28. září 2015: Sonda MRO potvrzuje, že se na povrchu Marsu nacházejí brázdy, kterými podle odebraných vzorků v minulosti pravděpodobně tekla voda, tudíž tam mohl být kdysi život.
Domů     Krveprolití v Amarillu. Ve městě útočil krvelačný dogman
Krveprolití v Amarillu. Ve městě útočil krvelačný dogman
od 5.1.2023
3.6tis
335
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

V Texasu již dlouhou řadu let dochází k pozorování záhadného tvora, který se podobá napůl člověku a napůl psovi nebo vlkovi.

Jeden z nejděsivějších incidentů se odehrává ve městě Amarillo v roce 1970, kdy při střetu s neznámým monstrem umírají dva policisté a dva služební psi.

Texaský folklor se jen hemží bizarními a nezřídka životu nebezpečnými tvory, kteří vypadají jako napůl člověk a napůl zvíře.

Do popředí se v posledních měsících dostávají zejména legendy o takzvaném psím muži, jakémsi vlkodlačím monstru pozorovaném na různých místech Texasu.

Zmiňován je zejména v souvislosti s tajemnou fotografií podivného tvora, kterého letos v květnu zachytila bezpečnostní kamera snímající plot zoologické zahrady ve městě Amarillo.

Krvavé setkání

Právě v Amarillu se v roce 1970 odehrává neobyčejně dramatický střet tamních obyvatel a policejního sboru se záhadnou bestií. Událost ve své knižní sérii Setkání s humanoidy zachycuje současný americký badatel v oblasti paranormálních jevů Albert S. Rosales.

Podle svědka, o jehož výpověď se Rosales opírá, tu na místní osamělou farmu zaútočilo krvelačné psovité monstrum s lidskými rysy, které jako kdyby ani nebylo z tohoto světa.

Dva ze zasahujících policistů jsou ve snaze o zneškodnění tvora zabiti a dva služební psi doslova staženi z kůže. S čím se to tehdy utkali?

Dodnes nikdo netuší, jaké zvíře na venkovský ranč zaútočilo.
Dodnes nikdo netuší, jaké zvíře na venkovský ranč zaútočilo.

Zlé tušení

Svědek ve svém vyprávění tvrdí, že se v roce 1970 s rodinou nastěhoval na ranč obklopený pustou krajinou s písečnými dunami a jen mizivým množstvím vegetace.

Prvních několik dní se v jejich novém domově neděje nic zvláštního, události však dostanou nečekaný spád poté, co je poblíž domu objeveno vlčí doupě a hned dalšího dne jsou dospělí vlci nalezeni mrtví a jejich mláďata kamsi zmizela.

Mrtvoly vlků vypadají, jako by je roztrhalo něco obrovského, s hrozivými drápy. Následujícího večera má svědkův dědeček hrozivou noční můru a v hlavě mu zní varování, aby se okamžitě vzdálil.

Probudí se celý zpocený, a když vyjde před dům, aby se nadechl čerstvého vzduchu, spatří zavalitou humanoidní postavu s rudě zářícíma očima, která ze tmy pozorovala dům.

Tou dobou je na cestě k ranči prastrýc Ray s rodinou, kterou tam na základě vlastní zlé předtuchy vyslala svědkova prababička. Když vystoupí z vozu nedaleko domu, spatří tutéž kreaturu. Zatímco zbytek rodiny prchá do bezpečí,

Ray na tvora několikrát neúspěšně zblízka vystřelí, než vezme nohy na ramena také. V ten okamžik už je celé osazenstvo ranče vzhůru a vyděšeně sleduje podivného humanoida stojícího opodál. Co je vůbec zač?

Letěli jako hadrové panenky

Všem se nakonec ještě té noci podaří z domu uprchnout v jednom z rodinných vozů. Dalšího rána se rodina na ranč vrací, aby si sbalila věci a mohla odtud raději zmizet. To už je ale dům obklopen policisty a „vojensky vyhlížejícími muži“.

