21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Náboženství a okultismus
Magická hůl: Prodloužená ruka mystiků a okultistů
Filip Appl
od Filip Appl 8.12.2020
4.5tis
Opravdu okultisté používají hůlky jak z Harryho Pottera? Foto pinterest.com
427
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Ačkoliv v souvislosti s magickými hůlkami dnes člověka nejčastěji napadne kouzelnická sága o Harry Potterovi, ve skutečnosti má i tato mystická pomůcka dlouhou historii a rozsáhlé využití.

Opravdu okultisté používají hůlky jak z Harryho Pottera? Foto pinterest.com Hůl byla důležitým nástrojem v rukách Mojžíšových. Foto dailyprayer.us František Bardon. Foto Youtube (kryji ti záda) Také pro Wiccany je hůl důležitou proprietou. Foto

Už v Bibli lze najít zmínku, jak náboženský vůdce Mojžíš (1393–1273 př.n.l.) poklepal svou magickou holí do skály, ze které následně vytryskl pramen. O hůlkách se zmiňují také některé prastaré magické grimoáry.

Kupříkladu již zmíněná magická kniha Lemegeton známá také jako Menší klíčky Šalamounovy. V ní lze najít i návod na výrobu takové pomůcky. „ Uřízneme větev bezu dvě stopy dlouhou, majíci hladkou kůru. V noci za nového měsíce vezmeme ji do ruky o půlnoci, obráceni k východu, a vyhodíme ji do vzduchu a znovu ji uchopíme, aniž by dopadla na zem,“ stojí tam a tento popis pokračuje zaklínadlem, které je potřeba vyslovat, aby byla hůlka aktivována.

Hůl byla důležitým nástrojem v rukách Mojžíšových. Foto dailyprayer.us

SYMBOLIZUJE MÁGOVU MOC

S hůlkou či holí se ovšem pracuje i dnes. Jde o základní magickou pomůcku šamanů a samozřejmě také o téměř povinnou výbavu mágů a okultistů. „Kdo pochopil mystérium magické hole ve své velikosti, nebude v magii, zejména v rituální magii pracovat bez této ideální pomůcky,“ tvrdí například okultista František Bardon s tím, že právě v holi je symbolizována mágova absolutní moc.

S její pomocí lze prý dosáhnout prakticky všech magických úkonů: ovlivňovat živé bytosti, odvracet nemoci a nepříznivé vlivy nebo vyvolávat démony, duchy a bytosti vyšší inteligence. Hůlky jsou však poměrně oblíbené i mezi léčiteli, kteří je mají za jakousi „prodlouženou ruku“.

Například slepý léčitel Josef Kaplan z Brna tvrdí, že s pomocí svých křišťálových hůlek dokáže přesměrovávat energie v těle a tím pomáhat pacientům s nejrůznějšími problémy.

František Bardon. Foto Youtube (kryji ti záda)

POCHOPIT JAK FUNGUJE, TRVÁ

V novopohanském hnutí Wicca, které se zabývá právě mystikou a magickými rituály, je magická hůlka taktéž poměrně důležitou pomůckou. Pro zaryté Wiccany představuje hůlka prvek vzduchu a lze s její pomocí směrovat energii vycházející zevnitř člověka.

K jejímu používání se však vážou přesná pravidla, ke kterým proniknou jen ti, kteří se tomuto duchovnímu učení věnují. „Musíte se naučit, jak hůlku ochránit a zabezpečit, a zároveň si uvědomit možné důsledky některých konkrétních požadavků nebo zaklínadel,“ vysvětluje americká esoterička prezentující se pod jménem Erin Dragonsong.

Ona a mnozí další Wiccani doporučují hůlku využívat při meditacích a cvičeních zaměřených na koncentraci. Na rozdil od okultistů však Wiccané věří, že konkrétní podoba hůlky není zas tak důležitá a poslouží prý v podstatě jakýkoliv kousek dřeva, ke kterému má vlastník nějaký hlubší vztah. Skutečně lze potom s takovou pomůckou zesílit své duševní schopnosti?

Také pro Wiccany je hůl důležitou proprietou. Foto
Foto: pinterest.com, dailyprayer.us, Youtube (kryji ti záda)
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Přestože hon na čarodějnice je nejurputnější v 16. až 18. století, také ve 20. století ještě někteří lidé podléhají pověrčivosti a strachu z ďábelských sil.   Belgičanka Martha Minnen stane v roce 1950 před soudem ve městě Turnhout. Její sousedé Victor a Marie Deckxovi ji totiž obviňují z toho, že je čarodějnice a prý ji […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]
od Pavel Polcar 13.5.2022 3.2tis
Přestože se nejedná o stavení velké, okamžitě při vstupu návštěvníci zjistí, že jim pouhých deset minut k prohlídce stačit nebude. Stěny, sloupy, dokonce i strop je pokryt skutečně požehnaným množstvím ornamentů. Mnohé z nich v kapli, jakožto posvátném církevním místě, nečekali ani samotní historici. Je zde možné najít celou řadu zelených pohanských mužů, andělů, samozřejmostí […]
od Eva Soukupová 12.5.2022 2.4tis
Ježíš na Golgotu v den, kdy se začala psát jedna z nejdůležitějších kapitol historie lidstva, opravdu vystoupal. Na kříži za něj ale zemřel někdo jiný. Gnostické texty ze 3. století popírají ty nejhlubší základy křesťanství. Stojí nejrozšířenější náboženství světa na události, ke které ve skutečnosti ani nedošlo?     Ukřižování, zmrtvýchvstání a nanebevzetí Ježíše Krista […]
od Pavel Polcar 11.5.2022 1.8tis
Mumifikace neboli proces uchování mrtvých byla kdysi rozšířená praxe v mnoha starověkých společnostech. Mumie a mumifikace v mnoha lidech evokují pocit hrůzy – vyvolávají představy groteskního, plátnem zabaleného monstra prohánějícího se starověkým chrámem. Opravdu, po mnoho desetiletí byly mumie součástí hororových filmů a gotických románů a ve veřejné fantazii byly zapsány jako součást tajemných náboženských […]