Skip to content

Funguje léčení s pomocí stromů?

Již staří Keltové mají ke stromům posvátnou úctu. Věří, že duše člověka se mohou přerodit do stromů, a proto je považují za živé bytosti. Ve stromových hájích rozmlouvají s duchy stromů a žádají je o pomoc při řešení různých problémů.

Nemocní hledají u stromů uzdravení. Stromy údajně disponují obrovskou energií, kterou od nich může čerpat i člověk. EnigmaPlus vám poradí, jak na to!

Ať už je to jejich zelenou uklidňující barvou nebo čerstvým kyslíkem, který produkují, pobyt mezi stromy je pro člověka blahodárný po všech stránkách. Chcete-li ovšem prý pocítit jejich životadárnou sílu intenzivně, je důležité se jich dotýkat.

Nejpříznivějším obdobím pro objímání stromů a čerpání energie je údajně právě jaro, kdy se vracejí do plné síly.

JAK NAJÍT SVŮJ STROM?

Podle slov současné německé psycholožky a spisovatelky GISELY PREUSCHOFF mohou stromy léčit jak na úrovni psychologické (relaxace a meditace v jejich blízkosti), tak na úrovni fyzické (pomocí odvarů z různých jejich částí).

Je ale prý nutné vědět, který strom může pomoci při konkrétních problémech, a který by naopak mohl uškodit. Například když je někdo alergický na kvetoucí břízu, určitě tento strom nebude objímat, i když bříza dokáže nádherně zahánět chmury a my bychom ji zrovna teď tolik potřebovali.

Nejjednodušší a také nejsprávnější je údajně řídit se svou intuicí. Vnímejte stromy okolo sebe, když se procházíte v lese, v parku nebo kdekoli jinde. Pokud vás nějaký strom náhle osloví, zastavte se u něj.

LÉČIVÁ SÍLA DOTEKU

Nejdůležitější prý je naprosto se uvolnit a na nic nemyslet. Vnímejte pouze svůj strom, jeho vůni a teplo. Zavřete oči a zklidněte svůj dech. Celým svým tělem se přimkněte ke stromu a pak už je prý velice snadné napojit se na jeho mízu.

Objetí by údajně mělo trvat 15 – 20 minut. Po určité chvíli byste prý měli cítit, jak do vás skrze strom proudí životadárná síla přímo ze země, obohacená navíc ještě léčivou silou stromu. Při prvních pokusech nemusí být tento prožitek příliš intenzívní.

Čím více ovšem budete stromy objímat, tím více prý budete schopni brzy pociťovat jejich sílu a také sílu celé země. Není na tom údajně nic těžkého, pokud ovšem překonáte počáteční obavy, že se po vás lidé v městském parku budou zvědavě ohlížet.

Zázraky prý ale dělá i obyčejná procházka v lese. Stromy působí velice klidným a vyrovnaným dojmem – a ten jako by předávaly také lidem.

BOROVICE

O borovici se soudí, že uchovává duše zemřelých. Keltové navíc považují tento strom za „strom moudrosti“. Při objímání borovice by prý měly posilovat intelekt a paměť. Dokáže údajně prodloužit roky života a u žen zvyšuje plodnost.

Pobyt v blízkosti borovice působí blahodárně na lidi s nemocnými plícemi, s rýmou nebo nachlazením. Zmírňuje stres a vztek a dokáže prý příjemně zklidnit.

BŘÍZA

Zásobárna dobré nálady a ničitel všech chmur. Vyčerpaní a přepracovaní lidé by údajně měli v prostředí bříz trávit více času, aby se dobili novým elánem. Léčivé účinky břízy jsou také hojně využívány v přírodním léčitelství.

Odvar z mladých listů například rozpouští močové kameny a pomáhá při revmatismu. Odvar je možné používat i zevně pro pročištění pokožky. Zázračně prý také dokáže vyhlazovat vrásky.

BUK

Ochranný strom, který má odhánět všechna uhranutí a zlá kouzla. Dodává pocit bezpečí a pomáhá nám zapomenout na starosti. Zároveň prý také ulevuje při bolestech hlavy a dokáže vyrovnávat krevní tlak. Objímání buku se doporučuje lidem, kteří mají problémy s tolerancí a celkově pak s komunikací ve svém okolí.

Odvar z bukového listí pomáhá při různých svědivých vyrážkách.

DUB

Dub je v podstatě univerzální strom, a někdy se dokonce uvádí, že je ze všech stromů nejsilnější. V mnoha kulturách je uctíván jako posvátný. Údajně léčí, dodává energii, moudrost a pomáhá s neřešitelnými problémy.

Pokud prý usnete ve stínu jeho větví, mohou vám přinést prorocký sen. Druidové (keltští kněží) údajně vyhledávali duby, aby posílily jejich věštecké umění. Dubová kůra má protizánětlivé účinky. Jejím odvarem se například mohou potírat špatně se hojící rány nebo různé kožní záněty.

JEDLE

Podle vědeckých výzkumů z Ruska údajně jedlové větvičky dokážou snížit množství mikrobů až na polovinu. Nemocní by proto měli mít u svého lůžka ve váze vždy čerstvou jedlovou větvičku. Tento strom má také regenerační účinky, napomáhající rychlejšímu uzdravování při různých těžkých onemocněních.

