Skip to content

Malajsijský poltergeist svým klepáním terorizuje několik vesnic

Obyvatele několika malajsijských vesnic na západním pobřeží země děsí záhadné klepání, které se v jejich domech ozývá převážně v noci. Klepání na dveře zní, jako by se někdo pokoušel dostat dovnitř, venku však nikdo není.

Poté se zvuky ozvou zevnitř domu.

Klepání je jedním z nejčastějších a nejtypičtějších projevů poltergeista. Právě díky klepání, které doprovází mnoho známých případů a které bývá jednou z prvních známek přítomnosti této záhadné entity, získává poltergeist své jméno.

Poltergeist totiž pochází ze dvou německých slov – „poltern“, což znamená „dělat hluk“ a „Geist“, tedy „duch“. Poněkud nezvyklý případ takového hlomozícího ducha byl před několika měsíci nahlášen ze západního pobřeží Malajsie.

V drtivé většině případů se zlomyslná entita zaměřuje na jeden dům či jednu rodinu, tentokrát je to ale jiné. Klepání a bouchání bez zjevné příčiny se ozývá v mnoha domech několika vesnic! Jsou zdejší obyvatelé vystaveni následkům nějakých mimořádných, leč vysvětlitelných podmínek, nebo zde skutečně působí nějaká nadpřirozená síla?

V nočních hodinách byly posíleny hlídky, foto Pixabay

SCÉNA JAKO Z HORORU

„Klepání bylo hlasité, jako kdyby se někdo chtěl rychle dostat do domu. Když jsem vykoukl z okna, neviděl jsem, kdo klepe,“ vypovídá místní rezident Mhd Khairol Anuar. K incidentu došlo asi 15 minut před 11 hodinou večer a měl nečekanou dohru.

„O několik minut později se klepání vrátilo a ozvalo se z koupelny uvnitř domu. Shodou okolností nebyla tato koupelna dlouho používána, takže se mi rozechvělo celé tělo a vlasy na hlavě se mi zježily,“ pokračuje muž. Nemohlo jít běžné zvuky, které se čas od času ozývají každým domem? Anuar tuto domněnku naprosto zavrhuje. Navíc není sám, komu se něco takového přihodilo. O dění v okolí malajsijského pobřežního městečka Sabak informuje v listopadu roku 2020 několik tamních médií.

Podle dostupných zpráv několik zdejších obyvatel začalo slýchat tajemné klepání, ale nepodařilo se jim identifikovat zdroj. Brzy nato se přízračné klepání rozšíří i do okolních obcí a situace je natolik závažná, že se jevem začne zabývat i městská rada!

Lidé mají pocit, že se jim někdo snaží dostat do domu, foto Pixabay

ZŮSTAŇTE DOMA

K incidentům dochází převážně v noci a většina z nich se odehrává podle podobného scénáře. Z ničeho nic se ozve naléhavé hlasité klepání na dveře, jako by se někdo neodbytně dožadoval vstupu do domu či snad pomoci od vystrašených lidí uvnitř.

Jenže za dveřmi nikdo není. V některých případech se podobné klepání ozývá i zevnitř domu. Postižení obyvatelé popisují různé klepání a bouchání vycházející ze stěn v různých místnostech jejich bytu.

Do domů obětí několikrát vyjíždí i policie, ale nikdy se nepodaří najít zdroj hluku.

Případy se začnou zabývat i místní autority, které rozhodnou o zřízení speciálních nočních hlídek, které mají v oblasti dohlížet na pořádek mezi 22. a 3. hodinou. Obyvatelům postižených oblastí je doporučeno zůstávat doma a v žádném případě neotevírat dveře, pokud se klepání ozve.

Místo toho mají občané kontaktovat policii nebo nejbližší sousedy. Muhammad Nazri Saiman, předseda Rady pro komunitní správu v jedné z postižených vesnic, informoval, že na klepání si stěžovala již polovina místních.

„Doporučuji jim, aby byli opatrní a neotevírali dveře, pokud uslyší podezřelý zvuk,“ prohlašuje Saiman. Jak se ale zachovat v okamžiku, kdy klepání vychází přímo z bytu?

SKUTEČNÝ PROBLÉM

Saiman si je ale vědom, že záhadnému klepání nelze uniknout a problém nijak nezlehčuje. Nejspíš proto, že se sám řadí mezi ty, které hluk v jejich vlastním domě v noci překvapil. Na internetu se dokonce objevila nahrávka pořízená jedním z obyvatel postižené oblasti, z níž je patrné, že skutečně nejde o žádné přirozené zvuky domova, ale spíše o naléhavé bušení.

Autority ovšem vylučují, že by šlo o dílo nějakých vytrvalých šprýmařů. Nikdo totiž nebyl nikdy spatřen a klepání pokračuje navzdory hlídkujícím strážím. V malajsijské kultuře jsou tyto záhadné jevy připisovány nejčastěji džinům, což jsou nehmotné bytosti tvořené energií.

To ostatně odpovídá i popisu poltergeistů. Je klepání skutečně projevem nějaké zlovolné bytosti, které se rozhodla terorizovat mnoho domácností naráz? Nabízí se ještě jedno možné vysvětlení. Hlomození v domech by hypoteticky mohla způsobit i seismická aktivita, slabá natolik, že obyvatelé vesnic otřesy nezaznamenají, ale dostatečná k tomu, aby rachotila s dveřmi.

Zemětřesení nebývají v Malajsii častá, je tedy možné, že by místní projevy otřesů půdy nepoznali. Uniklo by ale něco takového seismografům či autoritám, které klepání vyšetřovaly?

Foto: Pixabay
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Utajený rozchod s vodákem?
nasehvezdy.cz

Utajený rozchod s vodákem?

Hvězda Sestřiček Kristýna...
Už nejen hrubá a hladká…
epochalnisvet.cz

Už nejen hrubá a hladká…

Vyznáte se v moukách?  Na pultech se objevují...
Rozhledna Krásenský vrch: Kamennou věž společnými silami vybudovala celá obec
epochanacestach.cz

Rozhledna Krásenský vrch:...

Cesta vzhůru po...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Zakázané epizody dětských pořadů, které neměl nikdo vidět
epochaplus.cz

Zakázané epizody dětských...

Každý z vás má nejspíše svůj...
Nová indukční varná deska s integrovaným odsavačem par od Miele
iluxus.cz

Nová indukční varná deska s...

Kombinace indukční varné desky a efektivního odsavače par...
Čatní z paprik
tisicereceptu.cz

Čatní z paprik

V této skvělé omáčce se potkává sladkost...
Likvidace polské elity: Soutěž SS se sovětskou NKVD
epochaplus.cz

Likvidace polské elity:...

Zatímco se zbytky polské armády snaží utéct a...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Vnučka získala v tomto životě jen samé bonusy
skutecnepribehy.cz

Vnučka získala v tomto...

Petruška je talentovaná, krásná a...