Domů     Náboženství a okultismus
Posedlá dívka z Afriky prý uzavřela smlouvu s ďáblem
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 19.12.2019
4.3tis
310
SDÍLENÍ
4.3tis
ZOBRAZENÍ

Jako dítě byla pokřtěna a vedena ke křesťanství. Jeptišky, které ji vyučují, na dívce nespatřují nic zvláštního. Po jejích šestnáctých narozeninách se ale její chování podivně mění. Dívka později odhaluje tajemství své proměny ve zpovědnici. Jejího těla se prý zmocnil Satan!

Dívka tvrdí, že její tělo ovládá ďábel.

V roce 1906 se městem Natal v Jihoafrické republice začínají šířit zvěsti o šestnáctileté černošské studentce, do které vstoupil ďábel. Posedlou dívkou má být osiřelá Clara Germana Cele, o kterou se v místním sirotčinci staraly jeptišky a vedly ji ke křesťanství.

Když ale Clara, jejíž chování okolí již nějakou dobu znepokojuje, zasedne do zpovědnice, vyslechne si otec Erasmus Horner si příběh o tom, jak Clara uzavřela tajný pakt se samotným Satanem.

Důvody, proč tak učinila, ovšem zůstávají neznámé. Otec Horner tyto řeči odmítá brát vážně, neboť věří, že jsem jen o divadlo znuděné teenagerky. Ale už za několik týdnů zjišťuje, že Clara možná mluvila pravdu.

Dívka si před očima překvapených svědků začíná trhat šaty a náboženské symboly ji přivádějí k zuřivosti. Pokračuje Clara ve svém divadle, nebo ji skutečně posedlo cosi zlého?

V záchvatech se mění v zuřivé zvíře.

HORŠÍ NEŽ ZVÍŘE

Příznaky posednutí se stále stupňují. Clara mluví s bytostmi, které nikdo další nevidí a dokonce začne ovládat jazyky, s nimiž nikdy nepřišla do styku. Podle svědectví jeptišek „rozuměla polsky, německy, francouzsky a všem ostatním jazykům.“  Na své okolí vrčí a děsí nelidskými skřeky.

„Žádné zvíře nikdy nedělalo takové zvuky. Ani lvi východní Afriky, ani rozzuření býci. Znělo to jako opravdové stádo divokých zvířat pod taktovkou Satana tvořící pekelný sbor,“ uvádí do zápisků jedna ze zúčastněných jeptišek.

Clara také disponuje nadlidskou silou, která ji umožňuje mrštit ošetřující sestrou napříč pokojem. A neméně děsivá je i její náhlá jasnozřivost. V myšlenkách přítomných lidí si dokáže číst jako v otevřené knize a odhaluje nejintimnější tajemství lidí, které nikdy nepotkala. Jde o dílo ďáblovo nebo za jejími nadpřirozenými schopnostmi může stát něco jiného?

Podle na náboženské symboly ji přivádí k šílenství.

NEJASNÝ OSUD

V jednu chvíli Clara žadoní o přivolání kněze a prohlašuje, že je v moci Satana. Tentokrát už nikdo o jejím tvrzení nepochybuje. Brzy za dívkou dorazí dva kněží, kteří se pokusí definitivně potvrdit nebo vyvrátit posednutí.

Zjišťují, že přítomnost náboženských symbolů ji přivádí k zuřivosti, pokud její kůži potřísní svěcenou vodou, objeví se puchýřky jako po spálení a dokonce je prý schopna levitace až 1,5 metru nad zemí.

Pak, dne 11. září 1906, konečně přistoupí k exorcismu. Během dvou dnů vymítacím rituálům přihlíží asi 170 svědků. Zuřivá Clara hned na začátku obřadu popadne štólu jednoho z kněží a pokusí se jej uškrtit.

Ten se ale ubrání a po dvou dnech dramatických rituálů je údajně démon z dívčina těla vypuzen. V lednu následujícího roku se však Clara ve zpovědnici objeví znovu a tvrdí, že uzavřela s ďáblem další dohodu.

I druhý exorcismus je úspěšný a to je naposledy, kdy někdo slyšel o Claře Germana Cele. Podařilo se jí vymanit ze spárů ďábla napořád, nebo si pro ni později zase přišel? To dnes už nikdo netuší.

Foto: aminoapps.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 3.12.2021 1.0tis
Usedají kolem ohně a tiché zaříkávání se mění v hlasité vzývání ďábla. Brzy začne přítomná skupinka nasávat Satanovu moc, aby působila na světě jen zlo a utrpení. Alespoň v to věří inkvizice, která ve středověku roztáčí své krvavé osudí! Obávaný rok 1000 našeho letopočtu je na spadnutí. Ve společnosti panují obavy a panická hrůza – vždyť to musí přijít konec světa! […]
od Mirek Brát 2.12.2021 2.5tis
Vánoce mají oheň jako povinný atribut. Svíčky na adventních věncích, ve svícnech na slavnostní tabuli. Svíčky obyčejně, vonné, tlusté, tenké. Miliony plamenů a plamínků probudí předvánoční čas. Kde jsou kořeny této ohňové předvánoční fascinace? V tradicích i zálibě v otevřeném ohni o Vánocích jsou možná přítomny i rituály pohanské, které souvisejí se zimním slunovratem. Tento svátek si […]
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.7tis
V přísně puritánské komunitě v americkém Grotonu byl v letech 1671 a 1672 popsán a prozkoumán děsivý případ posednutí ďáblem. Dodnes pro něj neexistuje uspokojivé vysvětlení, podle některých badatelů je však na vině místní kazatel a jeho projevy.     Elizabeth Knapp je mladá dívka pracující jako služka v domácnosti Samuela Willarda, významného reverenda v […]
od Matěj Soukup 26.11.2021 3.2tis
Na to, jestli se zemřelí dokážou za určitých okolností vrátit v nějaké podobě na krátkou chvíli zpět mezi živé, má každý z nás vlastní názor. Někteří věří, že pokud takového navrátilce ze záhrobí nepřivítáme jako živého, mohlo by to mít ošklivé následky. V Asii proto při tradičním svátku lidé své zemřelé členy rodiny uvítají, jako […]
od Eva Soukupová 22.11.2021 2.6tis
Hlavní aktérkou příběhu je Clara de Bugny (1471–1514). Už od dětství je dívka neobyčejně oddána bohu, vede skromný život a straní se všemu světskému.     Dnes, kdy již známe mnoho podobných případů, zřejmě již nikoho nepřekvapí, že se právě u Clary časem začala objevovat stigmata. Pro tehdejší společnost však šlo o znamení, s nímž […]