reklama
1. října 1958: Začíná fungovat americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, známý jako NASA.
Domů     Náboženství a okultismus
Magická hůl: Prodloužená ruka mystiků a okultistů
Filip Appl
od Filip Appl 8.12.2020
4.5tis
Opravdu okultisté používají hůlky jak z Harryho Pottera? Foto pinterest.com
427
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Ačkoliv v souvislosti s magickými hůlkami dnes člověka nejčastěji napadne kouzelnická sága o Harry Potterovi, ve skutečnosti má i tato mystická pomůcka dlouhou historii a rozsáhlé využití.

Opravdu okultisté používají hůlky jak z Harryho Pottera? Foto pinterest.com Hůl byla důležitým nástrojem v rukách Mojžíšových. Foto dailyprayer.us František Bardon. Foto Youtube (kryji ti záda) Také pro Wiccany je hůl důležitou proprietou. Foto

Už v Bibli lze najít zmínku, jak náboženský vůdce Mojžíš (1393–1273 př.n.l.) poklepal svou magickou holí do skály, ze které následně vytryskl pramen. O hůlkách se zmiňují také některé prastaré magické grimoáry.

Kupříkladu již zmíněná magická kniha Lemegeton známá také jako Menší klíčky Šalamounovy. V ní lze najít i návod na výrobu takové pomůcky. „ Uřízneme větev bezu dvě stopy dlouhou, majíci hladkou kůru. V noci za nového měsíce vezmeme ji do ruky o půlnoci, obráceni k východu, a vyhodíme ji do vzduchu a znovu ji uchopíme, aniž by dopadla na zem,“ stojí tam a tento popis pokračuje zaklínadlem, které je potřeba vyslovat, aby byla hůlka aktivována.

Hůl byla důležitým nástrojem v rukách Mojžíšových. Foto dailyprayer.us

SYMBOLIZUJE MÁGOVU MOC

S hůlkou či holí se ovšem pracuje i dnes. Jde o základní magickou pomůcku šamanů a samozřejmě také o téměř povinnou výbavu mágů a okultistů. „Kdo pochopil mystérium magické hole ve své velikosti, nebude v magii, zejména v rituální magii pracovat bez této ideální pomůcky,“ tvrdí například okultista František Bardon s tím, že právě v holi je symbolizována mágova absolutní moc.

S její pomocí lze prý dosáhnout prakticky všech magických úkonů: ovlivňovat živé bytosti, odvracet nemoci a nepříznivé vlivy nebo vyvolávat démony, duchy a bytosti vyšší inteligence. Hůlky jsou však poměrně oblíbené i mezi léčiteli, kteří je mají za jakousi „prodlouženou ruku“.

Například slepý léčitel Josef Kaplan z Brna tvrdí, že s pomocí svých křišťálových hůlek dokáže přesměrovávat energie v těle a tím pomáhat pacientům s nejrůznějšími problémy.

František Bardon. Foto Youtube (kryji ti záda)

POCHOPIT JAK FUNGUJE, TRVÁ

V novopohanském hnutí Wicca, které se zabývá právě mystikou a magickými rituály, je magická hůlka taktéž poměrně důležitou pomůckou. Pro zaryté Wiccany představuje hůlka prvek vzduchu a lze s její pomocí směrovat energii vycházející zevnitř člověka.

K jejímu používání se však vážou přesná pravidla, ke kterým proniknou jen ti, kteří se tomuto duchovnímu učení věnují. „Musíte se naučit, jak hůlku ochránit a zabezpečit, a zároveň si uvědomit možné důsledky některých konkrétních požadavků nebo zaklínadel,“ vysvětluje americká esoterička prezentující se pod jménem Erin Dragonsong.

Ona a mnozí další Wiccani doporučují hůlku využívat při meditacích a cvičeních zaměřených na koncentraci. Na rozdil od okultistů však Wiccané věří, že konkrétní podoba hůlky není zas tak důležitá a poslouží prý v podstatě jakýkoliv kousek dřeva, ke kterému má vlastník nějaký hlubší vztah. Skutečně lze potom s takovou pomůckou zesílit své duševní schopnosti?

Také pro Wiccany je hůl důležitou proprietou. Foto
Foto: pinterest.com, dailyprayer.us, Youtube (kryji ti záda)
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.10.2022 85
Ve folkloru středního Mexika se vyskytují nebezpečné přízraky, kterým říkají podle původního aztéckého názvu chaneque. Tito démoni prý dokážou člověka posednout a na několik dní ho unést. Místní se jich v některých případech obávají dodnes. Obchází skutečně tato mýtická stvoření mexickou džunglí? JEN JEDNI Z MNOHA V jazyce náhuatl chaneque znamená „ti, kdo obývají nebezpečná […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 1.2tis
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.1tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.3tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 2.0tis
Na rozdíl od jiných vědců se nestaví skepticky k posmrtnému životu, naopak projevuje silný zájem o spiritismus a několikrát se kladně vyjádří k myšlence možné komunikace se záhrobím. Dokonce prý usiloval o stvoření aparátu, pomocí kterého bude možné s mrtvými promlouvat. Podařilo se mu to? Slavný americký vynálezce Thomas Alva Edison (1847–1931) je znám především […]