Skip to content

Bukit Timah: Singapurský Bigfoot, kterého se prý podařilo vyfotit

Zdá se, že každá část planety má svého Bigfoota. Zatímco někde se tajemnému tvoru, který vzdáleně připomíná opici, říká Bigfoot, Sasquatch, Yeti nebo Sněžný muž, v Singapuru tomuto tvoru říkají Bukit Timah.

A nedávno se tam prý jednoho podařilo vyfotografovat.

Bukit Timah podle popisu měří necelé dva metry a jeho srst je převážně šedá. Nejvíce ze všeho připomíná opici. Avšak s tím rozdílem, že se pohybuje výhradně po dvou nohách. Své jméno tvor získal podle stejnojmenné lokality, kde bývá nejčastěji spatřen.

Na konci loňského roku se ho prý poprvé po mnoha očitých svědectvích podařilo také vyfotografovat.

Noční fotografie

Autorem fotografie je skupina lovců záhad, která si říká NightRaiders. Podle nich se Bukit Timah nejčastěji objevoval v letech 2007 a 2008, od té doby pak míra setkání s ním znatelně klesla. I proto je zajímavé, že se ho nyní tak náhle prý podařilo vyfotografovat.

Fotografie však byla pořízena ve spěchu a navíc v noci, takže se její pravost okamžitě stala předmětem sporů. Zda se však skupině skutečně povedlo zachytit místního mýtického tvora, to ukáže až bližší prozkoumání fotografie.

S Bukit Timah se prý lidé setkávali už v 19 století. A bylo by jistě fascinující, pokud by se jeho existenci podařilo prokázat. Podle historek a legend se s ním setkávali třeba také vojáci za druhé světové války.

Zdá se ale, že k tomu bude potřeba více než jen jedna nepříliš kvalitní fotografie.

Foto: Facebook
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články