3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Léčba ze záhrobí: Konala řádová sestra zázraky i po své smrti?
Léčba ze záhrobí: Konala řádová sestra zázraky i po své smrti?
od 18.5.2022
2.8tis
Konala sestra zázraky i ze záhrobí? FOTO: Unsplash
273
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy.

Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit.

Konala sestra zázraky i ze záhrobí? FOTO: Unsplash Maria Theresia Bonzel. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný průjem a lékaři si s ním vůbec neví rady. Jeho potíže se překlenou i do roku 1999. Přestává růst a na to, že by snad výhledově začal chodit do školy, není ani pomyšlení.

reklama

Mezi místními začne být známý jako ten nejvíc nemocný člověk v okolí. V nemocnici už se chystají k náročným testům na různé možné formy rakoviny. Než k tomu ale stihne dojít, vloží se hry vyšší moc.

Dvě řádové sestry, Margaret Mary Preister a Evangeline Spenner, se za chlapce po devět dní usilovně modlí a prosí o pomoc Marii Theresii Bonzel (1830 – 1905), německou sestru, která řád, k němuž obě ženy patří, založila.

Co se stane dál, vyrazí rodině i expertům dech. Lukeovy potíže přestanou. Nikdo tomu nemůže uvěřit. „My nejsme žádná extra věřící rodina,“ říká k tomu Jan Burgie, matka Lukea. Případ se dostává na veřejnost a upoutá pozornost církve.

Podrobné vyšetřovaní všech okolností trvá čtrnáct let a jeho výsledek zní jasně – zázrak!

Maria Theresia Bonzel. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Maria Theresia Bonzel. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Jak se potvrzuje zázrak

Že se církevní vyšetřovatelé možnými zázraky zabývají opravdu důkladně a nechtějí jen slepě věřit božímu zásahu, potvrzuje americký novinář Bill Briggs. „Myslím si, že by lidé byli překvapeni, jak moc podezřívaví církevní vyšetřovatelé jsou,“ říká.

reklama

„Při zkoumání těchto incidentů prochází stovky, někdy i tisíce lékařských dokumentů, zabývají se i tím nejmenším možný či údajným důkazem.“ Jeho slova potvrzuje Jan Burgie: „Chtěli se zkrátka přesvědčit, jestli nejsme blázni nebo jestli si to nevymýšlíme.

Nevadilo mi to.“ Členky Bonzeliina řády přišly do Colorado Springs v roce 1932 a dnes jich tu působí zhruba 30. Sestra Clarice Gentrup (*1937), hlavní správkyně řádu, proto byla nadšená, když se dozvěděla, že po dlouhých letech vyšetřování církev uznala nadpřirozenou povahu Lukeovo vyléčení.

„Moc nás potěšilo, když jsme se dozvěděly, že to papež František uznal,“ radovala se v roce 2013. Chlapcův otec Mike to uzavírá slovy: „Spoustu lidí se úpěnlivě modlí každý den za zázrak, ale nestane se jim.

Nevím, proč zrovna nám ano, ale jsme za to vděční.“ Tak co je to tedy vlastně ten zázrak? Obrovská a málo pravděpodobná náhoda, nebo se v některých případech skutečně potvrdí, že jde o „něco víc“? A dopracujeme se někdy blíže k jednoznačné odpovědi?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.7tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří