Skip to content

Muž, který se svědectvím o UFO prošel i přes detektor lži

Gulf Breeze je ospalé městečko v americké Floridě. A právě tady se před více než třiceti lety odehrála podivná série pozorování UFO, jejímž hlavním aktérem byl muž jménem Ed Walters.

Ten se s UFO prý setkal poprvé v listopadovém večeru v roce 1987, kdy ho vyrušilo jasné světlo přicházející z jeho dvorku. Když se Walters vyšel podívat, objevil prý mezi stromy podivný letoun, který přistál na jeho pozemku.

A právě z jeho spodku vyzařovalo neonově bílé světlo. Walters podle svých slov zachoval klidnou hlavu a vrátil se do domu pro fotoaparát, načež pořídil několik snímků.

Asi nejznámější fotka, kterou Walters pořídil, pochází z jeho dvora. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Série podivných setkání

Po pár snímcích ho posádka letounu nejspíš zpozorovala. Walterse údajně zasáhl modrý proud světla, který mu do mozku promítl zaslepující sérii obrazů. Když se poté muž vzpamatoval, byl už letoun pryč.

Několik fotografií mu však zůstalo. A ty se brzy dostaly do médií po celých státech. Walters se měl poté setkat s UFO ještě několikrát, ačkoliv už se mu nikdy znovu nepodařilo podat tak přesvědčivý důkaz.

Podle svých slov jednou viděl dokonce i posádku plavidla, drobné humanoidy v kovově lesklých skafandrech. Když si ho však skupina tvorů všimla, znovu ho zasáhla modrým paprskem a zmizela.

Muž tvrdil, že ho mimozemšťané poté začali pronásledovat. A během krátké doby nahlásil asi dvacet dalších setkání s UFO. O svých příhodách veřejně informoval a dokonce s nimi dvakrát prošel také přes detektor lži.

V té samé době se začala údajná svědectví o UFO v oblasti kolem Gulf Breeze povážlivě množit. Nahlášeno bylo přes osmdesát dalších údajných svědectví. To trvalo až do jara příštího roku, kdy veškerá setkání náhle pominula.

I přesto se dodnes na toto místo sjíždějí nadšenci do teorií o UFO, kteří zde občas zpozorují něco podobného. Žádné další svědectví se ale nerovná tomu, které kdysi podal Ed Walters.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články