26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Náboženství a okultismus
Posedlá dívka z Afriky prý uzavřela smlouvu s ďáblem
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 19.12.2019
4.3tis
310
SDÍLENÍ
4.3tis
ZOBRAZENÍ

Jako dítě byla pokřtěna a vedena ke křesťanství. Jeptišky, které ji vyučují, na dívce nespatřují nic zvláštního. Po jejích šestnáctých narozeninách se ale její chování podivně mění. Dívka později odhaluje tajemství své proměny ve zpovědnici. Jejího těla se prý zmocnil Satan!

Dívka tvrdí, že její tělo ovládá ďábel.

V roce 1906 se městem Natal v Jihoafrické republice začínají šířit zvěsti o šestnáctileté černošské studentce, do které vstoupil ďábel. Posedlou dívkou má být osiřelá Clara Germana Cele, o kterou se v místním sirotčinci staraly jeptišky a vedly ji ke křesťanství.

Když ale Clara, jejíž chování okolí již nějakou dobu znepokojuje, zasedne do zpovědnice, vyslechne si otec Erasmus Horner si příběh o tom, jak Clara uzavřela tajný pakt se samotným Satanem.

Důvody, proč tak učinila, ovšem zůstávají neznámé. Otec Horner tyto řeči odmítá brát vážně, neboť věří, že jsem jen o divadlo znuděné teenagerky. Ale už za několik týdnů zjišťuje, že Clara možná mluvila pravdu.

Dívka si před očima překvapených svědků začíná trhat šaty a náboženské symboly ji přivádějí k zuřivosti. Pokračuje Clara ve svém divadle, nebo ji skutečně posedlo cosi zlého?

V záchvatech se mění v zuřivé zvíře.

HORŠÍ NEŽ ZVÍŘE

Příznaky posednutí se stále stupňují. Clara mluví s bytostmi, které nikdo další nevidí a dokonce začne ovládat jazyky, s nimiž nikdy nepřišla do styku. Podle svědectví jeptišek „rozuměla polsky, německy, francouzsky a všem ostatním jazykům.“  Na své okolí vrčí a děsí nelidskými skřeky.

„Žádné zvíře nikdy nedělalo takové zvuky. Ani lvi východní Afriky, ani rozzuření býci. Znělo to jako opravdové stádo divokých zvířat pod taktovkou Satana tvořící pekelný sbor,“ uvádí do zápisků jedna ze zúčastněných jeptišek.

Clara také disponuje nadlidskou silou, která ji umožňuje mrštit ošetřující sestrou napříč pokojem. A neméně děsivá je i její náhlá jasnozřivost. V myšlenkách přítomných lidí si dokáže číst jako v otevřené knize a odhaluje nejintimnější tajemství lidí, které nikdy nepotkala. Jde o dílo ďáblovo nebo za jejími nadpřirozenými schopnostmi může stát něco jiného?

Podle na náboženské symboly ji přivádí k šílenství.

NEJASNÝ OSUD

V jednu chvíli Clara žadoní o přivolání kněze a prohlašuje, že je v moci Satana. Tentokrát už nikdo o jejím tvrzení nepochybuje. Brzy za dívkou dorazí dva kněží, kteří se pokusí definitivně potvrdit nebo vyvrátit posednutí.

Zjišťují, že přítomnost náboženských symbolů ji přivádí k zuřivosti, pokud její kůži potřísní svěcenou vodou, objeví se puchýřky jako po spálení a dokonce je prý schopna levitace až 1,5 metru nad zemí.

Pak, dne 11. září 1906, konečně přistoupí k exorcismu. Během dvou dnů vymítacím rituálům přihlíží asi 170 svědků. Zuřivá Clara hned na začátku obřadu popadne štólu jednoho z kněží a pokusí se jej uškrtit.

Ten se ale ubrání a po dvou dnech dramatických rituálů je údajně démon z dívčina těla vypuzen. V lednu následujícího roku se však Clara ve zpovědnici objeví znovu a tvrdí, že uzavřela s ďáblem další dohodu.

I druhý exorcismus je úspěšný a to je naposledy, kdy někdo slyšel o Claře Germana Cele. Podařilo se jí vymanit ze spárů ďábla napořád, nebo si pro ni později zase přišel? To dnes už nikdo netuší.

Foto: aminoapps.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 384
Debata o proutkaření by jistě byla v mnohém barvitější, než politická show v předvečer významných voleb. Naším cílem však není hodnotit tuto metodu, ale podívat se, jak na takové proutkaření pohlížela katolická či protestanská církev. Není to pěkný pohled, navíc to v něm docela i páchne sírou! Proutkaření vzniklo již v dávné historii, kdy se s ním zacházelo […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Pověstí o legendárních ptácích existuje celá řada. Některé jsou si podobné, přičemž nejčastěji připomínají pověst o Fénixovi. Jací mýtičtí opeřenci jsou známí v jiných kulturách?   BAR JUCHNE: Tvor, který zastíní sluneční zář První zmínku o tomto ptákovi nalezneme v židovském Talmudu. Jeho vejce mělo vypadnout z hnízda, zbořit na 300 cedrů a zaplavit 60 […]
od Mirek Brát 20.9.2022 2.8tis
Zánik templářského řádu je detailně popsán včetně procesu, při kterém byl zabaven řádový majetek. Říká se však, že velmistr Jacques de Molay ještě před svou tragickou smrtí určil čtyři vyvolené, kteří měli zajistit kontinuitu fungování řádu v jiných zemích. Obzvláště silně rezonuje legenda o útěku tisíců řádových rytířů do Skotska. Pro útěk templářů do Skotska existovaly […]
od Luděk Příhoda 18.9.2022 2.5tis
Píše se 24. červen 1981 a v tehdejším jugoslávském městečku Medžugorje dochází k projevům tajemných sil. Centrem dění se stává vrcholek Podbrdo, kde se zjeví nadpozemská bytost, jež se představuje jako Panna Maria.   Kostelní hodiny právě odbíjejí čtvrtou hodinu odpolední a čtrnáctiletý sirotek, mladinká Ivanka Ivankovićová, jíž před měsícem zemřela maminka, se vrací z procházky. Společnost jí […]
od Mirek Brát 17.9.2022 3.5tis
Když byla ve struktuře zdi starobylého normanského kostela v britské vesnici Tockenham objevena zazděná tajemná socha, nejprve se uvažovalo o tom, že jde o skulpturu svatého Kryštofa. Nakonec se však odborníci přiklonili k názoru, že jde o vypodobnění římského ochranného ducha známého pod označením genius loci. Ochranný duch genius loci byl ve starověkém Římě velmi […]