Turecká okupace je minulostí! Po tolika staletích je země konečně svobodná a může jít svou vlastní cestou. Tedy alespoň v tom ideálním světě. V tom skutečném je Maďarsko na začátku 18. století zemí plnou nepokojů, kriminality a finančních problémů.
Nejinak je na tom historické město Segedín, které kromě pobudů, lapků a žebráků sužuje také dlouhé období sucha. Když nakonec část města sežehne hrozivý požár, všichni hovoří o tom, že musí jít o dílo ďábla a jeho přisluhovačů.
Tak začínají hony na čarodějnice. Pozornost lidu a soudu se záhy obrací na obviněnou porodní bábu Annu Nagy Kökény. Tato žena s uhrančivým pohledem je záhy shledána vinou a s ní i dalších jedenáct žen a mužů.
Společně všichni shoří na hranici postavené jen kousek od líně tekoucí řeky Tisy. Tento čarodějnický proces zanechá na celém tom místě svou nesmazatelnou stopu.
STRAŠÍ TAM DODNES?
Ostrov čarodějnic, jak se v Maďarsku přezdívá břehu řeky, na kterém k soudu a k následné popravě dvanácti lidí došlo, je dnes považován za jedno z nejtajemnějších míst v celém Maďarsku.
Mnozí lidé tvrdí, že mučení a následná smrt lidí obviněných z čarodějnictví zanechaly v oblasti negativní energii, která dokáže na lidi velmi zapůsobit.
Některým návštěvníkům se na břehu řeky udělalo nevolno, další zase píší, že měli velmi nepříjemné pocity nebo že je dokonce začaly bolet různá místa na těle.
Místní, kteří žijí v blízkosti Ostrova čarodějnic, zase prohlašují, že se z něj ozývají po nocích výkřiky, bolestivý řev a pláč. Na místo se také za tmy opakovaně vydávají lovci duchů, podle kterých tam lze zaznamenat tzv.
fenomén elektronického hlasu a mnoho dalších paranormálních jevů. Je možné, že se tam zdržují duchové těch dvanácti upálených lidí, jak mnoho z nich tvrdí?