Skip to content

Mimozemšťané vypadají jako obří ještěři. Tvrdil to Ital, který je měl několikrát vidět

Je mnoho věcí, které mohou člověku převrátit život naruby. A jednou takovou je i setkání s UFO, i kdyby mělo být jen domělé. Právě to změnilo život Italovi jménem Pier Zanfretta, který měl údajně navázat kontakt s mimozemšťany připomínajícími velké ještěry.

V úvodu prosince roku 1978 mířil Zanfretta, který pracoval jako ostraha, na noční směnu do práce. U osamělého domu na kraji města mu však auto náhle vypovědělo službu. V tu samou chvíli si měl muž všimnout světel, která se kolem domu pohybovala.

V domnění, že jde o lupiče, se ozbrojený Zanfretta vydal porozhlédnout se na pozemek.

Nečekané setkání

Namísto lupičů však prý za domem objevil rozměrný létající talíř. Když se chtěl vyděšený muž vrátit do auta, setkal se i s jeho posádkou. Podle jeho popisu šlo o asi tři metry vysoké zelené a šupinaté tvory, kteří připomínali ještěry nebo dinosaury.

„Měli žluté oči a ostny. Oblečeni byli v šedých tunikách,“ uvedl muž, který se prý hned dal na útěk. Zastavit ho však měla podivná zbraň, kterou ho tito ještěří mimozemšťané zasáhli.

Zanfretta se probral až když ho objevili další lidé. Byl stále zmatený a vyděšený, ale v pořádku. Poté, co Zanfretta vylíčil svůj příběh, dorazila na místo italská armáda, aby vše prověřila. Ta prý v okolí objevila podivné velké stopy a také několik ohořelých stromů.

Vojáci měli také posbírat několik dalších svědectví o podivných světlech. Zjistili také, že v Zanfrettiho pistoli scházelo pět nábojů. Muž si však prý nebyl jistý, jestli střílel, nebo ne.

Další a další setkání

O necelý měsíc později se měl Zanfretta s mimozemšťany setkat znovu, opět cestou do práce. Jeho auto ho prý přestalo poslouchat a dovezlo ho na opuštěné místo, kde na něj čekal letoun i s posádkou. Obří ještěři prý vzali muže na palubu, kde na něm prováděli několik pokusů.

Poté ho měli nechat odejít. K dalšímu únosu mělo dojít o několik měsíců později. Tentokrát prý mimozemšťané vzali muže na svou mateřskou loď, kde ho nechali nahlédnout do jejich běžného života.

Zanfretta na sklonku svého života tvrdil, že se s mimozemšťany do určité míry spřátelil, a že se s nimi v rozmezí několika let setkal celkem jedenáctkrát. Ačkoliv se vždy jevil jako příčetný a důvěryhodný muž, je velmi složité odhadnout, do jaké míry se mohou jeho výpovědi zakládat na pravdě.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články