obrovské nesrovnalosti ve svém finančním systému? Foto: amazon.com Sídlo amerického Federálního rezervního systému (FED). Foto: Wikimedia Commons Jiří X. Doležal označuje Zeitgeist za blábol. Foto: mediaguru.cz
Sídlo amerického Federálního rezervního systému (FED). Foto: Wikimedia Commons

V poslední části dokumentu, nazvané Nestarejte se o ty za oponou, tvůrce upozorňuje na to, v jakém marastu jsou údajně nuceni žít občané Spojených států amerických od počátku 20. století. Důvodem má být tzv.

vydávání dolarů s dluhem. Každý vytištěný dolar je prý totiž skrze komerční Federální rezervní systém (FED) zatížen dluhem pět centů. To v praxi znamená, že je americkému státu pouze půjčen. Od koho? O nestandardní praxi hovoří i sami vládní úředníci, kteří také poukazují na neústavnost amerického zákona o dani z příjmu.

Bývalý americký agent úřadu IRS (Vnitřní daňová agentura USA) John Turner a jeho kolegyně Sherry Jackson na kameru ochotně vypovídají o bezprecedentní mezeře v americké justici, která umožňuje nasytit privátní FED na úkor veřejných financí!

Jiří X. Doležal označuje Zeitgeist za blábol. Foto: mediaguru.cz

NEHLEDEJTE V TOM NIC RACIONÁLNÍHO

Nelegální praktiky za pomoci FEDu mohou údajně podle tvůrců filmu v konečném důsledku vyústit v policejní stát s totální kontrolou včetně hlídané redukce populace nebo implantování hlídacího čipu do těl občanů.

Závěr dokumentu však tímto extrémním pojetím zavdává ke spekulacím o důvěryhodnosti celého snímku. Kritika proto na sebe nenechá dlouho čekat. „Nebojím se říct, že je to blábol. Rovněž falická fixace. Autoři toho dokumentu mají prostě problém s autoritou, pravděpodobně se svým otcem.

Amerika je veliká, tak na ni útočí. Nehledejme v tom nic racionálního,“ říká exkluzivně pro ENIGMU český novinář PhDr. Jiří X. Doležal (*1965), který se dokumentu Zeitgeist: The Movie také dříve věnoval.

Vystihl tím snad pravou podstatu kontroverzního dokumentu? Tvůrci rozporuplného střihového dokumentu předkládají pouze subjektivní pohled na významné události v dějinách lidstva. Ukazují je v samé nahotě, o své vlastní identitě však neprozradí nic.

U filmu je dodnes znám jediný oficiální autor, mladý americký filmař Peter Joseph (*1978). Je však jasné, že jediný člověk být tvůrcem nemůže. Kdo jsou další tvůrci, nebo snad zadavatelé tohoto filmu?

A do jaké míry jsou vlastně filmová obvinění relevantní a nakolik se snaží pouze provokovat?

Zdeněk Pospíšil

Foto: amazon.com, Wikimedia Commons, mediaguru.cz
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 22.1.2022 3.3tis
Asi nejznámějším neobjeveným pokladem, který je údajně ukryt na našem území, je takzvaný štěchovický poklad. Pátrá se po něm už od 50. let minulého století a dosud jej ještě nikdo nenašel.     Poklad mají tvořit bedny plné nacistických cenností a údajně by se měl nacházet někde v oblasti Hradišťska u středočeských Štěchovic. Hlavní část […]
od Eva Soukupová 18.10.2021 7.9tis
Na světě existuje jen malé množství náboženských relikvií spojených s islámem či jeho zakladatelem. Jednou z nich je plášť, který měl údajně prorok Mohamed na sobě, když se jedné noci setkal s anděli a Bohem. Pravost pláště je však důvodně zpochybňována.     V muslimském světě existuje pouze malá hrstka náboženských artefaktů. Jde o přísně […]
od Matěj Soukup 17.10.2021 5.2tis
Ačkoliv nejznámějším místem, kde se ztrácejí lidé, letadla i lodě, je bezesporu bermudský trojúhelník, nejsevernější výspa americké pevniny, Aljaška, má také své tajuplné místo. V oblasti mezi městy Barrow, Anchorage a Juneau, která pokrývá celý Aljašský poloostrov, nápadně často mizí turisté i místní. Oblast začala přitahovat pozornost veřejnosti v říjnu 1972, kdy malé soukromé letadlo […]
od Mirek Brát 14.10.2021 5.6tis
Začátek konce napoleonské éry se začal odpočítávat u Moskvy v roce 1812. Na počátku ruského tažení čítala francouzská armáda téměř 700 000 mužů. Domů se jich vrátí pouhá desetina. A někteří z nich brzy zemřou za záhadných okolností!   Je září roku 1812. Před branami Moskvy usilovně přemýšlí „malý velký muž“, který dovedl obrovskou mnohonárodnostní armádu až sem, […]
od Matěj Soukup 11.10.2021 4.8tis
Jedna z nejvíce seismologicky aktivních oblastí na naší planetě se nachází u pobřeží Japonska. Téměř každoročně jsou Japonci svědky několika desítek silnějších zemětřesení. To vůbec nejničivější v posledním desetiletí zlikvidovalo spolu s následnou vlnou tsunami jadernou elektrárnu Fukušima. Hrozící ekologickou katastrofu se jen tak tak podařilo odvrátit. Ačkoliv dnes víme, že zemětřesení způsobují posuny a […]