26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Reportáže
Král Elvis je mrtev, ale legenda o tom, že nezemřel, žije dál
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 12.3.2020
6.0tis
Elvis Presley, legenda, která žije dál. Podle některých lidí i doopravdy. Foto: grammy.com
32
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Je kolem třetí hodiny odpoledne a Ginger Alden (*1956), přítelkyně Elvise Presleyho, právě vchází do jeho koupelny, kde ho spatří ležet zkrouceného na podlaze, hlavou k zemi. Jeho obličej je tmavý a oteklý a Ginger ho nemůže probrat.

Záhy přijíždí sanitka a lékaři už jen konstatují smrt. „Král“ je mrtev. Oficiální příčina smrti zní: infarkt. Proč si tedy jeho skalní fanoušci myslí, že Elvis nezemřel a svou smrt jen fingoval?

Elvis Presley, legenda, která žije dál. Podle některých lidí i doopravdy. Foto: grammy.com Záplava smutečních květin po Elvisově smrti. Tvář v rakvi se prý od té Elvisovy liší. Jedna z mnoha fotografií údajně zachycujících živého Elvise po jeho smrti.
Záplava smutečních květin po Elvisově smrti. Foto: liveabout.com

Příznivcům spekulací nesedí hned několik skutečností. Je to už Elvisův (1935–1977) pohřeb – údajně je uspořádán příliš brzy, necelé dva dny po jeho smrti. Jak by mohla rodina za tak krátkou dobu sehnat obrovskou a nákladnou rakev, která vážila celých 400 kilogramů?

A proč s pohřbem tolik pospíchala? Spousta fanoušků se tak prý s idolem ani nestačila naposledy rozloučit. Podle četných konspiračních teorií se mělo jednat o naprosto promyšlený tah – v rakvi prý totiž neležel Elvis, ale vosková figurína!

Podle údajných svědků je v době pohřbu nad rakví podivný chlad, prý proto, aby se figurína neroztekla. Obličej mrtvého Elvise také údajně postrádá typické rysy a má mít jiné obočí i nos. Pokud by ale v rakvi byl opravdu umělý panák, proč by ho rodina nechala vystavovat?

Tvář v rakvi se prý od té Elvisovy liší. Foto: mirror.co.uk

PLÁNOVAL SVŮJ ODCHOD?

Další spekulace na sebe nenechají dlouho čekat. Elvis je údajně po své „smrti“ několikrát spatřen. Poprvé je to už dvě hodiny poté, co měl zemřít. Na letišti si prý objednává lístek do Buenos Aires pod jménem John Burrows – to údajně používal jako pseudonym pro své cesty.

Další podivností je jeho váha na úmrtním listě. Přestože v době smrti vážil kolem 110 kilogramů, v dokumentu se uvádí jen 77 kilogramů! Fanouškům se rovněž nezdá jeho manažer Colonel Tom Parker (1909–1997), který na pohřeb dorazí v hawaiských kraťasech a nevypadá, že by příliš truchlil.

Navíc prý po Elvisově smrti mizí z jeho rodného domu v Gracelandu jeho oblíbené knihy a fotografie jeho bývalé ženy Priscilly (*1945) a dcery Lisy Marie (*1968).

Jedna z mnoha fotografií údajně zachycujících živého Elvise po jeho veřejně ohlášené smrti. Foto: curiosity.com

PODIVNÉ KROKY

A jaký důvod má to, že Elvis před svou smrtí vyhazuje několik svých zaměstnanců a na nadcházející turné po Spojených státech si neobjednává žádné nové kostýmy, přestože viditelně přibral na váze? Jedním z nejznámějších autorů, kteří proklamují možnost Elvisovy fingované smrti, je Američanka Gail Brewer-Giorgio.

Jsou podobné spekulace reálné, nebo je pohání pouhé zbožné přání, aby byl „Král“ naživu? A pokud snad skutečně zemřel, co bylo příčinou? V jeho těle má být totiž nalezeno množství léků, které naznačují, že nešlo o infarkt, ale o předávkování!

Michaela Vondrušková

Foto: mirror.co.uk, curiosity.com, grammy.com, liveabout.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený odejít do exilu. Po neúspěšných […]
od Eva Soukupová 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května (kolem 1:25 hodin) zachytily bezpečnostní […]
od Eva Soukupová 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]