Skip to content

Prokleté městečko Bodie: Prý v něm straší duch holčičky

Kalifornie je plná míst, na která jezdí turisté vyhledávající všemožné nadpřirozené jevy. Jedním z nich je i staré důlní městečko Bodie v okrsku Mono. Straší v něm duch malé holčičky?

Zlatá horečka, která v polovině 19. století zasáhla Kalifornii, je dodnes jedním z nejdivočejších období v historii Spojených států. Na pozadí touhy po bohatství se odehrává celá řada tajemných příběhů, které dávají vzniknout mnoha legendám.

Některé se týkají i městečka Bodie, kde se zlato začíná těžit v roce 1859. Postupně tam vzniká důl a k němu přiléhající osada, která se stává rájem rváčů, pistolníků, prostitutek a dobrodruhů. Traduje se, že se děti rodin, které se do Bodie stěhovaly za prací, v modlitbách loučily s Bohem v očekávání, že tam na ně čeká sám ďábel.

Dnes už je z bývalého dolu městečko duchů tvořené téměř 170 stavbami. Právě v nich a v bezprostřední blízkosti se údajně už od začátku 20. století potulují temné přízraky. Kvůli nim mnozí lidé spekulují, že je celé místo prokleté a přináší smůlu každému, kdo do něj vstoupí.

Jaké paranormální jevy tam lovci duchů evidují?

Dnes do městečka míří hlavně turisté. Foto www.kqed.org
OZÝVÁ SE DUCH DÍTĚTE?

Turisté, kteří Bodie navštívili, hovoří o podivné atmosféře a velmi zlé energii celého místa. Někteří prý slyšeli klapot podkov, bušení nástrojů či dokonce dětský nářek ozývající se z různých míst. Za tím by podle badatelů věřících na nadpřirozené jevy mohl být křik tříleté Evelyn, dcery Alberta a Fannie Myersových, která ve městečku zemřela za podivných okolností v roce 1897.

Americký badatel Joe Nickell (*1944) shromáždil desítky svědectví o těchto fenoménech a prohlásil, že je to skutečně strašidelné místo. Na druhou stranu ovšem nevěří, že za tím je kletba nebo výskyt duchů.

„Víra v kletby je vlastně jen pověra, forma magického myšlení. Existují tendence, že jakékoliv negativní události jsou považovány za důkaz kletby, zatímco pozitivní události jsou ignorovány,“ vysvětluje, proč si Bodie i mezi místními vysloužilo nálepku prokletého místa.

Jak si ale lze vysvětlit svědectví několika lidí hovořících o podivné tváři zjevující se za oknem jednoho z tamních domů?

Joe Nickell. Foto centerforinquiry.org

Foto: www.visitmammoth.com, www.kqed.org, centerforinquiry.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články