reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Paranormální jevy
Krvavá louka u Towtonu: Místo páchnoucí smrtí
Filip Appl
od Filip Appl 18.11.2020
4.0tis
Krvavá bitva u Towtonu. Foto www.britishbattles.com
640
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Nad Anglií visí už několik desítek let temná mračna občanské války. V jejím popředí jsou dva hrdé šlechtické rody, Lancasterové a Yorkové, které chtějí dosadit svého krále na trůn. Schyluje se k bitvě, která se zapíše do dějin.

Krvavá bitva u Towtonu. Foto www.britishbattles.com Úprk přes brod se stal mnoha vojákům osudným. Foto Wikimedia Commons Krvavá louka dnes. Foto bitaboutbritain.com Neil Cook věří, že na jeho fotce je duch jezdce na koni. Foto mirror.co.uk

Síly jsou zprvu vyrovnané a v březnu 1461 se k sobě na zasněžené pláni mezi vesnicemi Towton a Saxton přibližují dvě třicetitisícová vojska. Z nebe padá mokrý těžký sníh, v uších zní ostrý hvizd větru a pokyny velitelů, když v tom střet započne.

Svištění šípů, nářek umírajících a vyděšený křik těch, kteří se snaží uprchnout. Bitva u Towtonu je neuvěřitelně krvavá a končí vítězstvím Yorků. Nejvíce lancasterských vojáků umírá při ústupu – Jejich životy si bere nejen yorkské jezdectvo, ale i studená voda nedaleké řeky.

Místo kolem jednoho brodu si dokonce vyslouží nový název: Krvavá louka. Traduje se, že právě tam je dodnes slyšet křik prchajících.

Úprk přes brod se stal mnoha vojákům osudným. Foto Wikimedia Commons

VĚČNÁ BITVA

Nechvalně proslulý Towton je dodnes považován za jednu z nejkrvavějších bitev pozdního středověku. Ostatně zahynulo při ní podle odhadů 30 tisíc lidí, což bylo v té době až neuvěřitelné číslo. Na krvavou historii se tak v oblasti nikdy nezapomnělo.

Ve městečku se každoročně konají rekonstrukce bitvy i pietní vzpomínání na ty, kteří tam tehdy zahynuli. Jenže jak se zdá, ani to nepomáhá neklidným duším, aby našli pokoj. Říká se, že kdykoliv na městečko a jeho okolí udeří sněhová bouře, na některých místech lze spatřit přízraky vojáků, jak spolu znovu a znovu bojují v nekonečném střetu.

Zkušenosti s tajemnými paranormálními jevy potvrzují nejen místní, ale i všemožní lovci duchů a paranormální vyšetřovatelé, kteří místo často navštěvují. Předloni ve dnech výročí krvavé události navštívil místo také známý britský lovec duchů Neil Cook, aby sám prozkoumal, zda se tam skutečně odehrává něco podivného. Co se mu podařilo zjistit?

Krvavá louka dnes. Foto bitaboutbritain.com

VOJÁK NA KONI?

Neil zůstává v místech nejkrvavějšího střetu celou noc pouze v doprovodu svých dvou přátel. Když se druhého dne vrací domů, zveřejňuje některé ze svých znepokojujících zkušeností. Během nočního dobrodružství prý opakovaně zažíval velmi znepokojující návaly strachu a pocity cizí přítomnosti.

„Celou noc jsme měli pocit, že nás někdo sleduje. Stále jsme slyšeli bouchání připomínající klapot kopyt dopadajících na zem,“ říká s tím, že největší šok přišel poté, co zkontroloval jednu fotografii, kterou si během noci s přáteli pořídili.

V pozadí je na ní totiž podivný stín připomínající jezdce na koni či dvojici vojáků. „Fotka vznikla poté, co jsme viděli nějaký tvar pohybující se poměrně rychle po poli. Tehdy jsme si řekli, že to vypadá, jako by tam někdo mával vlajkou ve větru,“ dodává Cook.

Setkal se snad s duchem jednoho z vojáků, kteří před staletími zemřeli v té strašlivé krvavé bitvě?

Neil Cook věří, že na jeho fotce je duch jezdce na koni. Foto mirror.co.uk
Foto: www.britishbattles.com, bitaboutbritain.com, Wikimedia Commons, mirror.co.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 765
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 1.6tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.3tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 2.2tis
Hostinec ve skotském Edinburghu je domovem hned několika různých přízraků. Údajně tu straší duchové čarodějnic, které byly mučeny ve sklepení pod budovou, a zjevil se tu také kvílivý přízrak smrti z irského folkloru. Lidé, kteří v tomto navenek malebném podniku pracují a navštěvují ho, hlásí nejrůznější nadpřirozené jevy, od sklenic létající po místnosti až po […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 3.1tis
Hotel Menger v americkém San Antoniu, a zejména jeho bar, zažil v dobách Divokého západu řadu rvaček a přestřelek. Působil tu také bývalý prezident Theodore Roosevelt, který opíjel kovboje a lákal je do armády. To vše tu prý zanechalo nesmazatelný otisk.     Bar byl otevřen v roce 1859 spolu s hotelem Menger. Stejně jako […]