Zdá se, že první patro domu je zcela zdemolované a cokoliv tyto škody způsobilo, je stále uvnitř. Dovnitř se následně vydává policejní jednotka se služebními psy, která hlásí, že i druhé patro je zcela zničené a psi cosi cítí u dveří na půdu.

Policisté dveře otevřou a psy vypustí nahoru. Následuje hluk napovídající, že se s čímsi perou. „Najednou byli psi vyhozeni oknem na půdu jako hadrové panenky. Oba byli zaživa staženi z kůže! Dva policisté uvnitř se šli na půdu podívat, co to sakra je.

Všichni venku slyšeli spoustu výstřelů a pak viděli, jak jeden z policistů letí z okna. Byl mrtvý dřív, než dopadl na zem,“ vypovídá o incidentu Rosales. Podle všeho měl neznámý tvor až téměř nadpřirozenou sílu. Co policistu a jeho psy zabilo?

Ranč srovnán se zemí

Dav přihlížejících, který se mezitím na ranči shromáždil, v okně na půdě konečně tvora spatřuje v jasném denním světle. Vypadá jako velký plešatý muž s modrou kůží, velkýma červenýma očima a ostrými drápy na konci nelidsky vypadajících pařátů.

Vysoce postavený voják vydává rozkaz záhadného protivníka zničit a každý, kdo má v tu chvíli v ruce zbraň, spustí zběsilou palbu. Ranč je zakrátko děravý jako cedník. Dílo zkázy pak dokonají dva granáty vhozené rozbitým oknem na půdu.

Ranč nakonec lehne popelem, ale jediné tělo, které v jeho troskách později najdou, je tělo druhého ze zasahujících policistů. Stopy vedoucí od domu napovídají, že se psímu muži podařilo uniknout. Číhá kdesi v texaských pustinách dodnes?

Domnělá čupakabra v Texasu.
Domnělá čupakabra v Texasu.

Čupakabra v Texasu

Nepolapitelný kryptid Latinské Ameriky, o němž se proslýchá, že hospodářským zvířatům za temných nocí vysává krev, je jedním z nejznámějších záhadných tvorů, na které lze v Texasu narazit.

Zatím poslední pozorování domnělé čupakabry v Texasu je zaznamenáno v červenci letošního roku, kdy se po dobu několika dnů v městečku Grapevine pohybovala neznámá psovitá šelma. Poprvé ji z okna svého domu spatřila tamní rezidentka Kim Cooley.

