6. února 1564: Narodil se anglický básník Christopher Marlowe. Údajně je autorem některých děl připisovaných Williamu Shakespearovi.
Domů     Krveprolití v Amarillu. Ve městě útočil krvelačný dogman
Krveprolití v Amarillu. Ve městě útočil krvelačný dogman
od 5.1.2023
3.6tis
335
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

V Texasu již dlouhou řadu let dochází k pozorování záhadného tvora, který se podobá napůl člověku a napůl psovi nebo vlkovi.

Jeden z nejděsivějších incidentů se odehrává ve městě Amarillo v roce 1970, kdy při střetu s neznámým monstrem umírají dva policisté a dva služební psi.

Texaský folklor se jen hemží bizarními a nezřídka životu nebezpečnými tvory, kteří vypadají jako napůl člověk a napůl zvíře.

reklama

Do popředí se v posledních měsících dostávají zejména legendy o takzvaném psím muži, jakémsi vlkodlačím monstru pozorovaném na různých místech Texasu.

Zmiňován je zejména v souvislosti s tajemnou fotografií podivného tvora, kterého letos v květnu zachytila bezpečnostní kamera snímající plot zoologické zahrady ve městě Amarillo.

Krvavé setkání

Právě v Amarillu se v roce 1970 odehrává neobyčejně dramatický střet tamních obyvatel a policejního sboru se záhadnou bestií. Událost ve své knižní sérii Setkání s humanoidy zachycuje současný americký badatel v oblasti paranormálních jevů Albert S. Rosales.

reklama

Podle svědka, o jehož výpověď se Rosales opírá, tu na místní osamělou farmu zaútočilo krvelačné psovité monstrum s lidskými rysy, které jako kdyby ani nebylo z tohoto světa.

Dva ze zasahujících policistů jsou ve snaze o zneškodnění tvora zabiti a dva služební psi doslova staženi z kůže. S čím se to tehdy utkali?

Dodnes nikdo netuší, jaké zvíře na venkovský ranč zaútočilo.
Dodnes nikdo netuší, jaké zvíře na venkovský ranč zaútočilo.

Zlé tušení

Svědek ve svém vyprávění tvrdí, že se v roce 1970 s rodinou nastěhoval na ranč obklopený pustou krajinou s písečnými dunami a jen mizivým množstvím vegetace.

reklama

Prvních několik dní se v jejich novém domově neděje nic zvláštního, události však dostanou nečekaný spád poté, co je poblíž domu objeveno vlčí doupě a hned dalšího dne jsou dospělí vlci nalezeni mrtví a jejich mláďata kamsi zmizela.

Mrtvoly vlků vypadají, jako by je roztrhalo něco obrovského, s hrozivými drápy. Následujícího večera má svědkův dědeček hrozivou noční můru a v hlavě mu zní varování, aby se okamžitě vzdálil.

Probudí se celý zpocený, a když vyjde před dům, aby se nadechl čerstvého vzduchu, spatří zavalitou humanoidní postavu s rudě zářícíma očima, která ze tmy pozorovala dům.

Tou dobou je na cestě k ranči prastrýc Ray s rodinou, kterou tam na základě vlastní zlé předtuchy vyslala svědkova prababička. Když vystoupí z vozu nedaleko domu, spatří tutéž kreaturu. Zatímco zbytek rodiny prchá do bezpečí,

Ray na tvora několikrát neúspěšně zblízka vystřelí, než vezme nohy na ramena také. V ten okamžik už je celé osazenstvo ranče vzhůru a vyděšeně sleduje podivného humanoida stojícího opodál. Co je vůbec zač?

Letěli jako hadrové panenky

Všem se nakonec ještě té noci podaří z domu uprchnout v jednom z rodinných vozů. Dalšího rána se rodina na ranč vrací, aby si sbalila věci a mohla odtud raději zmizet. To už je ale dům obklopen policisty a „vojensky vyhlížejícími muži“.

Zdá se, že první patro domu je zcela zdemolované a cokoliv tyto škody způsobilo, je stále uvnitř. Dovnitř se následně vydává policejní jednotka se služebními psy, která hlásí, že i druhé patro je zcela zničené a psi cosi cítí u dveří na půdu.

Policisté dveře otevřou a psy vypustí nahoru. Následuje hluk napovídající, že se s čímsi perou. „Najednou byli psi vyhozeni oknem na půdu jako hadrové panenky. Oba byli zaživa staženi z kůže! Dva policisté uvnitř se šli na půdu podívat, co to sakra je.

