reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Vesmír a technologie
Mimozemšťané vypadají jako obří ještěři. Tvrdil to Ital, který je měl několikrát vidět
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 29.11.2020
5.8tis
Příběh Zanfrettiho obletěl celou Itálii. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
361
SDÍLENÍ
5.8tis
ZOBRAZENÍ

Je mnoho věcí, které mohou člověku převrátit život naruby. A jednou takovou je i setkání s UFO, i kdyby mělo být jen domělé. Právě to změnilo život Italovi jménem Pier Zanfretta, který měl údajně navázat kontakt s mimozemšťany připomínajícími velké ještěry.

Příběh Zanfrettiho obletěl celou Itálii. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Setkal se italský hlídač skutečně s mimozemšťany? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Nahlédl skutečně Ital do tajů mimozemského života? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

V úvodu prosince roku 1978 mířil Zanfretta, který pracoval jako ostraha, na noční směnu do práce. U osamělého domu na kraji města mu však auto náhle vypovědělo službu. V tu samou chvíli si měl muž všimnout světel, která se kolem domu pohybovala. V domnění, že jde o lupiče, se ozbrojený Zanfretta vydal porozhlédnout se na pozemek.

Nečekané setkání

Namísto lupičů však prý za domem objevil rozměrný létající talíř. Když se chtěl vyděšený muž vrátit do auta, setkal se i s jeho posádkou. Podle jeho popisu šlo o asi tři metry vysoké zelené a šupinaté tvory, kteří připomínali ještěry nebo dinosaury.

„Měli žluté oči a ostny. Oblečeni byli v šedých tunikách,“ uvedl muž, který se prý hned dal na útěk. Zastavit ho však měla podivná zbraň, kterou ho tito ještěří mimozemšťané zasáhli.

Zanfretta se probral až když ho objevili další lidé. Byl stále zmatený a vyděšený, ale v pořádku. Poté, co Zanfretta vylíčil svůj příběh, dorazila na místo italská armáda, aby vše prověřila. Ta prý v okolí objevila podivné velké stopy a také několik ohořelých stromů.

Vojáci měli také posbírat několik dalších svědectví o podivných světlech. Zjistili také, že v Zanfrettiho pistoli scházelo pět nábojů. Muž si však prý nebyl jistý, jestli střílel, nebo ne.

Další a další setkání

O necelý měsíc později se měl Zanfretta s mimozemšťany setkat znovu, opět cestou do práce. Jeho auto ho prý přestalo poslouchat a dovezlo ho na opuštěné místo, kde na něj čekal letoun i s posádkou. Obří ještěři prý vzali muže na palubu, kde na něm prováděli několik pokusů.

Poté ho měli nechat odejít. K dalšímu únosu mělo dojít o několik měsíců později. Tentokrát prý mimozemšťané vzali muže na svou mateřskou loď, kde ho nechali nahlédnout do jejich běžného života.

Zanfretta na sklonku svého života tvrdil, že se s mimozemšťany do určité míry spřátelil, a že se s nimi v rozmezí několika let setkal celkem jedenáctkrát. Ačkoliv se vždy jevil jako příčetný a důvěryhodný muž, je velmi složité odhadnout, do jaké míry se mohou jeho výpovědi zakládat na pravdě.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 5.8.2022 2.7tis
Dopravní prostředky ztvárněné ve sci-fi filmech nemusí být vždycky jenom nereálné a přitažené za vlasy. Některá filmová a seriálová díla ukazují v tomto směru i poměrně realistickou vizi budoucnosti. Nedávno se o to pokusil známý seriál Westworld. Především třetí řada této americké série z produkce HBO ukázala velmi zajímavé možnosti. Svět vytvořený tvůrci seriálu se […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 2.9tis
Umělá inteligence, která je schopná vytvořit obraz čehokoli na základě jednoduchého požadavku, si zkusila představit „poslední selfie, které kdy bylo pořízeno“. Výsledky jsou neobyčejně mrazivé. Umělá inteligence DALL-E společnosti OpenAI by mohla brzy umožnit komukoli získat obrázek naprosto čehokoli, co si lidská mysl dokáže představit. Stačilo by běžnými slovy popsat, co dotyčný hledá, a o […]
od Matěj Soukup 3.8.2022 2.8tis
Ačkoliv žádné důkazy ještě v rukou nemáme, v moderní době už mnoho vědců i laiků vyslovilo přesvědčení, že ve vesmíru nejsme sami a že někde se nachází život mnohem inteligentnější než ten náš. Pokud to tak je, pravděpodobně už by nás touhle dobou zachytil a sledoval. Kde by v tom případě měl jednu z nejvhodnějších […]
od Eva Soukupová 3.8.2022 3.0tis
Americká vládní vědecká agentura Národní úřad pro oceán a atmosféru se obrátil na veřejnost s žádostí o pomoc při objasnění výskytu řady děr na mořském dně. Zatím totiž žádný z vědců nedokázal vysvětlit, kdo nebo co díry vytvořilo a proč.     Neidentifikované díry, které se objevují v přímé linii a mají zajímavě shodnou velikost […]
od Mirek Brát 27.7.2022 3.2tis
Rozvoj digitálních technologií dal příznivcům UFO skvělý nástroj, jak se zapojit do pátrání po mimozemských civilizacích. Stačí pečlivě prohlížet mapy zemského povrchu. Pak můžete světu hrdě oznámit, že jste našli to, co ostatní přehlédli. Co? UFO! Kde? V Grónsku! Senzační zprávu do světa vypustil Scott Waring, který si udělal renomé, když identifikoval podezřelé anomálie na snímcích […]