Skip to content

Legendární kostlivec ve švédském Visby

Před pár léty nabízela švédská realitní kancelář ve Visby na prodej zajímavý dům. Visby je hlavním městem největšího švédského ostrova Gotland. Současně je i vstupní branou na ostrov, neboť má přístav i letiště.

CO JE NA DOMĚ TAK ZVLÁŠTNÍHO?

Prostory domu jsou ucházející, pět místností, ale dům zřejmě nebude tím pravým pro slabší povahy. Jde o dům pochází již z roku 1750 a tehdy byl vybudován na základech bývalého ruského kostela, zbořeného někdy ve středověku.

Obývací pokoj je přímo nad bývalým oltářem. To by nebylo to nejhorší, ale kdo by toužil po tom mít ve sklepě pravého, nefalšovaného kostlivce. Ten spočívá v upravené malé hrobce. A navíc místo náhrobní desky je chrání skleněný kryt.

Stáří kostry je cca 800 let a jde zřejmě o muže z bývalého ruského kostela. Nejen majitelé, ale někdy i turisté cestovní kanceláře se mohou příležitostně na kostlivce podívat.

Protože jde o památkově chráněnou budovu, nelze se základy a ani s hrobkou cokoliv dělat a přestavovat je.

Ale majitelé jsou ujišťováni, že jde o vysvěcené místo, tak že se nemusí obávat neklidu nebožtíka a jeho případného strašení v domě.

krajina, zahrada, Dům, hotel, jaro, Visby, chodník, chalupa, zadní dvorek, majetek, strom, květ, rostlina, alej, flóra, pramen, rosor, Kallis, f RJA, gotlandsf rjan, Hostel, špatný, domů, Gotland, Ringmur, almedalen, restauranger, bb, destinace, kvetoucí rostlina, keř, floristika, outdoor struktura, nádvoří, zahradní růže, růže rodina, růže objednávka, Botanická zahrada, terénní, Beachclub, uteliv, Vandrarhem, Boende, Biljetter, Barer, Stockholmsveckan

MĚSTO VISBY

Jinak se tomuto městu přezdívá město růží a rozvalin. Těmi rozvalinami jsou míněny pozůstatky středověkého opevnění v délce asi 3,5 kilometru, ale i zřícenin řady kostelů a klášterů. Je to památka na spory hanzovních měst a odvetu města Lübeck.

Visby – Wikipedie

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články