30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Neobjasněné události
Glastonbury Tor v Anglii: Je významným energetickým bodem naší planety?
Jana Trnobranská
od Jana Trnobranská 25.9.2017
5.6tis
616
SDÍLENÍ
5.6tis
ZOBRAZENÍ

Má jít o kopec, kde byla první křesťanská svatyně v Anglii. Ještě mnohem dříve se zde ovšem nachází posvátné území Keltů. Glastonbury Tor je mystickým místem, opředeným mnohými legendami. Zároveň je údajně také významným energetickým bodem naší planety.

Na jihu Anglie se z jezera zvedal malý ostrůvek, odrážející se ve vodní hladině jako v zrcadle. V dávných dobách se mu říká Ynis Wittrin, tedy Skelný ostrov. Mohl být tento ostrov opravdu bájným Avalonem – ostrovem posledního odpočinku starých mágů, ale možná i místem úkrytu mystického svatého grálu?

Keltové později ostrov přejmenovávají na Yns Avallach, což znamená Ostrov jablek. Zkomolením názvu pak prý mohl jednoduše z Avallachu vzniknout Avalon. Poté, co mniši z glastonburského opatství odvodní a vysuší okolní krajinu, mění se ostrov na kuželovitý kopec obklopený zelenými pláněmi.

Na kopci dnes známém jako Glastonbury Tor se tyčí věž sv. Michala. Toto starodávné posvátné území Keltů je vyhledáváno lidmi, kteří sem přicházejí meditovat nebo se údajně potřebují dobít energií.

BRÁNA DO JINÝCH SVĚTŮ?

Anglií má údajně procházet silová čára, na níž jsou vedle Glastonbury Tor také kamenné kruhy ve Stonehenge nebo Avebury (jih Anglie) nebo kostel Saint Michaels Mount v Cornwallu (jihozápad Anglie). Tato silová linie potom prý pokračuje dál kolem celé naší planety.

Různí senzibilové (lidé s údajně rozšířeným mimosmyslovým vnímáním – pozn. red.) tvrdí, že zde jsou cítit velice mocné zemské síly. To zřejmě vycítili i staří Keltové, kteří před více než 2500 lety vybudovali spirálovitou cestu, několikrát obtáčející celý pahorek.

Stoupání po této stezce údajně může přivést některé extrémně citlivé jedince do stavu zvláštního transu. Ne nadarmo prý Keltové považovali posvátný Tor za bránu do onoho světa nebo také za vstup do „království ducha“.

Franz Bludorf

UMĚLI DRUIDOVÉ OVLÁDAT ČAS?

Odkud vlastně druidové (keltští kněží a kouzelníci – pozn. red.) čerpali své často nevysvětlitelné znalosti? Dokázali údajně rozumět přírodě jako nikdo jiný a uměli nacházet energetická pole, která prý sloužila jako brány do jakýchsi čtvrtých dimenzí.

Říká se, že prostor a čas jsou v těchto místech pouhými pojmy a nesmrtelnost se zde stává realitou. Mohou se pak lidé stoupající na glastonburský kopec opravdu napojit třeba i na jiné dimenze? „Prastaré vědomosti, o nichž se věřilo, že jsou ztraceny, například o ovládání času, pronikají v našich dnech opět na povrch,“ tvrdí současný německý fyzik FRANZ BLUDORF. Podle něj údajně Keltové uměli „ohnout“ čas, což jim prý umožňovalo jeho ovládání.

STROMY JAKO POSLOVÉ MOUDROSTI

Při podrobném prozkoumání povrchu glastonburského kopce je možné zjistit, že jeho uspořádání je terasovité. Nejde prý ale o přírodní útvar, nýbrž o dílo člověka. Mají to být zbytky jakéhosi magického vzorce, starého možná i 4000 let.

K čemu měl ovšem tajemný vzorec odkazovat? Mohl to snad být posvátný magický labyrint, symbolizující cestu, kterou musí člověk projít, než dojde vrcholu poznání? Posvátné jsou prý také mohutné duby v Glastonbury.

Některé z nich jsou možná ještě pamětníky starých druidů. Údajným keltským zvykem je vysazovat nové stromy ze semen starých stromů na jejich místa, má se tak udržovat stromová linie. Také z těchto prastarých stromů je prý možné přečerpat jejich sílu a dlouhověkou moudrost.

Štítky:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 307
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 381
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Dalibor Vrána 30.9.2022 487
Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří k největším stíhacím esům 2. světové války, za hrdinství je i několikrát vyznamenán. Do dějin záhad se zapíše roku 1959, kdy během vojenské mise v Kongu spatří v džungli něco, čemu nemůže uvěřit… Je to obrovský, tmavě zelený had s bílým břichem, měřící minimálně 15 metrů! Van Lierdemu […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.8tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]