24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Náboženství a okultismus
Magická moc jaspisu: Pomocná ruka pro netrpělivé
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.6.2019
4.0tis
412
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Co do vzhledu je jaspis méně nápadný kámen, který však vyniká poměrně pestrou paletou účinků. Doporučuje se při potížích s trávicím systémem, ale i v případě absence tolerance vůči ostatním lidem.

Nejvhodnější je však tento kámen pro netrpělivé, ty by měl totiž usměrňovat a uklidňovat. Při výběru jaspisu se dobře soustřeďte na jeho barvu, neboť ta zásadně ovlivňuje jeho moc. 

Jaspis je obecně vhodný pro lidi, jejichž život je zatížen netrpělivostí a nerozhodností. Přináší do života klid, podporuje nutné organizační schopnosti a tolerantnost vůči okolí. Pomáhá také eliminovat nebezpečné tužby a zničující záliby, kterých se nemůžeme zbavit. U tohoto kamene ale více než u kterého jiného záleží na jeho barvě.

V přírodě se totiž vyskytuje v pestré škále odstínů červené, zelené, žluté a hnědé. Časté jsou i různě skvrnité variace. Každá barva má přitom trochu jiný účinek na nositele kamene a je tak nutné tento aspekt brát v potaz.

Nejčastější barvou jaspisu je červená.

BARVA ROZHODUJE!

Při výběru jaspisu se pravděpodobně asi nejčastěji setkáte s červenou barvou. Této dekorativní barevné formě se přisuzuje ochranná moc a schopnost odrážet negativní energie zpět k jejich zdroji. Má také podporovat přirozenou ženskou krásu a odstraňovat nežádoucí osobnostní bloky.

Pokud si tento kámen vložíte před spaním pod polštář, snáze si prý po probuzení vybavíte sny předchozí noci. Zeleně zbarvený jaspis přibližuje člověka k základním principům přírody a odstraňuje z těla toxiny, čímž zlepšuje zdravotní stav. Údajně také napomáhá regeneraci organismu při nádorových onemocněních.

Přisuzuje se mu i schopnost ulevovat od nočních můr. Nenápadný hnědý jaspis náleží elementu země a také svého majitele k ní má navracet z nebeských výšin. Podporuje totiž soustředění a realistické smýšlení na úkor potenciálně nebezpečného stavění vzdušných zámků. Hodí se pro lidi, kteří se odhodlali přestat kouřit.

Těm má totiž zabránit ve ztrátě pevné vůle a propadnutí vlastní slabosti. Jásavé žluté jaspisy slouží ke zlepšení komunikace v každodenních vztazích a podpoře využití pozitivní energie.

Zelený jaspis nás navrací zpět k základním principům přírody.

MILOSTNÝ POMOCNÍK

Jaspis se mimo jiné doporučuje nosit při poruchách příjmu potravy, podporuje totiž zdravou chuť k jídlu. Při léčbě zdravotních neduhů je vhodný jako podpůrný prostředek při ženských potížích, zejména pak nemocech vaječníků.

Jako dobrý doplněk klasických procedur a léků slouží i při problémech s trávicí soustavou nebo při oběhových nemocech.

Ve spojení s hematitem jaspis bojuje proti nedostatku železa v krvi. Pokud se cítíte unaveni, jaspis by vám měl pomoci uchovat si potřebnou energii. Je také schopen odstraňovat z těla radioaktivitu. Mezi pikantnější fyzické účinky jaspisu patří jeho údajná schopnost prodlužovat sexuální rozkoš.

Podle barvy jaspis nabíjíme buď slunečními paprsky nebo svitem měsíce.

SÍLA MĚSÍCE I SLUNCE

Čištění jaspisu se provádí krátkým podržením pod tekoucí vodou či vložením nerostu na noc do misky s vlažnou vodou. Pro dokonalé energetické vybití jaspisu je vhodné přidat do vody, v níž kámen koupeme, křišťál. Nabíjení jaspisu se, stejně jako jeho účinky, řídí barvou kamene.

Všechny barevné varianty tohoto kamene kromě červené nabíjíme na měsíčním světle, jen ohnivý červený jaspis snese i sluneční světlo.

Autor textu: Jitka Krulcová. Pro web upravil: Jan Kukrál.

Foto: gemsbymail.com, jewelrycult.com, jasper.travel, shutterstock.com
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 475
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Eva Soukupová 23.5.2022 1.5tis
Podle některých svědectví italské světec Pio z Pietrelciny levitoval a měl také schopnosti jasnozřivosti a bilokace, která mu umožňovala být na dvou místech zároveň. Nejvíce kněze proslavila jeho stigmata. Krvácení z ran Kristových se u něj objevuje dlouhých 40 let a vysvětlit ho nedokáží ani zarytí skeptikové. Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), vlastním […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.3tis
Ježíš Kristus je bezesporu jednou z nejdůležitějších osobností posledních dvou tisíciletí. Historici se přou, zda vůbec existoval a snaží se odkrýt i důvody jeho konání. Byl opravdu tím Mesiášem, kterého Židé toužebně očekávali? Odkud se Ježíš vzal, kdo byl a jaké mysterium jej obklopuje? Modlí se k němu miliony lidí. Zřejmě neexistuje člověk, který by o něm alespoň […]
od Jan Šedivý 20.5.2022 872
Poprvé se do naší země dostala víra Bahá’í v roce 1926 s americkou novinářkou Marthou Rootovou (1872–1939). Ta s učením seznámila i Tomáše Garrigua Masaryka (1850–1937) a Edvarda Beneše (1884–1948) Beneš o víře poznamenal: „Bahá’í učení je jedním z velkých nástrojů pro konečné vítězství ducha a humanity.“ Komunistický odpor Po druhé světové válce se pokusili stoupenci Bahá’í u nás společenství registrovat, ale […]
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Přestože hon na čarodějnice je nejurputnější v 16. až 18. století, také ve 20. století ještě někteří lidé podléhají pověrčivosti a strachu z ďábelských sil.   Belgičanka Martha Minnen stane v roce 1950 před soudem ve městě Turnhout. Její sousedé Victor a Marie Deckxovi ji totiž obviňují z toho, že je čarodějnice a prý ji […]