Všichni venku slyšeli spoustu výstřelů a pak viděli, jak jeden z policistů letí z okna. Byl mrtvý dřív, než dopadl na zem,“ vypovídá o incidentu Rosales. Podle všeho měl neznámý tvor až téměř nadpřirozenou sílu. Co policistu a jeho psy zabilo?

Ranč srovnán se zemí

Dav přihlížejících, který se mezitím na ranči shromáždil, v okně na půdě konečně tvora spatřuje v jasném denním světle. Vypadá jako velký plešatý muž s modrou kůží, velkýma červenýma očima a ostrými drápy na konci nelidsky vypadajících pařátů.

Vysoce postavený voják vydává rozkaz záhadného protivníka zničit a každý, kdo má v tu chvíli v ruce zbraň, spustí zběsilou palbu. Ranč je zakrátko děravý jako cedník. Dílo zkázy pak dokonají dva granáty vhozené rozbitým oknem na půdu.

Ranč nakonec lehne popelem, ale jediné tělo, které v jeho troskách později najdou, je tělo druhého ze zasahujících policistů. Stopy vedoucí od domu napovídají, že se psímu muži podařilo uniknout. Číhá kdesi v texaských pustinách dodnes?

Domnělá čupakabra v Texasu.
Domnělá čupakabra v Texasu.

Čupakabra v Texasu

Nepolapitelný kryptid Latinské Ameriky, o němž se proslýchá, že hospodářským zvířatům za temných nocí vysává krev, je jedním z nejznámějších záhadných tvorů, na které lze v Texasu narazit.

Zatím poslední pozorování domnělé čupakabry v Texasu je zaznamenáno v červenci letošního roku, kdy se po dobu několika dnů v městečku Grapevine pohybovala neznámá psovitá šelma. Poprvé ji z okna svého domu spatřila tamní rezidentka Kim Cooley.