Při dýchacích obtížích se doporučuje provonět si ložnici jedlovým jehličím. Pro vytvoření uklidňující koupele si do vany přidejte několik jedlových větviček. Objímání tohoto stromu údajně prospívá lidem s nízkým sebevědomím.

KAŠTAN

Potřebujete náplast na bolavou duši? Vydejte se do lesa obejmout kaštan. Tento strom navíc údajně dokáže odlehčit od různých obav a také zmírňuje strach a napětí. Plody kaštanu můžete nosit v kapse po celý rok, a kdykoli jste nervózní nebo máte z něčeho strach, stačí je snad vzít do ruky.

Máte-li problémy s neklidným spánkem, dejte si několik kaštanů pod polštář nebo pod matraci. Kaštan jírovec se hojně používá také při léčbě křečových žil.

LÍPA

Strom lásky a smíření. Je to jakýsi ochránce klidu a míru. Pročišťuje atmosféru a urovnává mezilidské vztahy. Při setkáních, během nichž hrozí nějaký střet, je prý dobré umístit do místnosti její větvičku.

Lípa někdy bývá považována za mystický strom a ve spánku prý dokáže přivodit věštecké sny. Kmen tohoto stromu by měli objímat pesimisté a ti, kteří se obávají druhých lidí. Lipový květ se využívá při nachlazení, obtížích s dýchacími cestami nebo při horečkách.

MODŘÍN

Tento strom má prý omlazující účinky. Obnovuje fyzické i psychické síly a dodává energii. Má údajně také moc vylepšovat život a přinášet dobrou pohodu. Spálením modřínové větvičky nebo jehličí prý můžete ze svého domu vykouřit vše zlé.

Přítomnost modřínu by měli častěji vyhledávat netrpěliví lidé s nedostatkem vytrvalosti. Modřínová kůra se přidává do koupelí nohou, aby nedocházelo k jejich pocení a vzniku nepříjemného zápachu.

SMRK

Smrk má údajně symbolizovat ženskost a mateřství. Kdo chce svou rodinu uchránit před různými nemocemi a jiným zlem, měl by si tento strom vysadit před svým domem. Jeho moc je ochranná, ale i magická. Objímat smrk v člověku údajně vyvolává pocity, jako by objímal svou matku a ta ho utěšovala.

Dokáže prý z našich beder sejmout nejeden problém. Smrkovou vůni je možné použít k pročištění celého domu. Mladé voňavé větvičky se také mohou přidávat do horké vody a inhalovat při dýchacích obtížích.

KELTSKÝ HOROSKOP

KTERÝ STROM JE VÁŠ? Keltové přirovnávali lidi ke stromům. Někdo je silný třeba jako dub a víc vydrží, jiný je zase věčně zasněný, jako například vrba… Keltský horoskop tvoří 17 stromů, opakujících se ve dvou cyklech (topol dokonce ve třech cyklech). Čtyři stromy pak mají výjimečné postavení a na každý z nich připadá pouze jediný den – jarní a podzimní rovnodennost a letní a zimní slunovrat.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Historie očkování: Jak jsme porazili neštovice
epochaplus.cz

Historie očkování: Jak jsme...

Vakcíny – v dnešních dnech...
Soundbar Sennheiser AMBEO nově podporuje 3D zvuk Sony 360 Reality Audio
iluxus.cz

Soundbar Sennheiser AMBEO...

Dokonalý televizní obraz musí být...
Svádí kolegu ze Slunečné?
nasehvezdy.cz

Svádí kolegu ze Slunečné?

Krásu herečky Báry...
Moderní konvektory hřejí i šetří energii
rezidenceonline.cz

Moderní konvektory hřejí i...

Pokud pomineme vytápění obytných prostor na tuhá paliva, tak...
Nový Peugeot 5008 GT: Majestátní lev, který vidí i v noci
epochalnisvet.cz

Nový Peugeot 5008 GT:...

Nejstarší stále fungující automobilová...
Kam zmizela dvoučlenná posádka vzducholodi L-8?
epochalnisvet.cz

Kam zmizela dvoučlenná...

Vojenská vzducholoď se dvěma muži na palubě...
Lepší léčba HAE v Česku a na Slovensku
epochaplus.cz

Lepší léčba HAE v Česku a...

Vzácnému dědičnému onemocnění jménem hereditární...
Záhady fyziky hvězd pomáhá v Opavě řešit dalekohled „WHOO!“
21stoleti.cz

Záhady fyziky hvězd pomáhá...

Už pět let provozuje Slezská univerzita dalekohled...
Děti společně s IGRÁČKEM objevují krásy Valašska
epochanacestach.cz

Děti společně s IGRÁČKEM...

Muzejní a galerijní centrum...
Marsa Alam: Z rybářské vesničky nejoblíbenějším místem v Egyptě
epochanacestach.cz

Marsa Alam: Z rybářské vesničky...

Poznejte obdivuhodné...
Našla si boháče? Práci už potřebovat nebude!
nasehvezdy.cz

Našla si boháče? Práci už...

Dlouhá léta hledá muže,...
Chcete se stát astronautem? Řekneme vám jak na to!
21stoleti.cz

Chcete se stát astronautem?...

Už odmalička vás fascinují hvězdy, planety a...