Skip to content

Malující médium tvoří obrazy jménem desítek mrtvých umělců

Nemá v sobě ani kousek vrozeného talentu, nikdy neabsolvoval jedinou lekci umění, přesto je schopen vytvářet neuvěřitelně věrné imitace již mrtvých umělců. Sám dokonce tvrdí, že právě oni vedou jeho ruku.

Skutečně mohou mrtví umělci skrze některá média tvořit dál?

Tisíce obrazů od desítek slavných umělců. Každý z nich je jedinečný, nikdy nenakreslil stejný obraz dvakrát. Takový je rozsah práce asi nejznámějšího malujícího média. Luis Antonio Gasparetto (*1949) je brazilský psycholog, který, jak sám tvrdí, pochází z rodiny spiritistů a dokáže tak komunikovat s duchy zemřelých.

Své schopnosti rozvíjí už od 12 let. V té době skrze něj začnou promlouvat zemřelí umělci. Gasparetto ale zpočátku vůbec netuší, s kým má tu čest. I když se pod jeho obrazy, které maluje v jakémsi transu, objevují podpisy umělců, jejichž jména jsou dobře známá, jako malý chlapec musí často hledat v učebnicích, aby zjistit, o koho se jedná.

„Vídám Toulouse-Lautreca (francouzský malíř, impresionista, 1864 – 1901 – pozn. red.). Mluvím s Van Goghem (nizozemský malíř, 1853 – 1890 – pozn. red.),“ říká Gasparetto. „Tito umělci chtějí dát najevo, že jsou stále živí, že si uchovávají svou osobnost a že život je nekonečný.

“ Můžeme takto odvážnému prohlášení věřit?

Pomáhají umělci s jeho výtvory duchové mrtvých?
ČTYŘI OBRAZY NAJEDNOU

Gasparetto postupně vypiluje své schopnosti natolik, že je schopen kreslit všemi končetinami najednou. Každý v úplně odlišném stylu, každý s podpisem jiného umělce. Dílo je hotovo během několika minut.

A to vše dokáže se zavřenýma očima. Nejraději pracuje v úplné tmě, tak se prý nejlépe spojí se světem mrtvých.

V 70. a 80. letech své neuvěřitelné nadání předvádí v celé řadě televizních show. Obrazy ale prodat nehodlá. Většina z nich skončí u jeho přátel nebo je daruje pacientům. Skeptici sice Gasparetta okamžitě zavrhují jako podvodníka, ale odborníci na umění, kteří jeho díla zkoumají, se jakýchkoliv unáhlených soudů zdržují.

Zaráží je totiž neuvěřitelná shoda se stylem malířů, kteří jsou pod obrazem podepsání. Jako by skutečně byly pravé! Podařilo se umělcům překonat hranice světa mrtvých?

Dílo s názvem Baletka

Foto: www.altoastral.com.br, spiritistknowledge.blogspot.com, marinusjanmarijs.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články