Tajemný obyvatel jezera Loch Ness přezdívaný Nessie je atrakcí, která do Skotska přitahuje turisty i milovníky záhad z celého světa. Se zajímavou teorií o Nessie přišel nedávno badatel Henry Bauer.
Podle něj není Nessie ani příšera, ani dinosaurus, ale potomek prastaré mořské želvy.
Kde by se vzala mořská želva v jezeře Loch Ness, ptáte se? Na to má Bauer logickou odpověď – jezero vzniklo po konci poslední doby ledové poklesem hladiny mořské vody. A právě v té době podle tohoto vědce uvízl v jezeře exemplář obří mořské želvy.
Souhrn podobností
Podle Bauera, který se Nessie věnuje už dlouhé roky, odpovídají svědectví o vzhledu a chování Nessie nejvíce právě obřímu druhu želvy. „Veškeré aspekty, které jsou Nessie přisuzovány, se shodují s vlastnostmi vyhynulých druhů mořských želv.
Nadechují se nad hladinou, ale většinu času tráví pod vodou. Umí se pohybovat po souši, ale ve vodě jsou mnohem rychlejší.
Také přežijí i ve chladných vodách a mají dlouhé krky,“ vyjmenoval Bauer vlastnosti želvích předků, které se podle něj shodují s těmi, které patří Nessie. Bauer také připomíná mnohá svědectví, která podle něj jeho teorii dokazují.
Například to, které v roce 1960 poskytl pilot Tim Dinsdale. Věří také, že se mu jednou jeho teorii podaří zcela prokázat. Na takové velké odhalení si ale ještě musíme počkat.