Skip to content

Glastonbury Tor v Anglii: Je významným energetickým bodem naší planety?

Má jít o kopec, kde byla první křesťanská svatyně v Anglii. Ještě mnohem dříve se zde ovšem nachází posvátné území Keltů. Glastonbury Tor je mystickým místem, opředeným mnohými legendami. Zároveň je údajně také významným energetickým bodem naší planety.

Na jihu Anglie se z jezera zvedal malý ostrůvek, odrážející se ve vodní hladině jako v zrcadle. V dávných dobách se mu říká Ynis Wittrin, tedy Skelný ostrov. Mohl být tento ostrov opravdu bájným Avalonem – ostrovem posledního odpočinku starých mágů, ale možná i místem úkrytu mystického svatého grálu?

Keltové později ostrov přejmenovávají na Yns Avallach, což znamená Ostrov jablek. Zkomolením názvu pak prý mohl jednoduše z Avallachu vzniknout Avalon. Poté, co mniši z glastonburského opatství odvodní a vysuší okolní krajinu, mění se ostrov na kuželovitý kopec obklopený zelenými pláněmi.

Na kopci dnes známém jako Glastonbury Tor se tyčí věž sv. Michala. Toto starodávné posvátné území Keltů je vyhledáváno lidmi, kteří sem přicházejí meditovat nebo se údajně potřebují dobít energií.

BRÁNA DO JINÝCH SVĚTŮ?

Anglií má údajně procházet silová čára, na níž jsou vedle Glastonbury Tor také kamenné kruhy ve Stonehenge nebo Avebury (jih Anglie) nebo kostel Saint Michaels Mount v Cornwallu (jihozápad Anglie). Tato silová linie potom prý pokračuje dál kolem celé naší planety.

Různí senzibilové (lidé s údajně rozšířeným mimosmyslovým vnímáním – pozn. red.) tvrdí, že zde jsou cítit velice mocné zemské síly. To zřejmě vycítili i staří Keltové, kteří před více než 2500 lety vybudovali spirálovitou cestu, několikrát obtáčející celý pahorek.

Stoupání po této stezce údajně může přivést některé extrémně citlivé jedince do stavu zvláštního transu. Ne nadarmo prý Keltové považovali posvátný Tor za bránu do onoho světa nebo také za vstup do „království ducha“.

Franz Bludorf

UMĚLI DRUIDOVÉ OVLÁDAT ČAS?

Odkud vlastně druidové (keltští kněží a kouzelníci – pozn. red.) čerpali své často nevysvětlitelné znalosti? Dokázali údajně rozumět přírodě jako nikdo jiný a uměli nacházet energetická pole, která prý sloužila jako brány do jakýchsi čtvrtých dimenzí.

Říká se, že prostor a čas jsou v těchto místech pouhými pojmy a nesmrtelnost se zde stává realitou. Mohou se pak lidé stoupající na glastonburský kopec opravdu napojit třeba i na jiné dimenze? „Prastaré vědomosti, o nichž se věřilo, že jsou ztraceny, například o ovládání času, pronikají v našich dnech opět na povrch,“ tvrdí současný německý fyzik FRANZ BLUDORF.

Podle něj údajně Keltové uměli „ohnout“ čas, což jim prý umožňovalo jeho ovládání.

STROMY JAKO POSLOVÉ MOUDROSTI

Při podrobném prozkoumání povrchu glastonburského kopce je možné zjistit, že jeho uspořádání je terasovité. Nejde prý ale o přírodní útvar, nýbrž o dílo člověka. Mají to být zbytky jakéhosi magického vzorce, starého možná i 4000 let.

K čemu měl ovšem tajemný vzorec odkazovat? Mohl to snad být posvátný magický labyrint, symbolizující cestu, kterou musí člověk projít, než dojde vrcholu poznání? Posvátné jsou prý také mohutné duby v Glastonbury.

Některé z nich jsou možná ještě pamětníky starých druidů. Údajným keltským zvykem je vysazovat nové stromy ze semen starých stromů na jejich místa, má se tak udržovat stromová linie. Také z těchto prastarých stromů je prý možné přečerpat jejich sílu a dlouhověkou moudrost.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

4 nejhorší letecké katastrofy všech dob
epochaplus.cz

4 nejhorší letecké...

Letecká doprava patří statisticky k...
Dobrodružným pravěkem se Zdeňkem Burianem
epochalnisvet.cz

Dobrodružným pravěkem se...

Výstava Zdeněk Burian – Dobrodružství pravěku nabídne...
Frýdek-Místek: Slezské Lurdy
epochanacestach.cz

Frýdek-Místek: Slezské Lurdy

Celou řadu cestovatelských...
Kráterové jezero: Modrý zázrak s viditelností do hloubky 53 metrů
epochanacestach.cz

Kráterové jezero: Modrý...

V lesích amerického...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...
Perseverance vyrazila na svou cestu
epochaplus.cz

Perseverance vyrazila na...

Ve čtvrtek 30. července 2020 se na...
Životem Karla Gotta prošly stovky žen a každá to brala jako poctu!
nasehvezdy.cz

Životem Karla Gotta prošly...

Ženy byly pro Zlatého slavíka Karla Gotta...
Babička na plný úvazek
nasehvezdy.cz

Babička na plný úvazek

Moje plány ve zralém věku byly poněkud jiné....
Prvnímu dítěti „ze zkumavky“ je 42 let
21stoleti.cz

Prvnímu dítěti „ze...

Přes 400 milionů – tolik dětí by se podle...
Čeští vědci zachraňují africkou divočinu
21stoleti.cz

Čeští vědci zachraňují...

Tým českých vědců pod vedením zoologů...
Bájný močálový tygr: Žije v Anglii záhadná černá šelma?
epochalnisvet.cz

Bájný močálový tygr: Žije v...

Je krátce po osmé hodině ranní. Zaměstnanec...
Formule 3 ze stáje Effective Racing zářila v The Italians
iluxus.cz

Formule 3 ze stáje Effective...

Ve čtvrtek 13. srpna se v útulných...