Skip to content

Magická hůl: Prodloužená ruka mystiků a okultistů

Ačkoliv v souvislosti s magickými hůlkami dnes člověka nejčastěji napadne kouzelnická sága o Harry Potterovi, ve skutečnosti má i tato mystická pomůcka dlouhou historii a rozsáhlé využití.

Už v Bibli lze najít zmínku, jak náboženský vůdce Mojžíš (1393–1273 př.n.l.) poklepal svou magickou holí do skály, ze které následně vytryskl pramen. O hůlkách se zmiňují také některé prastaré magické grimoáry.

Kupříkladu již zmíněná magická kniha Lemegeton známá také jako Menší klíčky Šalamounovy. V ní lze najít i návod na výrobu takové pomůcky. „ Uřízneme větev bezu dvě stopy dlouhou, majíci hladkou kůru.

V noci za nového měsíce vezmeme ji do ruky o půlnoci, obráceni k východu, a vyhodíme ji do vzduchu a znovu ji uchopíme, aniž by dopadla na zem,“ stojí tam a tento popis pokračuje zaklínadlem, které je potřeba vyslovat, aby byla hůlka aktivována.

Hůl byla důležitým nástrojem v rukách Mojžíšových. Foto dailyprayer.us

SYMBOLIZUJE MÁGOVU MOC

S hůlkou či holí se ovšem pracuje i dnes. Jde o základní magickou pomůcku šamanů a samozřejmě také o téměř povinnou výbavu mágů a okultistů. „Kdo pochopil mystérium magické hole ve své velikosti, nebude v magii, zejména v rituální magii pracovat bez této ideální pomůcky,“ tvrdí například okultista František Bardon s tím, že právě v holi je symbolizována mágova absolutní moc.

S její pomocí lze prý dosáhnout prakticky všech magických úkonů: ovlivňovat živé bytosti, odvracet nemoci a nepříznivé vlivy nebo vyvolávat démony, duchy a bytosti vyšší inteligence. Hůlky jsou však poměrně oblíbené i mezi léčiteli, kteří je mají za jakousi „prodlouženou ruku“. Například slepý léčitel Josef Kaplan z Brna tvrdí, že s pomocí svých křišťálových hůlek dokáže přesměrovávat energie v těle a tím pomáhat pacientům s nejrůznějšími problémy.

František Bardon. Foto Youtube (kryji ti záda)
POCHOPIT JAK FUNGUJE, TRVÁ

V novopohanském hnutí Wicca, které se zabývá právě mystikou a magickými rituály, je magická hůlka taktéž poměrně důležitou pomůckou. Pro zaryté Wiccany představuje hůlka prvek vzduchu a lze s její pomocí směrovat energii vycházející zevnitř člověka.

K jejímu používání se však vážou přesná pravidla, ke kterým proniknou jen ti, kteří se tomuto duchovnímu učení věnují. „Musíte se naučit, jak hůlku ochránit a zabezpečit, a zároveň si uvědomit možné důsledky některých konkrétních požadavků nebo zaklínadel,“ vysvětluje americká esoterička prezentující se pod jménem Erin Dragonsong. Ona a mnozí další Wiccani doporučují hůlku využívat při meditacích a cvičeních zaměřených na koncentraci. Na rozdil od okultistů však Wiccané věří, že konkrétní podoba hůlky není zas tak důležitá a poslouží prý v podstatě jakýkoliv kousek dřeva, ke kterému má vlastník nějaký hlubší vztah.

Skutečně lze potom s takovou pomůckou zesílit své duševní schopnosti?

Také pro Wiccany je hůl důležitou proprietou. Foto

Foto: pinterest.com, dailyprayer.us, Youtube (kryji ti záda)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články