Skip to content

Městečko v Indianě terorizoval neznámý tvor. Je to uprchlý lenochod, tvrdil cizinec

Městečko Boonville je ospalým místem v americké Indianě. V třicátých letech minulého století jej však oživily poplašné zprávy o tvorovi, který se měl v okolí města pohybovat. Tvoru, který vzdáleně připomínal opici, se začalo říkat Boonvillské monstrum.

Jako první se s monstrem setkal Ralph Duff, když tvor napadl a zabil jeho psa. Podle Ralfa byl živočich velmi silný, o něco větší než medvěd a měl dlouhou tmavou srst. Když uviděl blížícího se člověka, měl tvor rychle prchnout.

Jedna z ilustrací podoby Boonvillského monstra. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Příšera nebo lenochod?

Někteří místní, mezi kterými byli i Ralphovi sousedé, poté začaly slýchat podivný zvířecí řev, který nepřipomínal žádné známé zvíře. Po tajemném tvorovi dokonce začala pátrat policie. Životem za to měl zaplatit jeden z policejních psů, který prý chytil stopu k pelechu tajemného zvířete – toto zvíře ho pak napadlo.

Ve městě se poté objevil podivný cizinec, který tvrdil, že monstrum je ve skutečnosti obřím druhem lenochoda. Muž tvrdil, že mu živočich před dvěma roky utekl ze zajetí právě když se pohyboval v okolí města Boonville.

Místní však příběhu, stejně jako tomu, že by měl být silný a mrštný tvor ve skutečnosti lenochodem, odmítali uvěřit. Zpráv o Boonvillském monstru začalo po několika měsících ubývat, nakonec se z kdysi reálné hrozby stal jen podivný příběh v jinak nepříliš zajímavé historii města.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články