O něco později tentýž tvor zvědavě pozoroval jejího muže při práci na dvoře. Svědkové vylučují, že by šlo o kojota, kterému se zvíře nepodobá chováním ani vzhledem, a zároveň mají pochybnosti o tom, že by to mohl být pes. Co se tedy kolem jejich domu potuluje?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.8.2023 3.1tis
Celá řada pokladů, zástupy přízraků a tajemné legendy obestírají zříceninu prastarého hradu Tolštejn v severních Čechách. Vydejte se s ENIGMOU na místo, odkud lidé už před staletími s křikem utíkali. Proč se kolem zříceniny vyskytuje tolik přízraků? Jen málokteré místo v České republice se může pochlubit tak dlouhým seznamem záhad. Zřícenina T
od 8.8.2023 2.8tis
Unikátní skalní kapli na severu Čech se přezdívá „české Lurdy“. Díky usilovným modlitbám se prý úsek, kde jsou pocestní původně pronásledováni duchy několika mrtvých nešťastníků, mění v rušné poutní místo. Je prý protknuté pozitivní energií a dokáže naplnit modlitby těch, kteří se sem vypravují. Hory severních Čech jsou doslova prošpikovány různými pov
od 3.8.2023 3.2tis
Lovci z Austrálie tvrdí, že v australské buši žije nepolapitelný yowie. Podle jejich slov se s australskou obdobou yettiho několikrát setkali a někteří ujišťují, že se tito tvorové potulují v celých skupinách! Co se v odlehlé pustině skrývá? Jason Heal vyráží každý víkend na túru v naději, že legendárního tvora znovu objeví. Australsk
od 18.7.2023 2.9tis
Bájní tvorové se dle legend a mýtů vyskytují doslova po celém světě. Obzvláště tajemná jsou v tomto směru také údolí na severovýchodě Indie. Právě v nich se má totiž vyskytovat buru. Děsivý tvor, kterého se dlouho obávali nejen místní obyvatelé, ale také badatelé navštěvující tyto končiny. Jsou příběhy o něm smyšlené, nebo tamní divočina dodnes ukrývá nečekanou hrozbu? [gallery ids="96748,96749
od 11.7.2023 2.8tis
Zatímco mnohé tajné společnosti a uzavřené spolky unikají zájmu veřejnosti a zkoumavým pohledům novinářů, v případě slavného Bilderbergu je tomu úplně jinak. Každoroční konference konaná za zavřenými dveřmi vybraného hotelu přitahuje pozornost celého světa. Navzdory tomu stále nevíme, co přesně se na těchto setkáních řeší. Skutečně se tam rozhoduje o směřování světového společenství?   V pět
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velký problém mikrorozměrů
21stoleti.cz
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních záv
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
epochanacestach.cz
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
Herecké osobnosti první velikosti na jednom jevišti nabízí vyhlášené Divadlo Kalich, které je vedle precizně provedených muzikálů vyhlášené také svým výběrem výborně napsaných komedií, do kterých zve ty největší české hvězdy. Díky tomu si Divadlo Kalich rychle vybudovalo pověst elitního hereckého klubu, v jehož komediích se vždy potkáte s nejoblíbenějšími hereckými tvářemi. Činoherní repertoár divadla
Červený hrnec plný dobrot
iluxus.cz
Červený hrnec plný dobrot
Restaurace Babiččina zahrada je už od léta desetiletá. Krásný věk, to bezpochyby. Spokojení zákazníci se vracejí a noví přibývají. Neustále větší zájem ovšem není na úkor gastronomického zážitku. Vždy
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
epochalnisvet.cz
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
„Doneste mi další víno,“ rozkáže římský císař Caligula, když se usadí na jednom z bohatě zdobených lehátek na přídi své obrovské lodi. Plaví se s ní rád, nejčastěji po hladině sopečného jezera Nemi, k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
skutecnepribehy.cz
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
Naletěli jsme podvodníkovi a dostali se do nepředstavitelných potíží. Zuřila jsem, že se můj muž uzavřel do sebe, pořád si něco maloval, dlabal ve dřevě a mumlal si při tom. Může se to stát opravdu každému, jak jsme si vyzkoušeli v naší rodině. V podnikání je zapotřebí se opřít o velmi zdatného odborníka, aby se vám na kobylku nedostal nějaký
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
21stoleti.cz
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
Učenec ze Španělska, který přijel navštívit významného vědce, nechápal, co se děje. Nejdřív jej poslali za „papežem“ a nyní se dívá, jak vědecká autorita v umazaném plášti běhá s jakýmsi předmětem po
Opravdu jsou si souzeni?
nasehvezdy.cz
Opravdu jsou si souzeni?
Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že moderátorka Daniela Písařovicová (44) našla v mladším hudebníkovi Ondřejovi Brzobohatém (40) osudového partnera. Před pár měsíci se dokonce zasnoubili a moderátork
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
epochaplus.cz
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!    
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
epochaplus.cz
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
Jací hadi jsou nejjedovatější – a jak je možné, že mají na svědomí relativně málo životů? Co se děje s člověkem po uštknutí? A vážně dokáže had jediným kousancem zabít slona?   Zmije paví: Největší zabiják lidí? Na iráckou část Arabské pouště padla noc. Čtveřice mužů se vrací domů, na hlavách mají tradiční kostkovanou tkaninu
Folie na okna se vyplatí
panidomu.cz
Folie na okna se vyplatí
I když nenahradí klimatizaci, citelně sníží zahřívání oken a místnosti slunečními paprsky. V chladných měsících zas brání úniku tepla ven. A to ještě není všechno, co okenní fólie umí. Vytvářejí tepelnou i světelnou bariéru, filtrují UV záření, brání rozbití skla a rozsypání střepů. Tyto schopnosti mají všechny okenní folie, jen v různé míře podle jejich