Skip to content

Městu daroval totem, který později proklel. Dar prý místním dodnes nosí smůlu

Uprostřed města Livermore v americké Kalifornii stojí zvláštní artefakt, který většina turistů v oblasti mine, jelikož nezná jeho příběh. Jde o totem, o kterém mezi místními kolují nejrůznější podivné historky a pověry.

Ručně vyřezaný totem měří asi pět a půl metru. Jeho autorem byl prý velmi excentrický umělec Adam Nordwall, kterého fascinoval život amerických indiánů, za jejichž zájmy se rozhodl po svém bojovat. Na jedné z místních oslav například zbil několik herců, kteří hráli podle něj historicky nepřesné představení o původních obyvatelích.

To je ale jen špička ledovce drobných skandálů tohoto muže, který v roce 1974 vytvořil a daroval městu již zmíněný totem.

Darované prokletí

Město totem s povděkem přijalo. A rozhodlo se ho umístit, přičemž ho o kousek zkrátilo. To však Nordwalla prý rozčílilo natolik, že totem proklel starou indiánskou magií. Nikdo jeho výhružkám příliš nevěřil, ale to až do chvíle, kdy několik dní po vztyčení totemu došlo k masivní záhadné nehodě v městské kanalizaci.

I proto se město rozhodlo totemu vrátit původní podobu. Nordwall ale omluvu nikdy nepřijal a tvrdil, že totem zůstane už navždy prokletý. Potvrdil také, že právě jeho magie měla způsobit onu nehodu v městské kanalizaci.

Kolem totemu se prý začaly dít zvláštní věci, a kdo se ho dotkl, musel se potýkat se smůlou a nešťastnými náhodami, které měly prý dokonce vyústit v tragická úmrtí několika lidí. V okolí místa, kde totem stojí, dochází také k pozoruhodnému množství dopravních nehod.

Ve městě se také ztrácely některé věci, například časová kapsule umístěná v základech jedné z nových budov – všechny tyto věci byly později nalezeny zakopané právě pod tajemným totemem.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články