Vyzkoušejte magickou sílu míst s léčivou energií, nebo získejte zajímavý cíl pro výlet.
Boží kameny
Nejsilnější „nabíjecí generátor“ v Čechách najdete u Strakonic. Jde o shluk mohutných balvanů na malém návrší nad Tažovickou Lhotou. Jeden z balvanů má tvar lodi a vyzařuje pozitivní energii. Pomáhá při chronických onemocněních.
Svatý Kopeček
Významné poutní místo s Bazilikou Navštívení Panny Marie leží u Olomouce. Na kopci je kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. A právě u zvonice je velmi silný zdroj zemské energie. Stačí sem vyjít a nechat ji na sebe působit.
Hora Říp
Hora byla vždy dominantou širokého okolí a díky geologickým podmínkám přes ni proudí silné záření. Zkuste se oběma rukama dotknout stěny rotundy, možná ucítíte jemné vibrace.
Svatý Hostýn
Vrch Hostýn s mariánskou svatyní je poutním místem. Leží na úpatí Hostýnských vrchů. Před vznikem baziliky Nanebevzetí Panny Marie (18. stol.) tu bývalo keltské hradiště. Dodnes je silným zdrojem zemské energie, která zahřívá a dodává vitalitu.
Vrchol Klíč
Klíč je čtvrtou nejvyšší horou Lužických hor. Výstup je náročnější, ale vedle krásného výhledu tu na vás čeká i léčivá energie. Už v dávných dobách bylo místo posvátné a konaly se zde rituální obřady.
Jeskyně Pekárna
Známá archeologická lokalita leží nad soutokem Říčky a Ochozského potoka. Jeskyně je proslulá nálezy pravěkých kamenných i kostěných nástrojů a rytin na kostech zvířat. Vyzařuje silnou pozitivní energii, která vás na dlouho nabije.
Andělská hora
Zřícenina středověkého hradu na Andělské hoře u Karlových Varů prý patří mezi 70 míst s největší pozitivní energií na světě. Výlet prospěje vystresovaným lidem trpícím úzkostmi a depresemi. Nebo se jen pěkně zadýcháte a užijete si krásný výhled do krajiny.
Rosa Coeli
V Dolních Kounicích je klášter, který patří k vyhledávaným místům pro meditace a rituály. Roku 1703 vyhořel a dnes jsou ruiny se silnou energií majetkem státu. Lákají navzdory děsivým legendám o vraždách jeptišek, které se tu měly odehrát.
Hauswaldská kaple
Nad Vchynicko-tetovským plavebním kanálem stávala Hauswaldská kaple. Říkalo se jí šumavské Lurdy – nemocní se tu zázračně uzdravovali. Po 2. světové válce se kaple ocitla v hraničním pásmu a 14. září 1957 ji režim nechal zbořit.
Dnes jsou obnoveny její základy a je tu i umělecké dílo Růženec. Voda ze studánky protéká dřevěnými žlaby přes bludné balvany a vlévá se do skleněných dlaní. Pramenitá voda působí kladně na lidský organismus, v okolí je silné energetické pole.
Knižská skála
Knižská skála jižně od Plzně je údajně doslova nabitá pozitivní silou. Tvoří ji dvě skalnatá uskupení. Kromě hlavní skalky plné tajuplných proláklin je to ještě o několik desítek metrů dál stojící mohutný balvan. Za výlet to určitě stojí.