Skip to content

Glastonbury Tor v Anglii: Je významným energetickým bodem naší planety?

Má jít o kopec, kde byla první křesťanská svatyně v Anglii. Ještě mnohem dříve se zde ovšem nachází posvátné území Keltů. Glastonbury Tor je mystickým místem, opředeným mnohými legendami. Zároveň je údajně také významným energetickým bodem naší planety.

Na jihu Anglie se z jezera zvedal malý ostrůvek, odrážející se ve vodní hladině jako v zrcadle. V dávných dobách se mu říká Ynis Wittrin, tedy Skelný ostrov. Mohl být tento ostrov opravdu bájným Avalonem – ostrovem posledního odpočinku starých mágů, ale možná i místem úkrytu mystického svatého grálu?

Keltové později ostrov přejmenovávají na Yns Avallach, což znamená Ostrov jablek. Zkomolením názvu pak prý mohl jednoduše z Avallachu vzniknout Avalon. Poté, co mniši z glastonburského opatství odvodní a vysuší okolní krajinu, mění se ostrov na kuželovitý kopec obklopený zelenými pláněmi.

Na kopci dnes známém jako Glastonbury Tor se tyčí věž sv. Michala. Toto starodávné posvátné území Keltů je vyhledáváno lidmi, kteří sem přicházejí meditovat nebo se údajně potřebují dobít energií.

BRÁNA DO JINÝCH SVĚTŮ?

Anglií má údajně procházet silová čára, na níž jsou vedle Glastonbury Tor také kamenné kruhy ve Stonehenge nebo Avebury (jih Anglie) nebo kostel Saint Michaels Mount v Cornwallu (jihozápad Anglie). Tato silová linie potom prý pokračuje dál kolem celé naší planety.

Různí senzibilové (lidé s údajně rozšířeným mimosmyslovým vnímáním – pozn. red.) tvrdí, že zde jsou cítit velice mocné zemské síly. To zřejmě vycítili i staří Keltové, kteří před více než 2500 lety vybudovali spirálovitou cestu, několikrát obtáčející celý pahorek.

Stoupání po této stezce údajně může přivést některé extrémně citlivé jedince do stavu zvláštního transu. Ne nadarmo prý Keltové považovali posvátný Tor za bránu do onoho světa nebo také za vstup do „království ducha“.

Franz Bludorf

UMĚLI DRUIDOVÉ OVLÁDAT ČAS?

Odkud vlastně druidové (keltští kněží a kouzelníci – pozn. red.) čerpali své často nevysvětlitelné znalosti? Dokázali údajně rozumět přírodě jako nikdo jiný a uměli nacházet energetická pole, která prý sloužila jako brány do jakýchsi čtvrtých dimenzí.

Říká se, že prostor a čas jsou v těchto místech pouhými pojmy a nesmrtelnost se zde stává realitou. Mohou se pak lidé stoupající na glastonburský kopec opravdu napojit třeba i na jiné dimenze? „Prastaré vědomosti, o nichž se věřilo, že jsou ztraceny, například o ovládání času, pronikají v našich dnech opět na povrch,“ tvrdí současný německý fyzik FRANZ BLUDORF.

Podle něj údajně Keltové uměli „ohnout“ čas, což jim prý umožňovalo jeho ovládání.

STROMY JAKO POSLOVÉ MOUDROSTI

Při podrobném prozkoumání povrchu glastonburského kopce je možné zjistit, že jeho uspořádání je terasovité. Nejde prý ale o přírodní útvar, nýbrž o dílo člověka. Mají to být zbytky jakéhosi magického vzorce, starého možná i 4000 let.

K čemu měl ovšem tajemný vzorec odkazovat? Mohl to snad být posvátný magický labyrint, symbolizující cestu, kterou musí člověk projít, než dojde vrcholu poznání? Posvátné jsou prý také mohutné duby v Glastonbury.

Některé z nich jsou možná ještě pamětníky starých druidů. Údajným keltským zvykem je vysazovat nové stromy ze semen starých stromů na jejich místa, má se tak udržovat stromová linie. Také z těchto prastarých stromů je prý možné přečerpat jejich sílu a dlouhověkou moudrost.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Astrofyzik Jiří Svoboda: „Horizont událostí“ české vědy je ještě daleko
21stoleti.cz

Astrofyzik Jiří Svoboda: „Horizont...

Před rokem v dubnu lidstvo poprvé spatřilo...
Pramen Křešice: Za léčivou vodou i obrazem Panny Marie
epochanacestach.cz

Pramen Křešice: Za léčivou...

Neprávem opomíjená...
Milostný skandál vyřešila útěkem?
nasehvezdy.cz

Milostný skandál vyřešila...

Bohatý milostný život má...
Rozchod se Zajícem se nekoná
nasehvezdy.cz

Rozchod se Zajícem se nekoná

Už téměř patnáct let tvoří...
Mauritánská železnice: Extrémní jízda napříč Saharou
epochalnisvet.cz

Mauritánská železnice: Extrémní...

Mauritánie v Africe se pyšní velkým bohatstvím v podobě...
Jedineční a reální: Čím se tito lidé odlišují?
epochaplus.cz

Jedineční a reální: Čím se...

Dalo by se říci, že všichni lidé na světě...
Co si psal do deníčku strůjce holocaustu Heinrich Himmler?
epochalnisvet.cz

Co si psal do deníčku...

Nenápadný úřednický vzhled druhého...
Katakomby Klatovy: Historie v tajemném balení
epochanacestach.cz

Katakomby Klatovy: Historie v...

Zahoďte ostych a...
Patek Philippe představuje nový věčný kalendář
iluxus.cz

Patek Philippe představuje nový...

Manufaktura Patek Philippe je známá širokou nabídkou...
3 věci, které dali nacisté světu
epochaplus.cz

3 věci, které dali nacisté...

Během každého vojenského konfliktu pracují...
Krása i funkčnost koupelnových baterií
rezidenceonline.cz

Krása i funkčnost...

Pohledově atraktivní,...
Střevní mikroflóra překvapuje
21stoleti.cz

Střevní mikroflóra překvapuje

V lidském trávicím traktu byl identifikován...