Skip to content

Marilyn Monroe: Záhadné úmrtí herečky, která si podmanila svět

Marilyn Monroe, legendární kráska, která si z Hollywoodu podmanila celý svět. Její smrt v roce 1962, kterou oplakali tisícovky lidí, je však dodnes ne zcela objasněnou záhadou.

Den před úmrtím navštívil herečku trpící depresemi její psychiatr. Marilyn se po jeho návštěvě mělo ulevit, přesto se však rozhodla v ten večer odmítnout pozvání na večeři a zůstala doma. Když telefonicky odmítala pozvání od přítele Petera Lawforda, zdál se mu její hlas zamlžený a velmi podivný.

Když se jí večer Lawford pokoušel několikrát dovolat, už se mu to nepodařilo.

Později v noci měla Marilyn Monroe zemřít na předávkování. Kolem jedenácté to potvrdil její právník Mickey Rudin. Podivné však je, že o čtyři hodiny později její domovník, který viděl Marilyn odejít do své ložnice, ještě nevěděl nic o tom, že by herečka měla být mrtvá.

Vyšetřování ve slepé uličce

Když do domu dorazila policie, začal kolotoč vyšetřování, který byl nade vše zmatený. Právník herečky, její domovník a další lidé neustále měnili své zmatené výpovědi, a to jak časové údaje, tak pořadí událostí.

Před policií navíc uvedli, že si myslí, že Marilyn Monroe zemřela až kolem čtvrté hodiny ranní. Koroner však prokázal, že k úmrtí došlo už kolem deváté večer. Jako důvod úmrtí označil předávkování.

A tu přichází další záhada. Hollywoodská ikona se měla předávat Nembutalem. Nikdo ale dodnes přesně neví, jak se do hereččina těla látka dostala. Podle koronera ji totiž herečka nespolkla, jak by se dalo předpokládat.

Žádná jiná možnost vpravení látky ale objevena nebyla, a nepovedlo se ani prokázat, že by měl některý z blízkých Marilyn Monroe podíl na podivném úmrtí. Co se tedy skutečně ten večer stalo?

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články