O něco později tentýž tvor zvědavě pozoroval jejího muže při práci na dvoře. Svědkové vylučují, že by šlo o kojota, kterému se zvíře nepodobá chováním ani vzhledem, a zároveň mají pochybnosti o tom, že by to mohl být pes. Co se tedy kolem jejich domu potuluje?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 20.1.2023 3.3tis
V poslední říjnový den či na začátku listopadu si řada kultur po celém světě pietně připomíná Památku zesnulých či v pestrobarevných průvodech oslavuje Den mrtvých. Mnozí věří, že se hranice mezi světem živých a mrtvých v tomto čase tenčí a někteří této příležitosti využívají ke kontaktu se zesnulými. V první polovině listopadu 20
od 18.1.2023 3.4tis
Rekordních 908 dnů strávil ve vesmíru malý nepilotovaný raketoplán Boeing s označením X-37B. Mezi lidmi, kteří se zabývají konspiracemi, je tento stroj stejnou legendou jako mezi těmi, které zajímají prostě jen lety do vesmíru. Důvod je jednoduchý: Poslání raketoplánu X-37B je totiž tajné a o jeho úkolech toho víme jen velmi málo. Raketoplán poprvé vzlétl v roce 2010 a od té doby absolvoval už
od 12.1.2023 3.3tis
Hlava je mírně zakloněná, čelo svraštělé, oči pevně zavřené a ústa otevřená dokořán v jakémsi němém bolestném výkřiku. Vskutku mrazivý pohled se naskýtá archeologům po otevření rakve neznámého muže nalezené v roce 1886. Jaké děsivé okolnosti provázely smrt starověkého Egypťana? Archeologové v roce 1881 v Luxoru odkrývají královské pohřebiště Deir el-Bahari, kam staroegyptští kněží kdysi ukryli
od 11.1.2023 3.2tis
Ulice mexického Cocoyoca jsou podivně ztichlé a na dveřích stavení je možné spatřit velké bílé kříže. Ne, naštěstí zde neřádí mor, jak by se mohlo zdát. „Možná ale máme co do činění s něčím ještě zlověstnějším,“ říká vystrašený obyvatel městečka. Kříže totiž mají příbytky ochránit před řáděním děsivého šamana známého jako nagual. Co je zač? Po dalším
od 6.1.2023 3.3tis
Německý archeolog Heinrich Kusch tvrdí, že pod Evropou vede obří síť tunelů, stará 12 tisíc let. Po celém kontinentu vědci pravidelně objevují jejich ústí. Jsou prohlašovány za úkryty dávných lidí před predátory, prastaré cesty propojující různá evropská města nebo za portály do jiných dimenzí. Jaký byl ale jejich hlavní účel? A souvisí spolu? Nejr
Nenechte si ujít další zajímavé články
Obalů na květiny není nikdy dost
panidomu.cz
Obalů na květiny není nikdy dost
A radost udělají zvlášť ty, které si vyrobíte sami. Mohou být například z betonu nebo ze zbytků silnějších větví. Chce to jen trpělivost a návod, jak na to. Někdo si kytičky sází přímo do záhonu, jiný je raději dává do různých nádob a další oboje střídá. Něco do záhonku, něco do květináče. Udělejte si obaly na
Realizace koupelny 2023: V módě jsou beton, dřevo, velké formáty i výrazné barvy
iluxus.cz
Realizace koupelny 2023: V módě jsou beton, dřevo, velké formáty i výrazné barvy
Nový rok, nové projekty. Pokud se i na vašem seznamu novoročních předsevzetí objevila „rekonstrukce koupelny“, čtěte dál. Prozradíme, které materiály hrají v koupelnách prim, jaké jsou aktuální trendy
Enceladus v sobě skrývá šest základních prvků pro vznik života
21stoleti.cz
Enceladus v sobě skrývá šest základních prvků pro vznik života
Saturnův měsíc Enceladus je v hledáčku astrobiologů už nějakou dobu. Ač svými rozměry nevelký, schovává v sobě řadu tajemství. To, že se pod jeho ledovým příkrovem ukrývá vodní oceán, je vědcům známo
V soutěži o největší počet měsíců ve Sluneční soustavě jde Jupiter do trháku
21stoleti.cz
V soutěži o největší počet měsíců ve Sluneční soustavě jde Jupiter do trháku
Astronomové objevili dvanáct dosud neznámých měsíců obíhajících kolem největší planety Sluneční soustavy Jupiteru. Král našeho planetárního systému tak obrátil skóre proti svému největšímu konkurentov
Díky času jsem dozrála a poznala opravdovou lásku
skutecnepribehy.cz
Díky času jsem dozrála a poznala opravdovou lásku
Nemohla jsem otěhotnět, za problémem byla moje vzácná krev. Po boku mi v těžkých chvílích stál celoživotní kamarád. Netušila jsem, že právě on je ten pravý. Dlouhá léta jsem měla dobrého kamaráda, kterému jsem mohla říct všechno. Matěje jsem poznala na střední škole. Chodil o ročník výš a zamiloval se do mě. Psal mi krásné dopisy, ale já jsem
Jehněčí perkelt
tisicereceptu.cz
Jehněčí perkelt
Maďarská klasika, která nikdy neomrzí. I když si připadáte, že na takové jídlo nemáte dost zkušeností, buďte si jisti, že je jednodušší, než se zdá. Ingredience 2 kg jehněčího masa (kýta) 4 ks
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Kvůli svým dětem se Etzler stále trápí
nasehvezdy.cz
Kvůli svým dětem se Etzler stále trápí
Prohlásil o sobě, že býval idiot. MIROSLAV ETZLER (58) teď sice podle svých slov prožívá jedno z nejkrásnějších období v životě, přesto má velké trápení. Momentálně žije s přítelkyní Helenou Bartaloš
Za divočinou nemusíte cestovat daleko
epochalnisvet.cz
Za divočinou nemusíte cestovat daleko
Evropa, ač to nemusí být na první pohled patrné, je domovem úchvatných živočichů. Ti musí v posledních desetiletích čelit výzvám dynamicky měnícího se světa, ale i klimatu. V unikátní šestidílné d
Malá koupelna? Žádný problém. Vsaďte na světlé barvy, velké formáty a kvalitní sanitu
epochaplus.cz
Malá koupelna? Žádný problém. Vsaďte na světlé barvy, velké formáty a kvalitní sanitu
Co je malé, to je hezké. A to rozhodně platí také o koupelně: i ta paneláková o několika málo čtverečních metrech totiž může vypadat jako z titulní stránky a skvěle vám sloužit. Stačí dodržet několik
Zasnoubena v šesti letech: Klenot Mediny budí strach
epochaplus.cz
Zasnoubena v šesti letech: Klenot Mediny budí strach
Texaská spisovatelka a producentka Sherry Jonesová (1948–2022) si může roku 2007 mnout ruce. Od nakladatelství Random House má smlouvu na svou novou knihu Klenot Mediny, za kterou by měla dostat záloh