Skip to content

Losa albína zabili pytláci. Místní věří, že jeho smrt přinese smůlu a neštěstí

Albinismus existuje ve světě lidí i zvířat. Obzvláště zvířata, která albinismem „trpí“, mají často těžký život. Albinismus jim znemožňuje maskování a je často značkou slabší celkové zdatnosti zvířete.

S albínskými zvířaty se ale také často pojí nejrůznější pověsti a legendy.

Předchozí věta platí také u losů, mezi kterými jsou albíni obzvláště jedineční. V kanadském folklóru představuje bílý los mocného ducha přírody, kterého je třeba ochraňovat. O to větší byl šok obyvatel osady Timmins v kanadské oblasti Ontario, kde byla nalezena mršina albínského soba pohozená u silnice.

Zatímco úřady a ochránci zvířat pátrají po pytlácích, místní, kteří znají staré pověsti, se obávají, že na jejich kraj nyní padne velké neštěstí. „To, že v okolí města žil bílý los, je znamení, že jsme byli pod dohledem něčeho, co je silnější než my.

A nyní je to pryč,“ poznamenal například jeden z místních.

Čeká na obyvatele oblasti nyní období neštěstí? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Jedinečné zvíře

Další z místních, který nad truchlí ztrátou zvířete, jenž má podle mnohých nadpřirozené ochranářské síly, je rybář Troy Woodhouse. Ten se údajně s albínským sobem setkal již dříve. „Byl jsem na rybách, když jsem ho viděl o kus dál po břehu.

Cítil jsem jeho sílu a považoval to setkání za dobré znamení. Teď jsem zdrcený. Bojím se, že bude následovat něco zlého,“ uvedl muž.

Jedna z místních firem už vypsala na dopadení pytláků odměnu. V jejich brzké odhalení doufají téměř všichni členové zdejší komunity. Ti také doufají, že pokud má zabití albínského losa skutečně znamenat neštěstí, tak že toto neštěstí padne jen na ony bezohledné pytláky.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články