reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Zázraky
Léčba ze záhrobí: Konala řádová sestra zázraky i po své smrti?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 18.5.2022
2.8tis
Konala sestra zázraky i ze záhrobí? FOTO: Unsplash
273
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit.

Konala sestra zázraky i ze záhrobí? FOTO: Unsplash Maria Theresia Bonzel. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný průjem a lékaři si s ním vůbec neví rady. Jeho potíže se překlenou i do roku 1999. Přestává růst a na to, že by snad výhledově začal chodit do školy, není ani pomyšlení.

Mezi místními začne být známý jako ten nejvíc nemocný člověk v okolí. V nemocnici už se chystají k náročným testům na různé možné formy rakoviny. Než k tomu ale stihne dojít, vloží se hry vyšší moc. Dvě řádové sestry, Margaret Mary Preister a Evangeline Spenner, se za chlapce po devět dní usilovně modlí a prosí o pomoc Marii Theresii Bonzel (1830 – 1905), německou sestru, která řád, k němuž obě ženy patří, založila.

Co se stane dál, vyrazí rodině i expertům dech. Lukeovy potíže přestanou. Nikdo tomu nemůže uvěřit. „My nejsme žádná extra věřící rodina,“ říká k tomu Jan Burgie, matka Lukea. Případ se dostává na veřejnost a upoutá pozornost církve. Podrobné vyšetřovaní všech okolností trvá čtrnáct let a jeho výsledek zní jasně – zázrak!

Maria Theresia Bonzel. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Jak se potvrzuje zázrak

Že se církevní vyšetřovatelé možnými zázraky zabývají opravdu důkladně a nechtějí jen slepě věřit božímu zásahu, potvrzuje americký novinář Bill Briggs. „Myslím si, že by lidé byli překvapeni, jak moc podezřívaví církevní vyšetřovatelé jsou,“ říká.

„Při zkoumání těchto incidentů prochází stovky, někdy i tisíce lékařských dokumentů, zabývají se i tím nejmenším možný či údajným důkazem.“ Jeho slova potvrzuje Jan Burgie: „Chtěli se zkrátka přesvědčit, jestli nejsme blázni nebo jestli si to nevymýšlíme.

Nevadilo mi to.“ Členky Bonzeliina řády přišly do Colorado Springs v roce 1932 a dnes jich tu působí zhruba 30. Sestra Clarice Gentrup (*1937), hlavní správkyně řádu, proto byla nadšená, když se dozvěděla, že po dlouhých letech vyšetřování církev uznala nadpřirozenou povahu Lukeovo vyléčení.

„Moc nás potěšilo, když jsme se dozvěděly, že to papež František uznal,“ radovala se v roce 2013. Chlapcův otec Mike to uzavírá slovy: „Spoustu lidí se úpěnlivě modlí každý den za zázrak, ale nestane se jim.

Nevím, proč zrovna nám ano, ale jsme za to vděční.“ Tak co je to tedy vlastně ten zázrak? Obrovská a málo pravděpodobná náhoda, nebo se v některých případech skutečně potvrdí, že jde o „něco víc“? A dopracujeme se někdy blíže k jednoznačné odpovědi?

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Kopie zázračného obrazu z italského města Re začíná v chalupě chudého klatovského krejčího ronit tekutinu podobnou krvi. Madona je poté střežena v místním kostele, kde před zraky velkého množství svědků opakovaně otevírá a zavírá oči. Podle církve je obraz zázračný.     Freska Panny Marie s Ježíšem v náruči si pro italského opilce připraví perné […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Zprávy o zjeveních Panny Marie doprovázených nejrůznějšími zázraky přicházejí nejčastěji ze zahraničních oblastí se silně zakořeněnou vírou. Ovšem i v české historii lze najít neméně zázračná setkání. K jednomu takovému došlo v 18. století na Rychnovském vrchu. Nevyléčitelně nemocní se často obracejí pánu Bohu se s úpěnlivými modlitbami, v nichž pokorně žádají o zásah shůry […]
od Adriana Vojtíšková 15.6.2022 3.2tis
K vrchu Blaník ve středních Čechách se váže zvláštní pověst, podle níž je v nitru hory ukryta celá armáda rytířů, kteří bdí nad naší vlastí.     Až prý bude Čechům nejhůře, mají blaničtí rytíři z hory vyjet a pomoci. Velitelem bájného vojska má být patron českého národa svatý Václav. Etnologové předpokládají, že prazáklad legendy […]
od Adriana Vojtíšková 14.6.2022 1.9tis
Tajemný muž známý jen jako slepý mládenec je asi nejznámějším českým věštcem. Ve svých vizích hovoří o střídání vládců Čech, druhé světové válce, upadání mravů, ale také o genetickém inženýrství, jehož rozkvět prý předznamená blízký konec.     Jeho proroctví ovšem pro Čechy nekončí nijak dobře. Měli bychom slovům slepého mládence věnovat pozornost, nebo je […]
od Jiří Nechanický 12.6.2022 8.4tis
V několikakilometrových frontách se tísní desetitisíce lidí. Někteří si s sebou přinášejí láhve, jiní kanystry. Každý si chce nabrat vodu z „pramene života“ v Tlacote. V naději sem přicházejí nemocní, ale i zdraví. Lačně polykají doušky zázračné vody jako prevenci proti všem nemocem, nebo se ji snaží získat pro své churavé blízké. Přibližně 300 kilometrů […]