Skip to content

Médium prý získalo návod na stavbu vesmírné lodě. Zmocnit se jí chtěli i nacisté

Není velkým tajemstvím, že se v době druhé světové války objevilo v hledáčku nacistického Německa mnoho okultních témat a záhadných teorií. Podle jednoho příběhu byly prý dokonce německému médiu předány plány na stavbu vesmírného plavidla.

Plavidla, kterého se později chtělo zmocnit vedení Třetí říše.

V roce 1919 dorazila do Mnichova žena jménem Maria Orsic. Mladá dívka byla už v nízkém věku známým médiem. Dokázala se prý uvést do stavu transu, ve kterém komunikovala s nejrůznějšími duchy a dušemi.

Maria brzy po svém přestěhování upoutala pozornost skupiny Thule. A toto okultní společenství sympatizující s idejemi nacismu jí navždy změnilo život.

Ta nejbláznivější teorie praví, že Marie Orsic odešla na jinou planetu. Foto data.whicdn.com
Hlasy z jiných světů

Události nabraly spád na okultní seanci v roce 1924, kdy Maria prý navázala spojení nejprve s antisemitou Dietrichem Eckartem a později také s podivnou entitou, která prý skrze Marii promlouvala hlubokým a burácivým hlasem.

Ten měl osazenstvu sdělit, že předci árijské rasy pochází z vesmíru, a že zemi začaly kolonizovat před asi pěti sty miliony lety. Navíc prý měla tato entita předat Marii do mysli plán vesmírné lodi schopné cestovat vesmírem i dimenzemi.

Maria dala brzy podle obrazů ve své mysli dohromady skutečné plány, které odstartovaly projekt s krycím jménem Mnichovský stroj. Plavidlo mělo být dokončeno v roce 1943, nikdy ale nebylo použito. Okultní skupina měla se strojem své vlastní úmysly.

Projekt se však prý nepodařilo udržet v tajnosti a začaly se o něj zajímat jednotky SS. Thule se proto nakonec rozhodla stroj raději beze stopy zničit, než aby jej předala do rukou Třetí říše. I přes všechnu tuto snahu se měla nakonec část plánů do rukou nacistů dostat.

A právě podle nich pak prý vznikl stroj přezdívaný Die Glocke, tajná zbraň Třetí říše, která nikdy nebyla zprovozněna.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články